רפיק מרעי "מאבק הדרוזים היה וממשיך"

ראש המועצה המקומית חורפיש רפיק מרעי שמכהן מזה שנה כראש מועצה פעם שניה, מדבר על מצוקת הכפר הדרוזי וזלזול ראש הממשלה בפניות של ראשי הרשויות הדרוזיות, חורפיש שמתפתחת כפנינה יפה וטובה להתגורר בה מכל הבחינות, לדברים.

18.11.2019 מאת: חסין חלבי
רפיק מרעי "מאבק הדרוזים היה וממשיך"

 

רפיק מרעי איש צנוע שמחובר לשטח ורבים מבני הישוב מעידים עליו כאיש ישר שבא לתרום ולקדם את הישוב מכל הבחינות ובעיקר מאמינים בו שהוא יכול להגיד לכולם את האמת בפנים. רפיק נהנה מקואליציה ואופוזיציה תומכות.

רפיק בשיחה לפורטל הכרמל: "ב 1990 כאשר הייתי ראש רשות בחורפיש, היו לנו ראשי מועצות אצילים וחזקים שעשינו עיצומים בירושלים, אז קבלנו תכנית חומש מהמנוח יצחק שמיר, והיום אנחנו עומדים על המשמר ע"מ לקיים את זכותנו"

רפיק: "היכולות שלי לנהל מועצה קיימות, העבודה קיימת בצורה מסודרת, למתן שירות לאזרחים".

רפיק: "אנחנו בתכנית מתאר מתקדמת בחורפיש, והמצב סביר, לגבי חיילים משוחררים יש חלקות ואנחנו מחלקים, בנוסף אנחנו אמורים לקבל שטחים נוספים בתכנית מתאר חדשה, זכאי ליחידת דיור משלם עלות של 60 אלף ש"ח בלבד עבור חלקה של 370 מטר וזו דחיפה רצינית. המצב הסוציואקונומי היה 3 והשנה עלינו ל4 וזה עדיין בדירוג נמוך".

רפיק: "יש בעיות בניה שהם העוגן הקשה ביותר בכפרים, שחוק קמיניץ הוא רע לכפרים ואנשים סובלים, אנחנו נלחמים בחוק הזה שלא נותן מענה לבניה בכפרים הדרוזים, נפגשנו עם קמיניץ 3 פעמים ובכל פעם הוא לא מביא בשורות חדשות לא לדרוזים ולא למדינת ישראל".

רפיק: "תכנית מתאר עונה על דרישות רחבות יותר, יותר אדמות ועבודה מסודרת, תכנית מפורטות זה חלקות קטנות, לכן יותר טוב לכפר תכנית מתאר מורחבת".

רפיק: "בפורום ראשי הרשויות הדרוזיות מדברים על מצב האלימות בכפרים הערבים, שלא תגלוש לכפרים שלנו, הכפרים הדרוזים במצב שאין חריגות בעניין האלימות, ואנחנו נשמור שכך ימשיך".

רפיק: "החינוך בחורפיש הוא בדרגה ראשונה מבחינתנו, התלמידים שלנו קיבלו השנה מקום ראשון עם 94 אחוז הצטיינות".

"בכפר חורפיש חיים 6700 תושבים, כפר קטן מסודר עם אנשים טובים, הפנים שלי מועדות לפתח ולבנות גם בחינוך וגם בתעשייה".

רפיק: "אנחנו בחודש האחרון ראשי הרשויות הדרוזיות פנינו ב 15 מכתבים לראש הממשלה נתניהו, שכלל לא התייחס ולא ענה לאף ראש רשות, לכן התכנסנו והודענו על נקיטת צעדים אם לא יענו לנו. בפורום ראשי הרשויות כולנו מגובשים למען קידום הישובים שלנו".

לכל הדברים בראיון

 

רפיק מרעי ראש מועצת חורפיש 2019

תגובות

4. יוסף לפני 8 חודשים
כל הכבוד לראש המועצה
3. בחור לפני 8 חודשים
אין צורך בתכנית חומש
2. מן הישוב לפני 8 חודשים
ראש ממשלה עסוק בעצמו
1. גמיל לפני 8 חודשים
עיתוי לא נכון

מומלצים