מבט לבית הסוהר לנערים אופק

סגן השר לביטחון פנים, הגיע לסיור בכלא אופק, להיחשף לשגרת יום הנערים ומאפייני אוכלוסיית הנערים, סוגי העבירות בגינן מרצים מאסרים, את הקשר עם גורמי הקהיליה והפרוייקטים הייחודיים המתקיימים במקום ובעיקר לחזון של הנהלת בית הסוהר.

06.07.2020 מאת: פורטל הכרמל והצפון
מבט לבית הסוהר לנערים אופק

צילום דוברות שב"ס

סגן השר לביטחון פנים, ח"כ גדי יברקן, הגיע לביקור בבית הסוהר 'אופק', מתקן הכליאה לנערים היחיד בארץ

סגן השר הגיע לבית הסוהר 'אופק', והתקבל ע״י גונדר אשר וקנין, מ"מ נציב בתי הסוהר, מפקד מחוז מרכז, ראש המטה וראש אגף האסיר בשב״ס. סגן השר השתתף ב'מסדר הכוכבים' החודשי של בית הסוהר,  במהלכו חולקו לנערים תעודות הצטיינות והערכה ע״י המורות והסגל החינוכי במעמד סגל הפיקוד של בית הסוהר.

סגנית מפקד בית הסוהר, רב כלאי אסתר בן-גיגי, הציגה בפני הנוכחים את חזון בית הסוהר: ״בית סוהר אופק יהווה מרכז לטיפול ותיקון הנער העבריין ושילובו בחברה. כל נער ראוי להזדמנות מבלי לוותר על המעטפת הביטחונית".

סגנית המפקד הציגה גם את שגרת יום הנערים ואת מאפייני אוכלוסיית הנערים, סוגי העבירות בגינן מרצים מאסרים, את הקשר עם גורמי הקהיליה והפרוייקטים הייחודיים המתקיימים בשיתוף הקהילה.

סגן השר ביקר בפרויקט ׳מרכז הקשר', מרכז שמחבר את בין הנערים לבין משפחותיהם ואף שמע באופן אישי ממספר נערים על התהליך הארוך והמורכב שעברו מהרגע שנכנסו לבית הסוהר.

הביקור המשיך לפינת החי הטיפולית ולאגף 'צהלה' - אגף המכשיר את הנערים לשירות עתידי בצה"ל ולמרכז הקשב המעניק כלים לנערים המאובחנים עם הפרעות קשב וריכוז.

ח"כ גדי יברקן, סגן השר לביטחון הפנים: "אני מודה לכל סוהרי בית סוהר אופק על הביקור ועל הביקור המרתק. בחרתי בכלא 'אופק' כביקור ראשון ברגע שלמדתי על הטיפול המסור והיוזמות של שב״ס. אני נפעם ורוצה להודות לכל אחת ואחד מכם כי אני מרגיש שאתם פועלים מתוך תחושת שליחות אמיתית. אני מאמין שאין ילד רע יש ילד שרע לו. מדינת ישראל צריכה לחשוב על חלופות כליאה לנערים, כך שבית הסוהר יהיה הפתרון האחרון".

גונדר אשר וקנין, מ"מ נציב בתי הסוהר: "בית סוהר 'אופק' הוא מתקן ייחודי, גם בגלל הנערים המאכלסים אותו וגם בגלל הפרוייקטים שאנשי הסגל מובילים בו".

"נער בן 14 המגיע לבית סוהר, מקבל איתות מהחברה המסמן לו שהוא חצה את כל הגבולות ומיצה את כל ההזדמנויות. האתגר שלנו הוא לעורר בהם תקווה מחודשת ואמונה כי גם מכאן הם יכולים להשתקם ולהפוך למבוגרים שומרי חוק השייכים לקהילה ומיטיבים עימה".

 

פורטל הכרמל

פורטל הכרמל

תגובות

מומלצים