רופאי שיניים ישראלים התקווה ודגל ישראל לא מייצגים אתנו

עשרות רופאי שיניים ערבים מישראל, שלקחו חלק בכנס מקצועי בינלאומי שנערך בקולומביה דרשו ממארגני הכנס שלא להשמיע את ההמנון הישראלי, ובמקום זאת שרו את ההמנון הפלסטיני הלא רשמי.

03.10.2017 מאת: ערוץ 20

רופאי שיניים ערביים ישראליים שרו את ההמנון הפלסטיני

תחקיר של ערוץ 20 של העיתונאי אלירן טל 

השיר "מולדתי" של המשורר איברהים טוקאן."לצפות מערבי ישראלי שישיר את התקווה – לחיות באשליה"

עשרות רופאי שיניים ערבים מישראל, שלקחו חלק בכנס מקצועי בינלאומי שנערך בחודש שעבר בקולומביה דרשו ממארגני הכנס שלא להשמיע את ההמנון הישראלי, ובמקום זאת שרו את ההמנון הפלסטיני הלא רשמי, השיר "מולדתי" של המשורר איברהים טוקאן.

הסרטון שנחשף הערב ב'לפני כולם', נראים הרופאים טסו לכנס מטעם עמותת רופאי השיניים הערביים בישראל, שרים את ההמנון הפלסטיני – בו נכתב בין היתר:" הוי עמי, עם הנצח. בזכות נחישותי, והאש שלי ובעוצמת נקמתי. עליתי על ההרים ויצאתי למאבק. לוחם, לוחם, לוחם, פלסטין היא ביתי, היא אדמת ניצחוני. פלסטין היא נקמתי ואדמת העמידה האיתנה".

יו"ר עמותת רופאי השיניים הערביים בישראל, ד"ר פח'רי חסן, שמשמש בתפקיד בכיר בקופת חולים כללית והשתתף בעצמו בכנס אמר בתגובה: " נקלענו למצב שבו הקולומביאנים שרים את ההמנון שלהם. אנחנו לא מזדהים עם התקווה, ואם אתה מצפה מערבי ישראלי שיקום וישיר את התקווה אז אתה חי באשליה. אנחנו לא מזדהים עם התקווה כמו שאנחנו לא מזדהים עם דגל ישראל". בעמותה כאלף חברים.

ערוץ 20 הפנה את תשומת ליבו של משרד הבריאות לפרשה המטרידה ומהמשרד נמסר הערב בתגובה: "מבירור שערכנו העמותה אינה מקבלת תקציבים ממשרד הבריאות, אולם הנושא ייבדק ואם יתברר שזה נכון מדובר במקרה חמור ואנו מגנים זאת".

מקור ערוץ 20

תגובות

3. אמיר לפני 10 חודשים
להפסיק לפרנס אותם
2. אדיב לוי לפני 11 חודשים
רופאי שיניים ערבים ישראלים
1. דני .פ לפני 11 חודשים
על רכז הכנס לתת הסברים

מומלצים