קאסם סולימאני נסיך איראן והמזרח התיכון

קאסם סולימאני שהידק טבעת מחומשת מסוכנת סביב מדינת ישראל, שליט שהוגדר נסיך איראן, נולד בכפר קטן באיזור הררי,משפחה של חקלאים ענייה שלא נספרו כלל בידי השלטון, קאסם סולימאני מייצג דור שלם של צעירים איראנים דחויים שניצל את תקופת המהפכה והבין מיד כיצד לצאת ממעגל העוני.

15.07.2020 מאת: רחל אבידר
 קאסם סולימאני נסיך איראן והמזרח התיכון

 

סולימאני החליט להצטרף מהר למשמרות המהפכה הראשונה למרות שלא היה איש צבא הפך מיד לחייל מוערך. בשנות ה20 לחייו, הפך למפקד דיבזיה,על אף שלא היה איש צבא.קודם לכן,קאסם סולימאני ידוע בלקיחת הזדמנויות לידיו.

ב1990 הוקם "כוח קודס" באיראן שנועד,לפעול מטעם משמרות המהפכה,בכל מה שקשור לתמיכה וסיוע,לגורמים שיושבים מחוץ לאיראן וכל זאת בחשאי כמובן  מהעולם ,סולימאני נתגלה כנועז מניפולטור מתוחכם אמיץ ויודע לאן פניו מועדות ומבין את הכח שקיבל מהשלטון ועכשיו הוא רק צריך להוכיח את עצמו מול חומייני,נאמר אז, שצד את עינו של חומייני ואימץ אותו כמעט כבנו.

שמו של סולימאיני,למעשה הוזכר לראשונה לפני 25 שנה בכותרות  בעולם,ובישראל, לאחר אותו פיגוע קשה בבואונוס איירס בארגנטינה, איש אגרסיבי נחוש  ואכזרי, יודע לסנכרן בין חזון פוליטי וצבאי,היה ברור שהפיגוע בשליחות איראנית, מהר מאוד מעמדו התחזק והצליח עם השנים ליצור קשר לחבור עם ואל המיליציות השיעיות חיזבאללה והחותים.

יצר יחסי שיתוף אדירים,עם המנהגים הגדולים של כל המליציות השונות, הוא התווה דרך לעצמו,לאיראן למלא חללים שמתפנים ,למצוא נקודות חולשה תורפה,של כל מיליציה ולהביא לפתרונם, בחסות איראן כמובן, עדיין בחשאי בכסף ובנשק, מתקדם ומסוכן סולימאני הוא האב הרוחני של הליגיון השיעי המליציות האירניות.

הוא וצבאו היכן שכל דגל בצבע צהוב ,הסמל המוכר שלהם, הם מתרבים מתפשטים,בסוריה ובמזרח התיכון,כמעט כולו.

צעד אחר צעד, מילציה  אחר מליציה מממן קבוצות טרור, מתעצם וגדל הוא התחיל בצנעא, בגדד, דמשק,בירות ובהמשך חמאס,עזה.

במהלך איסוף חומר של  הCIA על איראן,האמריקאים הבינו שיש להם עסק עם דמות שהיתה פחות מוכרת וכעת מתעצמת למפלצת,כל כך ענקית והם פוגשים חזור ושוב  בשם גנרל סולימיאני יותר מידי פעמים.

סולימאני,היה אז מפקד "כח קודס" שמספק כח ונשק  למליציות טרורריסטים בכל המזרח התיכון,וכן,בדרום אמריקה

הרעיון העקרוני של האיראנים הוא לא להתעמת ישירות מול ארצות הברית,ואו ישראל,אלא לתת כח ממשי של נשק למדינות למליציות שרוצות ונושקות לישראל, ומעוניינות בחיסולה של ישראל,סולימאני מצא את הדרך לחלחל לכל ארגון טרוריסטי,בחסות המדינות בהן הייתה לו שליטה.

בשנת 2006 בעת נסיגת צה"ל מלבנון חיזבאללה נבנה על ידי סולימיאני,  בעוצמה מארגון קטן של התאבדויות ופיגועים קשים, החל להתעצם ומי שיגן בעצם על איראן בתקיפה ישראלית או אמריקאית, הם חיזבאללה שיעזרו לאיראן או לסולימאני תמורת הכסף הטילים המדוייקים,ונשק מפותח יותר וממליציה קטנה,הפכה למפלצת, לעוצמה וכח מפחיד. חיזבאללה נפל בקסמו של סולימאני,היות שקאסם סולימאני ,ידוע ביכולות להקסים אנשים ונערץ בקלות יתר, ידע למצוא חולשות בקבוצות או מלציות, ידע למצוא חללים שהתפנו ולהתנפל ולהתנחל ,ולתפוש מקומו מיד,כמו בעיראק למשל,ברגע שהתפנו משם האמריקאים,פנה סולימאני לדרג המדיני האמריקאי וכן לצבאי והבהיר לאמריקאים אתם פונים אלי לכל בעיה מדינית, פוליטית, צבאית, אני הכתובת שלכם בכל מה שקשור לסוריה איראן לבנון ,עירארק, אפגנסיטן.

האמריקאים כמובן מה שנקרא חיפפו  וסרבו להתייחס אליו,אנחנו לא מנהלים משא ומתן מדיני,הקשור למפקד

 "כח קודס "טרוריסטי.!!!!!!

חומייני הוא שחיזק את כוחו של סולימאני,מכל היבט,וזה אפשר לו לפנות לדרג המדיני האמריקאי, למעשה הדרג המדיני באיראן שחרר את סולימאני,לפעול על פי שיקול דעתו ולעשות כרצונו, הכח שקיבל עלה לראשו עד כדי כך,שהחליט ששליטה טובה יותר בחיזבאללה היא לעקור מבירות לדמשק, לתפוס שליטה על ידי סיוע ועזרה לנשיא אסד,בחיילים בנשק וכסף ואיראן בזכות זה מהדקת עוד עצמה על ישראל,מצליחה ליצור טבעת סביב ישראל בכח עוצמתי .

כרגע חיזבאללה עם יכולות צבאיות אמיתיות, האיראנים הבינו את היתרונות של חיזוק חיזבאללה,לתת נוכחות איראנית איפה שניתן לאט לאט קאסם סולימיני שהידק את עצמו לחיזבאללה, פניו לדמשק,הצהיר שבא להציל אנשים במלחמה בסורי

כמובן לתת לחיזבאללה עוד "גיבוי בעת מלחמה זו.ואת האמונה שסולימאני ואיראן איתם", שמא אסד ייפול הוא לא רוצה לאבד שליטה בסוריה לחיזבאללה חשוב שאסד יישאר בשלטון. וסולימאני הבין היטב, שכדאי לו להיות חזק בסוריה עוד נקודת תצפית על ישראל, עוד דרך לפגוע בנו

כמעט שנתיים נמצא סולימאני בסוריה בכדי לממן ולהציל את אסד מנפילה, 2000 חיילים של חיזבאללה נפלו בסוריה ,מפקד" כח קודס" קאסם סולימאני בעצם שולט כל כך עמוק צבאית ומדינית.

שאף פנה לנשיא פוטין להכנס ולעזור לו לתמוך באסד, איזה כח וחוצפה יש לאיש הזה, תתארו לכם כח של טרור לפנות למדינאים גדולים באופן ישיר,הנשיא פוטין נענה  כאמור לא מאהבת מרדכי הבין שיש לו הזדמנות נהדרת לשלוט במזרח התיכון.

"מלך" האיזור פונה לעזרה מהנשיא פוטין,אינטרסים כמובן הדדיים של פוטין ושל סולימאני,כל אחד מסיבותיו ונקודות ראותו הצבאיות הכלכליות ואחרות .

הסיפור של  החיילים החטופים

אלדד רגב,וגולדוואסר יהי זכרם ברוך, חיזבאללה היה אחראי לבדו על הארוע הקשה הזה,מאוד הכעיס את סולימאני, לא התאים לו העיתוי, מטרתו לחלחל פנימה למדינות במזרח התיכון,ללא אישור רשמי של איראן

הכל היה חשאי,מבחינתו איראן לא מעורבת, ארוע טראגי זה עבורנו היווה בעיה לסולימאני,חקירות וכו' לא התאים לו, מאוד כעס על חיזבאללה ומאותה עת  דבר לא נעשה ללא אישור של סולימאני, לפתע חיזבאללה למרות עוצמתו הצבאית לא מעז לפגוע בישראל, ללא אישורו של "הנסיך" הטרורסיט הלוחם  האיראני סולימאני

עכשיו שהוא מסודר בגזרה הצפונית לבנון סוריה, הוא מעוניין להגעי לשלוט בעזה,במידה מסוימת כמובן איך הוא נכנס לחמאס שהתנגדו לו ולכל התערבות מאיראן בעזה, היתה התנגדות קשה מאוד קשה משי'ח יאסין וחיסולו של שי'ח יאסין, פותח צוהר גדול לסולימאני, החמאס הגי'האד נכנע לכסף האיראני, ללימוד ואימון חיילים בניית נשק טילים, עוצמתיים שמגיעים הם אלה כמובן שמפנים לאיראן,לסולימאני את הכניסה האיראנית לעזה.

ועכשיו הטבעת האיראנית הולכת ומתהדקת בעוצמה, כח צבאי חזק יותר על ישראל,נשמע רע ומפחיד,עכשיו  מודיעין ישראל והמודיעין האמריקאי מעולם לא היו כה מאוחדים בהבנה שחייבים לחסל את סולימאני המוביל הראשי לכל הידוק הטבעת האיראנית סביב ישראל וכן אחראי לתקיפה איראניות על פגועי טרור רבים בכל רחבי העולם, כולל באמריקה שמו היה  בעיני האמריקאים מסוכן מבן לאדן

אגב,לאחר חיסולו של עמאד מורנייה שהיה בראש חיזבאללה וחבר טוב של סולימאני הם יצרו חיבור הדוק תיכננו ופעלו יחד,כחברים ואנשי טרור,בעת חיסולו של מורנייה שוב ישראל מבלי  לחשוב  פותחת דלת ראשית לסולימאני לחדור מהדלת הקדמית לעומק חיזבאללה מאחר ועד לחיסולו של מורנייה עד כה היה איש מבחוץ לחיזבאללה,וכעת הוא מנצל שוב את החלל שנוצר וסוגר,גם על חיזבאללה בעוצמתו ,עכשיו כוחו יותר מתמיד, עזה,חמאס גיהאד ,סוריה לבנון, עיראק.

כעת הגיע סופו של הטרורסט הגנרל הגדול מכולם.ישראל רואה בסולימאני מטרה אך תמיד נדחה במחשבה של נקמה שתגיע לאחריו דם יהודי ואמרקאי יישפך בטוח, צריך להמתין לרגע הנכון, בינתיים בין איארן ואמריקה פגעו טרוריסטים במטרות אמריקאיות ובמקומות אחרים בעולם וכעת באין ברירה.מחכים למועד הנכון.

מטרת ישראל להשמיד כל מפעל ייצור של איראן, סכנה ממשית על ישראל.

המלחמה הבאה סכנת אמת, לא משנה כמה תפגע ישראל באיראן,בחיזבאללה ובכל אויבינו מסביבנו.

ישראל תפגע קשות, נשאר רק לאחל לנו שנצליח להדוף ולעצור את ההתפתחות והשליטה של איראן, בלי סולימאני אולי נצליח.

סופו של סולמאני הגיע כהזדמנות נפלאה מבחינת המודיעין האמריקאי, סולימאני החל לזלזל, החל להופיע במגזינים בטלוויזיה,התרשלות סביב בטחונו מצדו,ומצד מאבטחיו, אפשרו לחסל את האיש שהידק טבעת מחומשת מסוכנת סביב ישראל, בחסות איראנית לא מוצהרת דאז.

סולימאני חוסל על ידי האמריקאים ואיתו נהרגו עוד שבעה שהיו לצידו. לגבי השתתפות ישראל אין הצהרה רשמית ומי שלקחו את האחריות על הריגתו הייתה ארה"ב.

השאלה מי יבוא אחריו ,ואיזה מחיר חלילה נשלם.

 

תגובות

מומלצים