וגיה "אלה בחירות עם ביבי ונגד ביבי"

מצב הבחירות לכנסת ה-24, סקירה ע"י מנכ"ל המכון הערבי לדמוקרטיה וראש מועצת עוספיה לשעבר וגיה כיוף, שמדבר על המשך התחזקות תנועת הליכוד ובעיקר כוחו של ראש הממשלה נתניהו, על היעלמות מחנה השמאל והימין מהזירה הפוליטית והיעלמותם של מפלגות.

05.01.2021 מאת: חסין חלבי

בחירות לכנסת ה 24 וגיה כיוף

וגיה "ביבי זה ששמר על מספר המנדטים בליכוד".

וגיה: "מי שהביא למהלך הבחירות האלה, זה לא העמדות של המפלגות, זה שוויון בראיה הפוליטית בישראל, זה לא בין ימין לשמאל, אלא בין מי שרוצה ביבי ומי שאולי ביבי או מי שנגד ביבי, המערכת הפוליטית בישראל השתנתה".

סקירה מקדימה לבחירות ה-24 של הכנסת, איך הקול הערבי יתחלק ולמה הולכים לבחירות נוספות ובעיקר מי בפועל שולט בכל מערכת הבחירות במדינה?.

וגיה כיוף שכבר קלע פעמיים בסקירות קודמות לכנסת ה-22 ולכנסת ה-23, בשיחה לפורטל הכרמל והצפון על הדרך של הבחירות הללו לכנסת ה-24.

וגיה: "היום כבר לא שומעים הידברות על אידיאולוגיה של המפלגות, היום מי שקובע זה אותו פוליטיקאי משופשף או התקשורת, אלו שני הגורמים שקובעים את המשקל הפוליטי בפועל, היום במצב הזה לא יתאפשר להקים ממשלה, כי אנחנו בשוויון בפועל, כי אין הרכב פוליטי ואין מוסכמות".

בשבועות הבאים נביא עוד סקירה של וגיה בעניין הבחירות ואיך התמונה מתבהרת לבחירות לכנסת ה-24.

 

עוד בנושא בשני סיבובי הבחירות הקודמים, הקול הערבי לאן? בבחירות לכנסת ה22, רגע לפני הבחירות לכנסת ה22 מנכ"ל המכון הערבי לדמוקרטיה וגיה כיוף מביא את פילוח ההצבעה בקרב דוברי ערבית בישראל, בבחירות לכנסת ה21 הובילו מר"צ, כחול לבן, הליכוד, וגיה:"הפעילות בקרב ערבים לא לצאת להצביע, באה מתוך תנועות ערביות וחלק מהתנועות הציוניות".

ועוד בנושא המרוויחים והמפסידים מאיחוד סיעות, וגיה כיוף מנכ"ל המכון הערבי לדמוקרטיה שחזה שהולכים לסיבוב שלישי בבחירות הקודמות, לא מבשר על תוצאות טובות גם בבחירות האלה, השאלה המרכזית ביום הבחירות אם יגיעו מצביעים, גנץ והרשימה המשותפת המרוויחים מהאיחודים שנעשו, נתניהו פחות.

 

פורטל הכרמל

תגובות

15. סמיר לפני 4 חודשים
זה בטו
14. בחורה לפני 4 חודשים
נתון מעניין וחשוב לדעת
13. Xyz לפני 4 חודשים
4 מערכות בחירות בשנתיים ؟؟
12. למספר 9 (אני) לפני 4 חודשים
אתה וכמוך סמרטוטי רצפה
11. תושב לפני 4 חודשים
אלוף
10. לכל המתחנפים הליצנים והלקקנים לפני 4 חודשים
בושה וכלימה לכל מצביעי הליקוק
9. אני לפני 4 חודשים
למצבעים שימו לב למי אתם מצבעים
8. כיופי לפני 4 חודשים
קולע בול
7. מדליה לפני 4 חודשים
עדיף נתניהו על סער מפלגה חד פעמי
6. מן הישוב לפני 4 חודשים
מפלגת ביבי מפלגת האיש האחד
5. דרוזי לפני 4 חודשים
דברים אמתיים ונכונים אבל הדרוזים מבנים שפה אחרת
4. סר לפני 4 חודשים
תבינו טוב
3. אזרח לפני 4 חודשים
ראש ממשלת ישראלבלוף
2. גל לפני 4 חודשים
זה נתניהו
1. תושב לפני 4 חודשים
הליכוד מתחזק, כלפי מטה ؟؟؟؟؟؟؟؟

מומלצים