תת-אלוף גיא גולדפרב נכנס לתפקיד מפקד בסיס חיפה של זרוע הים

תת-אלוף גיא גולדפרב מחליף בתפקידו את תת-אלוף גיל אגינסקי אשר כיהן כמפקד בסיס חיפה של זרוע הים במהלך שלוש השנים האחרונות. תת-אלוף גיל אגינסקי מסיים את שירותו הצבאי לאחר 32 שנות שירות, רובן בליבת העשייה המבצעית של זרוע הים.

23.07.2020 מאת: פורטל הכרמל והצפון
תת-אלוף גיא גולדפרב נכנס לתפקיד מפקד בסיס חיפה של זרוע הים


 
דובר צה"ל מוסר כי נכנס תת-אלוף גיא גולדפרב לתפקיד מפקד בסיס חיפה של זרוע הים. טקס החילופים התקיים במעמד מפקד זרוע הים, אלוף אליהו שרביט, מפקדים ובני משפחה. הטקס נערך במתכונת מצומצמת בהתאם להנחיות.

מדברי מפקד זרוע הים, אלוף אליהו שרביט: ״העברנו פיקוד על הכוח המשמעותי ביותר של זרוע הים, הפעיל מאוד מעל פני המים ומתחת לפני המים, ובעל חשיבות גבוהה ביותר לביטחונה של מדינת ישראל".

מדברי מפקד בסיס חיפה היוצא, תת-אלוף גיל אגינסקי: ״הזירה הצפונית היא זירה ייחודית, מלאת אתגרים. מדינת ישראל ניצבת מול מורכבות בזירה הימית ולזרוע הים ישנו תפקיד מכריע בשמירת הביטחון והשקט. אני רוצה להביע את הערכתי ליחידות הפועלות בה על עשייה מבצעית יוצאת דופן בהיקפה ובהשפעתה. זו זירה שכל אחד מאנשיה מכיר באחריותו לביצוע בטחונה של מדינת ישראל״.

מדברי מפקד בסיס חיפה הנכנס, תת-אלוף גיא גולדפרב: ״זו זכות גדולה עבורי, גדלתי פה. אני רוצה להודות למפקד זרוע הים על האמון, ומבטיח לא לאכזב. הזירה הצפונית היא הזירה המורכבת ביותר עבור מדינת ישראל , שנים של שקט יחסי לא מקטינות את גודל האיום הניצב בפנינו. מחויבותנו המקצועית היא להיות מוכנים ליום פקודה. בסיס חיפה הוא קודם כל ולפני הכל היחידות המבצעיות שנדרשות לפעול בבט״ש, במב״ם ובאופרטיבי. תפקידנו להבטיח את הרציפות התפקודית של הזרוע, בדגש על הקפסולות המבצעיות ואת זה אפשר להבטיח אך ורק באמצעות משמעת עצמית ויחידתית ללא פשרות".

 

פורטל הכרמל

תגובות

מומלצים