סיפורו של ניר ז"ל ושאר הנופלים באסון ברומניה

יובל לקריף יספר לנו על בנו שנהרג באסון המסוקים ברומניה, הוא יספר לנו יותר מרק מה זה להיות אב שכול, הוא יספר לנו איך אפשר להוציא את האור מהמקום הכי יפה בחיים.

19.06.2020 מאת: רחל אבדיר

 

יובל לקריף: "מזה עשור שאנחנו מעבירים את סיפורו של ניר והמורשת לכל דורש, מקדשים את החיים וזוכרים את ניר ושאר הנופלים. יום הזיכרון תש"פ נכפה עלינו בצורה קצת שונה מהרגיל. אבל גם בימים בהם ההתעסקות היא במגפה יקירינו לא נשכחים. אין בכוחו של שום אויב להפיל את רוחו של עם ישראל".

סרן ניר לקריף ז"ל, נפל בפעילות מבצעית ביום ט"ו באב תש"ע (26.7.2010). שבוע לפני כן הוא יצא, כחלוץ, לארגן מבחינה לוגיסטית אימון ברומניה במסגרת שיתוף פעולה בין חילות האוויר הישראלי והרומני . ביום 25.7.2010 הגיעו אנשי הצוות, והוא הצטרף אליהם לאימונים. למחרת, במהלך האימון, התרסק מסוק יסעור בעת טיסה במזג אוויר ערפילי בהרי הקרפטים, בדרום-מערב רומניה, וכל אנשי הצוות ניספו.

עם ניר נפלו עוד שישה חיילים שנמצאו במסוק: אלוף משנה דניאל שיפנבאור, סגן-אלוף אבנר גולדמן, רב-סרן יהל קשת, רב-סרן ליאור שי, רב-סמל ראשון אורן כהן, והמשקיף הרומני קפטן סטפן קלאודיו דרגנה.

ניר היה בן עשרים ושש בנפלו. הוא הובא למנוחת עולמים בבית העלמין הצבאי בחיפה.

ניר לקריף ז"ל נהרג יחד עם חבריו למסע במילוי תפקידם בתאונת המסוק ברומניה.

אפשר לומר שהקצינים שהיו עמו היוו חלק נכבד מחייו הבוגרים בחיל האוויר. ניר התעקש לעלות למסוק  הזה שבסוף התרסק, שם עורכים אגב ימי זכרון, עולים מדי שנה למקום ההוא  לנקודה ששם התרסק המסוק.

מזה עשור, מאז שניר החייל הגיבור האמיץ  המסור לתפקידו נהרג, יובל לקריף אביו של ניר  מקדיש את חייו, להזכיר ולזכור בכל דרך אפשרית. יובל מתנדב במד"א שנים רבות וכן מעניק הרצאות והדרכות לאנשי מד"א .

 מהכרותי את יובל וגם את ניר לפרק זמן קצר לדאבוניבחרתי להעלות זכרונות של ניר מילדותו ועד לבגרותו ועד לסיפור הקשה שבו מפרט יובל  כיצד ולמה קרתה התאונה עד כמה שניתן להבין.

 הפעם התמקדנו בניר הילד, שהתגלה חכם  שובב, ידע כבר מגיל 7 שנים מה הוא יהיה כשיהיה גדול. ניר אהב את הריחוף בשמיים הסקרנות משכה אותו מילדותו, כיצד הטייסנים והמסוקים או אווירונים מצליחים להישאר באוויר, סקרנות ועקשנות לדרך שבה ילך.

 ניר לא ויתר על חלומו וידע מה צריך לעשות בכדי להיות חייל מוטס, ולהיות בחיל האוויר, וכבר בצעירותו אחרי שבחן כילד, ונער, כל טיסן ודרך להבין כיצד נשארים למעלה באוויר, בגיל 16 נרשם לטכניון חיל האוויר ומשם הכל הסתדר לו, לשביעות רצונו, ניר תמיד שאף ודחף עצמו להגיע  ולהתקדם בתחומו למיטב שניתן לו, ביחס לגילו הצעיר, הישגיו היו רבים ויפים, אף הספיק להינשא לאהבת חייו מגי ובתו נולדה אחרי לכתו.

היכנסו לסרטון שם תוכלו לקבל מידע על ניר הילד המדהים החכם היפה ואת התמודדותו של האבא יובל לקריף, ההתמודדות עם האסון של חייו .

אנחנו כאן בזכות אותם גיבורים אמיצי הלב ורוח, גיבורי ישראל שנהרגו שנפצעו, שמסרו נפשם למולדת, אנחנו כאן בזכותם וחובתינו לזכור ולהזכיר אותם בכל עת, ניר נמצא כעת בין ועם יתר המלאכים הגיבורים האמיצים שחרפו נפשם שם בשמיים וכל אזכור חשוב יהי זכרו וזכרם של הגיבורים כולם ברוך לעד.

יובל מרצה בבית ספר לפיקוד ומנהיגות של חיל האוויר, לאורך השנים העביר יובל הרצאות לקצינים בחיל האוויר, בחברות ביטוח, לסוכני ביטוח. נהג וחובש בכיר במד"א, כיום למעלה מ 6 שנים, עובד באלביט מערכות יבשה ותקשוב יקנעם כמאמן אישי ועיסקי.

בשרות קבע בתפקיד ראש מחלקת הרצות מנועי סילון שכוללים לימודים על מנוע F16. את רוב עשייתו מאז האסון יובל מקדיש לזכרו של ניר לקריף ז"ל. יובל מרגיש שאם לא יעשה כך, חייו בטלים, זה הדבר הכי חשוב לו כאבא, אנשים רבים סביבו פעילים ועושים לזכרו של ניר.

האזנה וצפיה בסרטון תעניק לכם עוד פיסת מידע,  על חייו, ילדותו של ניר לקריףיהי זכרו ברוך, ברוח גאווה כבוד ואהבה.

 

תגובות

מומלצים