אחמד דבאח:"קחו איתכם את הזבל"

ראש מועצת דיר אל-אסד: "נגביר את האכיפה כדי שיהיה ברור שלא מלכלכים" ראש מועצת דיר אל-אסד חתם על אמנת עמותת "קחו איתכם את הזבל", שנלחמת בתופעה של השארת זבל בשמורות הטבע ובמרחב הציבורי.

18.03.2021 מאת: פורטל הכרמל והצפון
אחמד דבאח:"קחו איתכם את הזבל"

צילום עומר אלקאסם

 

אחמד דבאח, ראש המועצה המקומית: "שלום לכל המצטרפים וחברי המיזם "קחו אתכם את הזבל "!לצערי אנחנו מתמודדים, כמו בכל הארץ, עם תופעה של השלכת זבל על ידי תושבים, מטיילים ומבקרים, ונאלצים לשלם עשרות אלפי ש"ח בשנה מכספי הארנונה על מנת לנקות את האזורים מסביב לישוב. יותר מכל, נדרשת כאן אחריות אישית של כל אחת ואחד".

 

דבאח:"לצד זאת, נגביר את האכיפה כדי שיהיה ברור: "בדיר אל אסד לא מלכלכים". עם החתימה על האמנה, אני פונה לתושבי הכפר באמירה "כולנו מחויבים ליצירת אווירה נעימה אז בואו ניקח ביחד חלק בטיפול בנושא הכאוב לכולנו. האנשים והעסקים מסירים אחריות וטוענים "זה הקבלן, זאת המסעדה הצמודה" וכולי. בקיצור אין עם מי לדבר. אנו שמחים על שיתוף הפעולה וחתימת האמנה ולהמשך קידום רוח המיזם בישוב דיר אל-אסד".

 

הדיל אדריס דבאח, דוקטורנטית מאוניברסיטת בן-גוריון בתחום הוראת המדעים והטכנולוגיה ונציגת "קחו איתכם את הזבל" בטקס החתימה: "תודה רבה לראש המועצה המקומית דיר אל אסד מר' אחמד דבאח על חתימתו על האמנה, ותודה ענקית לכל האנשים מהמועצה שפעלו למען אימוץ המיזם. עמותת "קחו איתכם את הזבל" הוקמה בקיץ 2020 על-ידי פרופ' מיכל ציון מאוניברסיטת בר-אילן ומאז זוכה לתמיכה גדולה מאזרחים שאכפת להם איך הסביבה שלנו נראית, שרוצים שתהיה לנו סביבה יפה ונקיה. במסגרת המיזם אנחנו פועלים בשתי דרכים עיקריות: הראשונה חינוך; והשנייה אכיפה, כלומר קנסות למי שמלכלך".

"המטרה היא לפתח אחריות סביבתית אישית שתוביל את כל האזרחים להימנע מהשארת הזבל בטבע ומכל האזורים שמחוץ לבית שלהם לקחת את הזבל אתם הביתה. בכך נוכל לשמור על סביבתנו ולהראות דוגמא אישית לבאים אחרינו".

"לרשויות יש כוח אדיר בהטמעת הערכים שהמיזם מתבסס עליהם אם דרך החינוך או האכיפה. כולי תקווה שנוכל ביחד להטמיע את הערכים של המיזם בחברה שלי ובמיוחד בקרב הילדים הצעירים, כי משם יתחיל השינוי והם השגרירים שלנו לעתיד יפה, משגשג ומוצלח".

 

תגובות

מומלצים