טקס סיום טירונות של מג"ב מחזור מרץ 2020

בפעם השנייה מסיימים את הכשרתם חניכי גדוד הטירונים של משמר הגבול בטקס שנערך בבסיס האימונים של מג"ב ללא משפחות וחברים תוך שמירה על מרחקים ועטיית מסכות.

22.07.2020 מאת: פורטל הכרמל והצפון
טקס סיום טירונות של מג"ב מחזור מרץ 2020

 

הלוחמים והלוחמות לא ישובצו בשלב זה ליחידות השטח אלא יפעלו ככוח משימה ארצי ויתגברו את מחוזות המשטרה במאבק הלאומי לבלימת התפשטות נגיף הקורונה.

הבוקר סיימו 370 טירונים וטירוניות של מג"ב את הכשרתם הבסיסית. הטקס התקיים בבסיס האימונים של החיל במעמד מפקד בית הספר החילי, תת-ניצב יהודה יהושוע וסנ"צ רונן יוספי, מפקד גדוד הטירונים.

בהתאם להנחיות הטקס נערך ללא בני משפחה, חברים ואורחים במתכונת כפולה כאשר בכל פעם חצי גדוד הוסמך תוך שמירה על קפסולות, מרחקים ועטיית מסכות.

הכשרת הטירונות הנוכחית דרשה מסגל הפיקוד והחניכים להתאים את עצמם למציאות החדשה בצל נגיף הקורונה. בוצעו בבית הספר החילי מספר רב של שינויים והתאמות בכדי לשמור על בריאותם של השוטרים.

בנוסף במהלך הטירונות תגברו שוטרי הגדוד את מחוזות המשטרה לשמירה על בריאותו של הציבור מספר רב של פעמים, מה שגרם לחניכים ולסגל לא לראות את בני משפחתם מספר שבועות רצופים ולסגור יותר שבתות מהרגיל. 370 הלוחמים והלוחמות יחד עם סגל המפקדים שלהם ימשיכו לפעול כאמור ככוח ארצי במאבק הלאומי להתפשטות הנגיף וגם ישמשו במידת הצורך לטיפול באירועי סדר ציבורי והפרות סדר.

כמו בכל מחזור טירונות משמר הגבול ההכשרה נערכה כארבעה חודשים שמהלכה הוכשרו החניכים לטפל באירועי טרור ושמירה על הסדר הציבורי, טיפול באירועי הפרות סדר, הכשרה משטרתית ללחימה בפשיעה החמורה ועוד. 

בסיומה של הפעלת הכוח הארצי של גדוד הטירונים צפויים הבוגרים והסגל להשתבץ ביחידות השונות של מג"ב הפרוסות ברחבי הארץ. חלק מהבוגרים ימישכו לקורסים פיקודיים ומקצועיים כמו קורס מסתערבים וחובשים. 

מפקד בית הספר החילי, תת-ניצב יהודה יהושוע אמר בדבריו: "מעמד זה מרגש אותי אף יותר ממעמד רגיל, משום שאני מבין שלא משנה מה יהיו ההגבלות והאתגרים אנו תמיד נצליח במשימה בזכות חזון ותושייה. הכשרת הטירונות הנוכחית הייתה עבורכם תהליך עוצמתי שבו נחשפתם לגלות מחדש את יכולת העמידה שלכם ואת היכולות האישיות והחברתיות שלכם. אין ספק, כי הכשרה זו שהתנהלה בצל נגיף הקורונה גרמה לנו להתמודד עם לא מעט אתגרים חדשים, אך לצד האתגר והקושי נמצאת גם ההזדמנות. דווקא היום במציאות המאתגרת במדינתנו, תפקידנו הוא להגן ולשמור על בריאותו של עם ישראל, תפקיד בו לקחתם חלק משמעותי כבר בשלב ההכשרה ועל כך היו גאים. יודע אני כי תשכילו למלא את משימתכם בצורה ראויה כמו שלימדו אתכם בטירונות ובכך תעצימו את מג"ב ומשטרת ישראל".

 

צילום: דוברות המשטרה.


 

טקס סיום טירונות מרץ 2020 מג׳׳ב

פורטל הכרמל

פורטל הכרמל

תגובות

מומלצים