קידום בניית כלא מגידו החדש יימשך

צוות מיוחד יבחן הקמת מתקני כליאה חדשים ובפרט מגידו ומעשיהו, כך החליטה הממשלה לקראת הדיונים על התקציב החדש, זה הישג חשוב למועצה אזורית מגידו, משמעות הדבר שיביא לפיתוח כלכלי ותיירותי למרחב מגידו ועמק יזרעאל.

05.08.2020 מאת: פורטל הכרמל והצפון
קידום בניית כלא מגידו החדש יימשך

 

ההצעה המקורית שהובאה בלחץ משרד האוצר, היתה למעשה הקפאה של קידום אשכול כליאה ושיקום מגידו שמשמעותו בפועל היא ביטול פינוי הכלא ואי חשיפת הפסיפס המרהיב השוכן בתוכו, דבר שימנע את הקמת פרויקט התיירות המתוכנן במקום.

העבודה האינטנסיבית של ראש המועצה האזורית מגידו חולבסקי עם השרים הביאה לשינוי מהותי בהחלטה שאומרת שצוות מיוחד יבחן את הקמת הכלא ולמעשה הפרויקט לא בוטל.

זהו שינוי חשוב מאוד, שאם יתממש יביא לפיתוח כלכלי ותיירותי אדיר למרחב מגידו ועמק יזרעאל כולל הקמת פרוייקט תיירות גדול סביב רצפת פסיפס נדירה של בית תפילה נוצרי מהמאה השלישית לספירה והקמת פרוייקט תיירות ייחודי בנחל הקיני.

איציק חולבסקי ראש המועצה: "החלטת הממשלה היום, היא הישג גדול למדינה, לצפון ולמועצה. הצלחנו בפעילות נחושה מול שרי הממשלה להסביר להם את חשיבות הפרוייקט הענק ולשנות את כיוון ההחלטה המקורית שהיתה עלולה להקפיא פרוייקט נפלא ומנוע צמיחה כלכלית אדירה הנדרשת דווקא בימים אלו. תודה לשרים הרבים שסייעו לקבלת ההחלטה החשובה כל כך."

 

הגילוי התחיל ב 2018 בו נחשפה רצפת הפסיפס, כך דיווחנו

להיסטוריה יש ערך רב גם כשמדובר במקום אסטרטגי, מסוף 2005 עת נחשף בתחום כלא מגידו בית תפילה הנוצרי הראשון וריצפת הפסיפס, התנהל מאבק לפינוי הכלא.

הישג למועצה האזורית מגידו, כלא מגידו יפונה ובמקומו יוקם פרויקט תיירותי בהובלת המועצה, איציק חולבסקי: "במשך שנים אני פועל לפינוי כלא מגידו והקמת אשכול כליאה ושיקום בסמוך לו"

מאמץ ומהלך של שנים רבות של מ.א. מגידו ,מסוף 2005 עת נחשף בתחום כלא מגידו בית תפילה הנוצרי הראשון וריצפת הפסיפס ,זכה להישג אדיר עם החלטת ממשלת ישראל השבוע להקים אשכול כליאה ושיקום באזור צומת מגידו ובתחום שטחה של מ.א.מגידו . על בסיס התכנית שאושרה במועצה הארצית לתכנון ובנייה ביולי 2014 מרכז הכליאה והשיקום יבטל 4 בתי כלא אחרים כולל כלא מגידו הנוכחי ,שבמקומו יקום פרויקט תיירותי ייחודי ויהיה חלק מהפרויקט האסטרטגי הלאומי שמובילה מ.א. מגידו לקידום הכלכלה, תעסוקה, תיירות ,בטחון ושיתוף יהודי- ערבי.

את הפרויקט קידמה לאורך השנים המועצה עם השב"ס וגורמי התכנון האזורי. במסגרת הפרויקט ישוקם נחל הקיני כולל 7 טחנות קמח , שבילי טיול ומבואה בפתחו, יוקם איזור תעשייה  יהודי- ערבי באזור מחסום  "סאלם"  ויפותח תל מגידו ומחנה הלגיון הרומי ה -6.

פריצת הדרך לקידום הפרויקט הושגה לפני כחצי שנה בפגישה של ראש המועצה איציק חולבסקי עם השר לביטחון פנים ח"כ גלעד ארדן, בפגישה סוכם ע"פ הצעת ראש המועצה על הקמת צוות בין משרדי לקידום הפרויקט האסטרטגי.

בשבועות האחרונים קיים ראש המועצה איציק חולבסקי  מכבש הסברה מסיבי על כל שרי הממשלה וכן על פקידי האוצר , כל זאת  בתאום הדוק ויעיל עם צמרת שב"ס והמשרד לביטחון פנים. 

איציק חולבסקי, ראש המועצה האזורית מגידו : "אני מברך על ההחלטה החשובה של ממשלת ישראל. זהו הישג אדיר למועצה אזורית מגידו ולאזור  כולו. זהו רגע היסטורי שאנחנו מצפים לו שנים ועשינו מאמץ אדיר להשיג אותו. זוהי פריצת דרך דרמטית שיוצרת הזדמנות גדולה לפיתוח של מתחמי תיירות ייחודיים , שיקום נחל הקיני והפיכתו לאתר תיירות נפלא והקמת איזור תעשייה יהודי- ערבי שיעצים את חזון  המרקם היהודי ערבי.  תודה לחנן ארז ראש המועצה הקודם של מגידו שהוביל יחד איתי בתקופתו את קידום הפרויקט ולכל גורמי המועצה והחברה הכלכלית . זוהי בשורה נפלאה ליישובי ולתושבי מ.א. מגידו ולאזור כולו".
 

פורטל הכרמל

תגובות

מומלצים