גונדר קטי פרי מונתה לתפקיד נציבת שירות בתי הסוהר

בהמשך להחלטת ממשלת ישראל על אישור מינויה של גונדר קטי פרי לתפקיד נציבת בתי הסוהר ה-18 של שירות בתי הסוהר, הערב התקיים טקס הענקת דרגות רב גונדר לנציבת בתי הסוהר הנכנסת קטי פרי .

24.01.2021 מאת: פורטל הכרמל והצפון
גונדר קטי פרי מונתה לתפקיד נציבת שירות בתי הסוהר

צילום דוברות שירות בתי הסוהר

 

בשל מגבלות הקורונה, הטקס התקיים במתכונת מצומצמת במשרד לביטחון הפנים במעמד השר לבט״פ אמיר אוחנה והטקס מועבר בשידור חי בעמוד הפייסבוק הרשמי של שב"ס.

 

נאומה המלא של הנציבה קטי פרי

כבוד השר לבטחון פנים – מר אמיר אוחנה מנכ"ל המשרד – מר משה צ'יקו אדרי סגל המשרד לבט"פ סגל שב"ס היקר
משפחתי היקרה מכובדיי כולם, לפני כ-30 שנה, נפתח בפני צוהר לבתי הסוהר כקמ"נית צעירה, ומאז ועד היום, אני צועדת בבטחה בתפקידי פיקוד ומטה בכירים ומשמעותיים.

היום, אני מקבלת עליי בחרדת קודש את האחריות והפיקוד על ארגון הכליאה הלאומי של מדינת ישראל. אני נכנסת לתפקיד נציבת בתי הסוהר ומתחייבת בזאת – אני כאן! אני כאן כדי להצעיד את הארגון החשוב הזה להישגים, הן בתחומי הבטחון הלאומי והן בתחומי החברה.

שנותיי – כמפקדת בתי סוהר, בתפקידי מטה בתחומי האסיר, הבטחון והמודיעין, ולבסוף היותי מפקדת מחוז, איפשרו לי לגבש את תפיסת עולמי באשר לניהול מערכת הכליאה על כל רבדיה.

מכובדיי, סוהרות היא מקצוע ! מקצוע ייחודי המציב אתגרים רבים ומגוונים, לא אחת כרוכה עבודת הסוהר בסכנה של ממש ! אתגרים אלו מחייבים אותנו לקבוע מדיניות ברורה ואת קווי הפעולה המרכזיים בעת הזו.

בתי הכלא הם בבואה של החיים והחברה במדינת ישראל.

מפת הפשיעה בארץ מציבה בפנינו איומים שהולכים ומתגברים בתחכומם ובתעוזתם. הלחימה בארגוני פשיעה הינה משימה לאומית ואינה מסתכמת רק בהחזקתם של עבריינים במשמורת. שב"ס הינו שותף פעיל במערכה הלאומית ללוחמה בפשיעה סוגיה הנוגעת בלב האינטרס הציבורי והחברתי של מדינת ישראל.

המאבק בפשיעה לסוגיה דורש מאיתנו הצבת יעדים ברורים תוך שיתוף פעולה עם גופי בטחון מקבילים, שדרוג יכולות מבצעיות ומודיעיניות בתוך הכלא וגיבוש מדיניות אקטיבית למניעת מחוללי פשיעה והגברת ההרתעה! בהתמודדות אל מול האסירים הביטחוניים נדרשת מדיניות נחושה וראייה אסטרטגית רחבה מתוך הבנת מקומנו ותפקידנו כזרוע ביצועית ביטחונית נוספת בהתמודדות עם איומי הפח"ע והטרור.

הסוהרים עומדים בחזית ונדרשים למגר את הסיכון הנשקף מאלו שפגעו באזרחי ישראל וניסו לערער את עצם קיום
המדינה.

לצד זאת, המדינה מפקידה בידינו את הטיפול באסירים שחירותם נשללה. אחד מעקרונות העבודה שלי הינו עמידה על זכויותיהם הבסיסיות של האסירים והעצורים תוך דאגה ושמירה על כבודם ותנאי מחייה נאותים.

על מנת לעשות זאת עלינו לאמץ ולחבק חדשנות טכנולוגית ופתרונות מתקדמים שיצעידו את הארגון ויהוו מכפיל כוח בניהול שגרת היום ובהתמודדות למול איומי ההווה והעתיד.

כארגון של אנשים, לפתחינו משימה חיונית לא פחות מימוש האינטרס הלאומי בצמצום רמת הרצידיביזם, הרחקת אוכלוסיות מוחלשות ממעגלי פשיעה ואלימות, פיתוח מערכי חלופות כליאה כתחליף למאסר בפועל וחתירה לשילובם של אסירים משוחררים בחברה נורמטיבית.

החזון החברתי , ימוקם גבוה בסולם העדיפות הארגוני בראשותי ! לשב"ס כלים רבים להגשים חזון זה מערכי חינוך והשכלה, תכניות טיפול מגוונות ומסגרות תעסוקה יצרנית.

אני מתחייבת להמשיך ולפתח מערכים אלו שהינם גשר לשילובם של אסירים ברי שיקום בחברה.

בכוונתי לקדם ולרתום את גופי הרווחה והשיקום במדינה למאמץ זה כי טובים הם הגשרים מן החומות. יחד נעסוק בעשייה ביטחונית, שיקומית וערכית.

אמשיך לפעול ביתר שאת במאבק בנגיף הקורונה, בתוך מתקני הכליאה מתוך מחויבות מלאה לשלומם ובריאותם של המשרתים והכלואים ולצד זה אקדם "הזדמנויות" שהקורונה זימנה לנו ולשותפינו בשנה החולפת.

סגל שב"ס היקר, מפקדים, קצינים וסוהרים, וגמלאים יקרים, אני עומדת כאן היום במעמד המרגש והמכובד הזה ואני גאה על כי נבחרתי מתוך הארגון לעמוד בראשו !! הארגון, המקום ובעיקר האנשים הפכו לי לבית שני.

אני אוהבת את הארגון ואתכם. אני בטוחה שאת תפקידינו כלפי המדינה והאסירים שבמשמורתינו נעשה באופן מסור, רציני ומקצועי ביותר! משפחת שב"ס תמשיך ללוות ולחבק את משפחת השכול, שהיא חלק בלתי נפרד מאיתנו וממורשתנו הארגונית.

מבקשת להודות מכאן לגונדר אשר וקנין, ממלא מקום נציב בתי הסוהר בשנתיים האחרונות - על עבודה ללא לאות, בתבונה ומתוך רצון לקידום הארגון ואנשיו.

מאחלת לו הצלחה רבה בחיים האזרחיים ובריאות איתנה.

כבוד השר לבטחון הפנים, תודה לך על האמון! תודה על שהפקדת בידיי זכות גדולה זו להוביל את הארגון! אני מתחייבת בזאת שאבצע את המשימה מתוך מחוייבות עמוקה לשליחות הציבורית שהופקדה בידיי.

אבא יקר שלי, "זה היום עשה השם נגילה ונשמחה בו" זה כבר עשור חמישי שבו אמא מלווה אותנו מלמעלה, נוכחת על אף היעדרותה החסרה כל כך.

בכל צומת בחיינו אני מרגישה שהיא איתנו, ותמיד לנגד עיניי, דרכה הצנועה, נועם הליכותיה והיותה אוהבת אדם. היום, אני שמחה שאני מסבה לכם נחת וגאווה.

תודה שאתה מלווה אותנו כל השנים ברוחב לב ובאהבה רבה! אני אוהבת אותך.

עופר בעלי האהוב, יחד אנחנו צועדים במשעולי החיים בהם תמיד אתה לי העוגן והמשענת. החבר הכי טוב שלי בכל עת. אוהבת אותך ותודה על מה שאתה עבורי! ילדיי היקרים והאהובים, דלית, תומר ויובל, חיכיתם בסבלנות לרגע הזה, את גאוותי בכם לא אוכל לכמת במילים.

בזכותכם אני אדם טוב יותר! אתם אהבת חיי! ולסיום,השבוע אנו נמצאים בפתחו של חג טו בשבט, ראש השנה לאילנות.

זהו מועד המסמל את תחילת התעוררות כוחות האדמה בארץ ישראל להוציא את פירותיה הקדושים.

זוהי תקופה של התחדשות! ואני מבקשת לסיים עם פסוק ג' מספר תהילים פרק א' "והיה כעץ שתול על פלגי מים אשר פריו ייתן בעתו ועלהו לא יבול וכל אשר יעשה יצליח" מאחלת לכולנו, שכל שנעשה יצליח!

 

עוד בנושא

בתאריך ה-15.12.2020 הודיע השר לביטחון הפנים אמיר אוחנה כי החליט להמליץ בפני ועדת גולדברג וממשלת ישראל על מינויו של מפקד מג"ב ניצב יעקב (קובי) שבתאי לתפקיד המפקח הכללי של משטרת ישראל ועל מינויה של גונדר קטי פרי לתפקיד נציבת שירות בתי הסוהר.

את החלטתו קיבל השר אוחנה לאחר שבחודשים האחרונים נפגש עם כל הניצבים המכהנים במשטרת ישראל ועם מספר ניצבים בדימוס, ועם כל הגונדרים המכהנים בשירות בתי הסוהר. ביממה האחרונה ערך השר אוחנה שיחות נוספות עם מספר מועמדים לתפקידים והודה להם על נכונותם לשאת בתפקיד ועל שירותם המסור לאורך השנים למען ביטחון המדינה.

השר לביטחון הפנים אמיר אוחנה:

"הרעיון שעמד בבסיס החלטתי לגבי העומדים בראשות שני הארגונים הוא שמחד, אני סבור שלעומד בראש יש צורך בהיכרות מעמיקה עם הארגון וניסיון בתפקידים שונים, ומאידך, אני מאמין ששני הארגונים זקוקים לריענון ולשינוי. לכן, עשיתי כמיטב יכולתי לבחור מועמדים שיעמדו בשני התבחינים.

"ניצב יעקב (קובי) שבתאי הוא קצין ערכי, יוזם, בעל ניסיון עשיר ועטור צל"שים. הוא הוביל את החיל בתקופה הקשה והמאתגרת של אינתיפאדת הסכינים, במהלכה לוחמי ולוחמות משמר הגבול ניצבו בחזית לשמירה על שלומם וביטחונם של אזרחי ישראל. משמר הגבול הפך תחת פיקודו לחיל המבוקש ביותר לשירות בקרב צעירות וצעירים בישראל, לפני כל היחידות הצה"ליות, וזאת באופן חסר תקדים. כל האמור בצירוף חזונו למשטרת ישראל ותכונות אופיו הביאו אותי למסקנה שהוא האדם המתאים להוביל את המשטרה ולחזק את אמון הציבור בה.

"גונדר קטי פרי היא קצינה פורצת דרך, מנוסה, מקצועית וערכית. פרי היא אשת שטח שצמחה בשב"ס בשורה ארוכה של תפקידים עד אשר מונתה לתפקיד מפקדת מחוז דרום, החולש על תשעה בתי כלא ובהם אלפי כלואים, רבים מהם אסירים ביטחוניים, ותחת פיקודה כ-2,500 סוהרות וסוהרים. פרי בעלת יכולות מרשימות ותפיסה ייחודית את הארגון והשפעתו הן על האסיר והן על החברה. כל אלה יחד עם תכניותה עבור שב"ס, שכנעו אותי שהיא האדם הנכון להצעיד את הארגון לעבר העתיד ולהעצים את חוסנו.

"אני מבקש להודות לניצב מוטי כהן ולגונדר אשר וקנין שנשאו בשנתיים האחרונות באחריות כממלאי מקום של ראשי הארגונים במשטרת ישראל ובשירות בתי הסוהר. בכוונתי לפעול על מנת ששניהם יזכו להכרה מלאה של התנאים על התקופה הארוכה בה כיהנו כממלאי מקום – הם ראויים לכך.

"ניצב מוטי כהן, שמאחוריו שנים רבות במשטרת ישראל במגוון תפקידים, הוא לא רק בן למשפחת שוטרים אלא שוטר בכל רמ"ח איבריו. הוא עמד כממלא מקום בראש הארגון בזמנים מאתגרים שכללו בין היתר שלוש מערכות בחירות, וכמובן האתגר הכי משמעותי של משטרת ישראל בשנה האחרונה – המאבק בהתפשטות נגיף הקורונה. הערכתי נתונה לו על הפעילות המאומצת, על לילות כימים שהשקיע במשטרת ישראל שנים ארוכות ובפרט בשנתיים האחרונות ועל הרבה עשייה חיובית שנעשתה במשטרה בשנים הללו.

"גונדר אשר וקנין, שהיכרותי עמו החלה לפני 25 שנים בזמן השירות הצבאי, נתן את כל כולו לשירות בתי הסוהר ופעל בנמרצות, בצניעות, בדרך ארץ ובחריצות רבה. הוא החזיק על כתפיו אחריות לארגון הכליאה הלאומי. גם הוא התמודד בתקופה זו עם האתגרים שמניתי, שלוש מערכות בחירות וכמובן המאבק בהתפשטות נגיף הקורונה, שבשירות בתי הסוהר נושא בחובו סכנה מיוחדת בגלל המאפיינים המיוחדים של צפיפות האוכלוסייה הסגורה באגפים. יש בי הערכה רבה על המסירות והשנים הרבות שהקדיש לשב"ס לאורך הקריירה ובשנתיים האחרונות בייחוד. 

"בהצלחה לקובי וקטי!"

ניצב יעקב (קובי) שבתאי, 56, נשוי ואב לשלושה, התגייס לפני כ-30 שנה למשטרת ישראל כלוחם בימ"מ לאחר שהשתחרר מצה"ל כמ"פ בצנחנים. מאז שירת במגוון רחב של תפקידים ובהם מפקד תחנה ומפקד שני מרחבים בטרם מונה לתפקידו האחרון כמפקד משמר הגבול. במהלך שירותו נפצע מספר פעמים במהלך פעילויות מבצעיות, לאחריהן קיבל את עיטור המופת בשנת 1995 ואת עיטור האומץ בשנת 2004. שבתאי בעל תואר ראשון במנהל עסקים ותואר שני בחינוך.

גונדר קטי פרי, 56, נשואה ואם לשלושה, התגייסה לשב"ס לפני כ-30 שנה ומאז שירתה בשורה רחבה של תפקידים בארגון ובהם קצינת מודיעין, מפקדת בבית מעצר, ראש מחלקת האסיר, ראש מנהל משאבי אנוש, סגנית מפקד מחוז מרכז וראש מנהלת תפני"ת (בג"צ תנאי המחיה) בטרם מונתה לתפקיד הבכיר של מפקדת מחוז דרום, והייתה לאישה הראשונה בתפקיד שטח מבצעי זה. פרי בעלת תואר ראשון ושני בלימודי אסלאם ומזרח תיכון, מחזיקה בתואר שני נוסף במדעי המדינה והיא גם בוגרת המכללה לביטחון לאומי.

 

פורטל הכרמל

תגובות

מומלצים