מערכת בקרה צה"לית לשימוש רפואי בבית חולים רמב"ם

מערכת לניהול ובקרה, שמבוססת על מערכת צי"ד צבא יבשה דיגיטלי של אלביט מערכות, הוטמעה בחודשים האחרונים בהצלחה רבה במחלקות הקורונה בבית החולים רמב"ם.

16.10.2020 מאת: פורטל הכרמל והצפון
מערכת בקרה צה"לית לשימוש רפואי בבית חולים רמב"ם

צילום אלביט מערכות

 

מהאוגדה והחטיבה לניהול קורונה בבתי חולים לראשונה מערכת שליטה ובקרה מבצעית - פיתוח של אלביט מערכות מסייעת בניהול בתי חולים בחירום.

המערכת החדשה מופעלת גם בשתי מחלקות הקורונה שיופעלו בסיוע חיל הרפואה בחניון התת קרקעי של בית חולים רמב"ם.

המערכת שפותחה לצורך הקורונה תמשיך לסייע לבתי חולים בניהול השוטף בעתיד.

מערכת צי"ד (זוכת פרס ביטחון ישראל) היא מערכת השליטה והבקרה המרכזית של צבא היבשה. מערכת צי"ד מספקת תקשורת רחבת פס מהירה במרחב הלחימה ופועלת מרמת המפקדה ועד מפקד המחלקה. מערכת צי"ד משלבת יישומים חדשניים לתכנון וניהול הקרב, ובניית  תמונת איומים מדויקת בזמן אמת בתווך התת-קרקעי ,האווירי והיבשתי תוך היתוך מידע המגיע מגופי המודיעין ומהדרג הטקטי.

מערכת אקס-טימס (EX-TEAMS) לניהול ובקרה פותחה בשיתוף פעולה בין רופאי רמב"ם ומהנדסי חטיבת התקשוב באלביט מערכות. המערכת  שמבוססת על טכנולוגית שליטה ובקרה של אלביט, הוסבה, לאור צרכי ההתמודדות עם משבר הקורונה, למערכת לניהול ובקרה לצוותים רפואיים. מערכת האקס-טימס הותקנה עד כה על מכשירי הסלולרי של כ-500 רופאים ואנשי צוות העוסקים בטיפול בקורונה, ומשדרגת את יכולות הצוותים הרפואיים ואת ביצועי בית החולים.

מערכת EX-TEAMS היא מערכת ניהול ובקרה המותקנת כאפליקציה סלולרית מבוססת ענן על מכשירי הסלולר האישיים או הארגוניים של הצוותים הפועלים במרכז הרפואי, ומאפשרת לנהל ביעילות צוותים רבים, המבצעים משימות שונות, באתרים שונים, ומשקפת לחדר המצב תמונת מצב כוללת בזמן אמת.

המערכת מספקת יכולת ניטור של כלל הצוות הרפואי בתוך המבנים ושלושת קומות החניון התת קרקעי, הצגת המשאבים כולם על גבי מפת בית החולים, תקשורת בקבוצות מוגדרות בדיבור, טקסט או וידאו, תוך תפעול אופטימלי המתאים לעבודה בבגדי המיגון.

המערכת מסוגלת לתעדף את המאמצים הטיפוליים על מנת לייעל את ניתוב כוח האדם ולאפיין את מוקדי הפעילות.

היא מאפשרת רישום רפואי ללא צורך בהקלדה ותחת תנאי מיגון מחמירים.

בנוסף, המערכת מאפשרת להעביר כוחות התערבות לחירום באופן מהיר כך שתאפשר ניצול יעיל של כוח האדם המיומן ברמב"ם.

המידע המועבר במערכת מוצפן ושומר על הביטחון והסודיות הרפואית הנדרשת.


 

תגובות

מומלצים