ח"כ עלי סלאלחה מחובר חזק למשפחה ולכפר הדרוזי

חבר הכנסת הטרי עלי סלאלחה ממרצ, כבר הצליח במישור החינוכי והביא את כפרו למקום הראשון בישראל, עכשיו הוא נכנס להיות אחד מ-120 הח"כים המשפיעים על חיי תושבי ישראל, עלי מחובק ממשפחתו וחבריו הוא רוצה לקדם את מה שלא קידמו דרוזים אחרים.

17.08.2021 מאת: חסין חלבי
ח"כ עלי סלאלחה מחובר חזק למשפחה ולכפר הדרוזי

 

ח"כ עלי סלאלחה תושב בית ג'אן בגליל, התמודד במרצ כבר פעמיים וכבר הספיק להתאכזב מהתנהלות מפלגתו בכנסת ה-24, מקבל הזדמנות מתוקף החוק הנורבגי ונכנס לכנסת כחבר קואליציה שמפלגתו שותפה בממשלה.

 

ח"כ עלי, חבר בועדת הבריאות של הכנסת, בנוסף לועדת זכויות הילד, וממלא מקום בועדת החינוך, לזה הוא שואף ורוצה יותר מכל לעשות בכנסת הזו.

 

ח"כ עלי סלאלחה, בשיחה לפורטל הכרמל והצפון, אומר: "אני הייתי תמיד מוכן לעשות כל תפקיד ציבורי, ע"מ לשרת אל הציבור שלי ממקום אחר ולא רק כמנהל בית ספר".

 

ח"כ עלי: "אנחנו בכנסת עם מפלגות שלא בהכרח מפלגות שמייצגות את האינטרס של העדה הדרוזית, אני נכנסתי למרצ היות ובה אני יכול להגשים את החלום שלי לקדם את העדה שלי למצב טוב יותר בכל התחומים".

 

ח"כ עלי: "העדה הדרוזית נמצאת בשפל המדרגה במדינת ישראל, לעדה יש בעיה של ארגון כי היא לא יודעת לעבוד ביחד, אותנו לימדו לעבוד אחד נגד השני, לא הוכשרנו לעבוד ביחד כפי שהדת הדרוזית מצווה עלינו, אני הצלחתי בבית הספר שלי והבאתי אותו למקום ראשון במדינה היות והאמנתי בכך שאנחנו חייבים לשמור אחד על השני ולשמור על הערכים שלנו, כדי לשמור על הזהות והשייכות שלנו".

 

ח"כ עלי: "אני בקשר עם כולם ורוצה שנעבוד ביחד, גם ההנהגה הדתית וגם החילונית, ראשי הרשויות, ראשי בתי התפילה, שצריך לגבש את כולם, ויחד ללמד את הדור הצעיר את הערכים שלנו, אם לא נהיה ונעבוד ביחד כל אחד יקח אותנו לכיוון שהוא רוצה".

 

 

ח"כ עלי: "אף אחד במדינה הזו לא רוצה שאנחנו נתגבש ונקדם את העדה שלנו, יש לנו מוקש חמור שזה עתיד ילדינו, היום גיל הנישואין בעדה עלה ל 30 פלוס, הבחורים שלנו עסוקים אחרי הצבא בלבנות בית, מתגייסים למשטרה ולעבודות פשוטות, מקבלים הלוואה כדי לבנות ארמון ואז עשר שנים כדי להשלים את זה, כאשר בזמן הזה הבחורות שלנו הולכות ללמוד ומסיימות תואר, הבחורים עסוקים בעבודה הקשה, הם מתחתנים ומתחיל הפער בהשכלה ופער הגיל, ולכן אנחנו היום באחוז הגירושין הגבוה במדינת ישראל".

 

"החינוך הדרוזי היום במצב טוב, הבעיה בחינוך שלנו שאנחנו לא משקיעים בתשתיות, לא מביאים מגמות חדשות שמתאימות למאה ה21".

 

ח"כ עלי: "אני רוצה לעשות שינוי בחשיבה שלנו כעדה, לצאת מדפוסי ההתנהגות שלנו, הבעיה לא משרד החינוך אלא אנחנו, שלא מגובשים, פחדנים ולא יודעים להגיד לממסד את דרישותינו ולא יודעים לדפוק בשולחן, צריך להבין שבממשלה אם לא עובדים במקצועיות ושמים להם את הדברים על השולחן, אז לא מקבלים כלום".


 

ח"כ עלי: "מה שקורה בסוריה זה דבר טבעי שיקרה, אנחנו בסכסוך מתמשך מעל 70 שנה, אני רוצה לפנות לכולם ולהגיד בואו לעשות שלום שיביא למזה"ת שגשוג וכלכלה טובה. אנחנו יכולים להיות המרכז של הקדמה ולחיות בשלום, צריכים לפתור את בעיית המדינה הפלסטינית, אנחנו צריכים את השכנים ולא מדינות רחוקות, אם השכן שלך מרגיש טוב אתה תרגיש טוב, ואם אתה והשכן שלך לא מרגישים טוב כולנו לא נרגיש טוב"

 

ח"כ עלי: "אני אדם הגון שחושב מהראש ורוצה שנתחיל לחשוב על העתיד של ילדינו ושל ילדי הפלסטינים, ברגע שאנחנו מסתדרים כל המזרח התיכון יהיה במצב טוב".

 

 

חבר הכנסת עלי סלאלחה אוגוסט 2021

תגובות

5. דילאוי לפני 2 חודשים
ואף על פי כן
4. מוניר לפני 2 חודשים
איש ערכים
3. מהא לפני 2 חודשים
הלוואי שכולם יתאחדו
2. סמיר לפני 2 חודשים
כל מילה בסלע
1. محمد לפני 2 חודשים
الدليه

מומלצים