חכ"ל סאלח סעד מאמין בגוש גדול מרכז שמאל

חכ"ל סאלח סעד קורא למצבעים לתת את קולם לאיחוד עבודה גשר מרצ ולא לכחול לבן כדי להבטיח הצלחה בבחירות על נתניהו, "לצערי המפלגות האחרות שבאות עכשיו ללקט קולות אצל הדרוזים, הם אלה שהצביעו בעד חוק הלאום וחוק קמניץ".

21.02.2020 מאת: פורטל הכרמל והצפון
חכ"ל סאלח סעד מאמין בגוש גדול מרכז שמאל

 

חכ"ל סאלח סעד איש פוליטיקה משופשף וותיק רגע לפני שהולכים לקלפי בשיחה לפורטל הכרמל והצפון:"בהתחלה לא הייתי מרוצה מהחיבור בין העבודה גשר ומרצ, כי לא הבנתי כמה  החיבור הזה נחוץ לגוש מרכז שמאל, כשהבנתי שמרצ נמצאים בסכנת הכחדה אז הבנתי שחובתנו להציג גוש מרכז שמאל כדי לא להפסיד 4 מנדטים, וכך התקדמנו בחיבור הזה שמצליח ועוזר לגוש מרכז שמאל לא לאבד קולות".

חכ"ל סאלח:"בשביל להצליח להקים ממשלה לא צריך מפלגה גדולה צריך גוש גדול, גודל המפלגה לא קובע אלא גודל הגוש ועובדה מה שהיה בבחירות האחרונות, אנחנו רוצים שבני גנץ יהיה ראש הממשלה, כמובן בתנאים שלנו".

"אם בני גנץ יהיה במפלגה גדולה הוא ילך לעשות חיבור עם הליכוד אז מה עשינו בזה? ליכוד א וליכוד ב, אז החוקים הגזעניים נשארים, גם חוק הלאום וגם חוק קמניץ, וגם צווי ההריסה של הבתים בכפרים הדרוזים".

חכ"ל סאלח סעד:"חומרת הדבר מחייבת הצבעה לגוש מרכז שמאל, הצבעה לאמת מבטיחה שבני גנץ יהיה ראש ממשלה לארבע שנים, הצבעה לכחול לבן תשיג ליכוד ב וליכוד א".

"מפלגת העבודה התחייבה באופן רשמי לבטל את חוק הלאום וחוק קמניץ, שהוא יותר גרוע מחוק הלאום לדרוזים".

חכ"ל סאלח:"גנץ בדברים שלו אמר שהוא יכניס חוק שוויון לדרוזים, אנחנו לא רוצים את הטובות שלו, אלה דברים שאפילו נתניהו הבטיח לעשות".

"בזמנו כשחוק הלאום עבר הייתי ח"כ מהמניין, באותם ימים הייתי מאושפז בבית חולים ואני עזבתי את מיטת החולי שלי והלכתי הצבעתי ונאמתי נגד חוק הלאום. מפלגת העבודה הצביעה נגד חוק קמניץ ונגד חוק הלאום".

"מבחינתי כל כניסה לקואליציה כלשהי, חוק הלאום יתבטל, וחוק קמניץ יתבטל, והקפאת כל צווי ההריסה, והקפאת הליכי תיקי הבניה בבתי המשפט, אני ועמיר פרץ הצבנו את התנאים האלה כתנאים לכניסה לכל קואליציה".

"לצערי המפלגות האחרות שבאות עכשיו ללקט קולות אצל הדרוזים, הם אלה שהצביעו בעד חוק הלאום וחוק קמניץ".

חכ"ל סאלח:"אנחנו הדרוזים צריכים להיות יותר פקחים ויותר עם יושר אישי ולהצביע למפלגות שהיו נגד החוקים הגזעניים האלה ולהראות שאנחנו לא פריירים ולא בכיס של אף אחד".

חכ"ל סאלח:"3 מערכות בחירות תוך שנה אחת זה דבר שמתיש את הציבור, והרבה אנשים נהיו אדישים לנושא הבחירות, אני אומר שכל מי שרוצה להחליף את הממשלה הזו חייב ללכת להצביע, כל מי שמצביע משפיע וכל מי שלא מצביע זה עוד קול לנתניהו, ואנחנו יודעים שנתניהו לא רוצה שהדרוזים יצביעו ולא המיעוט הערבי, כל מי שרוצה להחליף את נתניהו עליו להשקיע רבע שעה ביום הבחירות וללכת להצביע".

"לא קיבלנו שום הבטחות מכחול לבן, אנחנו לא מחפשים הבטחות, יש לנו קו ברור ואג'נדה ברורה, מדיניות חברתית וכלכלית, עניין השלום, והחוקים הגזעניים, לא מחפשים תפקידים וג'ובים".

חכ"ל סאלח:"כאשר מערכת הבריאות קורסת והחברה משוסעת, יש לנו מטרה אחת והיא מדיניות חברתית כלכלית יחד עם הנעת תהליך השלום, ואלה הדברים שאנחנו נדרוש מבני גנץ יום אחרי הבחירות".

"עוברים בכל הישובים ועושים חוגי בית, אנחנו נלחמים על כל קול, להערכתי בבחירות נהיה בדו ספרתי במנדטים, התקווה שלנו שנגיע ל 12, 13 מנדטים, בכדי שבני גנץ יהיה ראש הממשלה. אני מקווה שנעשה את זה".

חכ"ל סאלח:"אני מזמין את אנשי הכרמל לכנס שיתקיים ביום שבת באולמי אלחדיד בשעה 16.30, לשמוע את עמיר פרץ, אותי ואת ניצן הורוביץ".

 

תגובות

מומלצים