הגנרל מארק א. מילי קבל סקירה מודיעינית

בזמן המתיחות בצפון והכוננות הגבוהה שצה"ל נוקט בשבועות האחרונים, הגיע לביקור ראש המטות של ארה"ב ונפגש עם שר הביטחון וראש הממשלה החלופי בני גנץ ועם הרמטכ"ל כוכבי ראש המוסד ושוחח עם ראש הממשלה, בשעות ערב מסוק צה"לי תקף עמדות של צבא סוריה בגולן.

25.07.2020 מאת: פורטל הכרמל והצפון
הגנרל מארק א. מילי קבל סקירה מודיעינית

 

יושב ראש המטות המשולבים (המטו"ם) של צבא ארצות הברית, הגנרל מארק א. מילי, ביקר בבסיס נבטים של חיל האוויר. מדובר בביקורו השני של הגנרל בישראל מאז כניסתו לתפקיד.

ראש הממשלה בנימין נתניהו קיים פגישת VC עם הגנרל מילי, בהשתתפות ראש המטה הכללי, רב-אלוף אביב כוכבי, ודן עמו באיראן ובאתגרים הביטחוניים באזור.

כמו כן נפגש הגנרל עם שר הביטחון,  בני גנץ, הרמטכ"ל, רב-אלוף אביב כוכבי, וראש המוסד,  יוסי כהן.

בנוסף, השתתף הגנרל בפאנל בראשות הרמטכ״ל לצד נספח ההגנה האמריקאי בישראל, נספח ההגנה של צה"ל בוושינגטון, אלוף יהודה פוקס וראש חטיבת קשרי החוץ בצה״ל, תת-אלוף אפי דפרין.

במסגרת הפאנל שמע הגנרל סקירה מודיעינית מפי ראש אגף המודיעין, אלוף תמיר הימן, וסקירה אסטרטגית מפי ראש אגף אסטרטגיה ומעגל שלישי, אלוף טל קלמן. כחלק מהפאנל דובר על האיומים והמענה שיש לצה״ל בגזרות השונות.

ביקור זה הינו דוגמה נוספת לשיתוף הפעולה האסטרטגי והעמוק המתקיים בין הצבאות. המפגש כולו התקיים תוך שמירה על מרחק ועטיית מסכות, בהתאם להנחיות משרד הבריאות.

מדברי שר הביטחון, בני גנץ: ״הביקור בזמן מגפה עולמית הוא עדות לשיתוף הפעולה ההדוק וליחסים המצויינים בין מערכת הביטחון, צה"ל וצבא ארה"ב שהם אבן יסוד בתפיסת הביטחון הישראלית. אנו נמצאים בתקופה של אתגרים רבים ולצידם הזדמנויות לחיזוק היחסים והבריתות נגד הקיצוניים באזור. הדגשתי בפני ראש המטות המשולבים, את הצורך להמשיך את הלחץ על איראן וגרורותיה המאיימות על היציבות האזורית והעולמית, לצד שמירה וחיזוק שיתופי הפעולה עם כוחות מתונים במרחב.

גם כעת, מערכת הביטחון וצה"ל ערוכים ומוכנים לכל תרחיש וכל איום ואני לא מציע לאויבינו לבחון אותנו. אין לנו עניין בהסלמה, אך נעשה כל מה שצריך בכדי להגן על אזרחי ישראל, בכל האמצעים, ובכל תנאי״.

מדברי ראש המטה הכללי, רב-אלוף אביב כוכבי: ״צה״ל ממשיך להגן על מדינת ישראל במגוון זירות ומימדים תוך שילוב של פעילות הגנתית והתקפית. שוחחתי עם הגנרל מילי על מגוון האיומים עמם צה״ל מתמודד ועל המענה להם - קרוב או רחוק. לצה״ל ולצבא ארה״ב אינטרס משותף לשמר את היציבות האזורית ולמנוע את הפרתה בידי איראן או גרורתיה.

אנחנו נערכים למגוון תרחישים ונפעל ככל שיידרש להסרת כל איום המסכן את ריבונות ישראל או את אזרחיה״.

 

הגנרל מארק א. מילי

פורטל הכרמל

פורטל הכרמל

תגובות

מומלצים