21 קציני משמר הגבול נשבעו היום אמונים

ניצב יעקב שבתאי קובי "התגאתי לשמוע שגם במחזור שלכם שמרתם על המסורת המג"בית וארבעה מכם סיימו את ההכשרה בבית הספר לקצינים בבה"ד 1 כמצטיינים, מצטיינת גדודית למופת, מצטיין פלוגתי, ושני מצטיינים פלוגתים למופת".

11.10.2018 מאת: פורטל הכרמל
21 קציני משמר הגבול נשבעו היום אמונים

21 קציני משמר הגבול של משטרת ישראל נשבעו היום אמונים למשטרת ישראל בטקס מרגש בו הוענקו להם דרגות בנוכחות בני משפחה בבסיס יהודאי של מג"ב ירושלים.

במעמד המפקח הכללי של משטרת ישראל, רנ"צ רוני אלשיך, מפקד משמר הגבול, ניצב יעקב (קובי) שבתאי, סגן מפקד מג"ב, תנ"צ עוזי לוי, סגן ראש אמ"ש, תנ"צ אמיר רצון, מפקד בסיס ההדרכה של מג"ב, תנ"צ יהודה יהושע, אורחים ובני משפחה סיימו היום 21 לוחמים ולוחמות את קורס הקצינים של מג"ב בטקס שהתקיים בבסיס יהודאי של מג"ב ירושלים.

קציני משמר הגבול של משטרת ישראל פועלים ברחבי הארץ במגוון מתארים - מפעילויות שיטור מורכבות, טיפול בהפרות סדר, חיזוק המשילות באיזורים שונים בארץ ועד לחימה בטרור וסיכולו.

במסגרת קורס הכשרת הקצינים במשמר הגבול שנמשך כ- 9 חודשים עוברים הצוערים הכנה לקורס קצינים, הכשרת קורס קציני חי"ר (מגמת להב) בבה"ד 1 והשלמה חילית בבסיס ההדרכה של מג"ב בסיומה התקיים היום טקס חשיפת הדרגות.

מפכ"ל המשטרה, רנ"צ רוני אלשיך, אמר: "אי אפשר שלא לחוש גאווה, להיות חלק ממעמד חגיגי זה, ולברך אתכם- דור העתיד של קציני מג"ב ומשטרת ישראל כולה. אתם משתלבים מהיום כמפקדים ומפקדות, בליבת ההתרחשויות של בטחון הפנים, הן בתחום הטרור והן בתחום הלחימה בפשיעה.

עליכם לייצר את האיזונים הערכיים, ולהוות מצפן חי לפקודיכם, לנהוג כל העת בצניעות, הוגנות, שקיפות, שוויוניות ודרך ארץ כלפי כולם כלפי פקודיכם וכלפי האזרחים אותם אנו משרתים.

מנהיגותכם לא תימדד לא בתואר ולא בדרגה, כי אם ברוח. רוח של עבודה קשה, מקצוענות, יוזמה ואחריות. אאחל שתשמשו דוגמא ומופת בתפקידכם בכל יום ובכל שעה והביאו גאווה למשפחותיכם וכבוד למשטרת ישראל".

מפקד משמר הגבול, ניצב יעקב(קובי) שבתאי אמר בנאומו: "חדורי תחושת שליחות ניצבים באולם 21 קצינים וקצינות חדשים אשר נכונים לשרת את עם ישראל באמונה גדולה ולהתמודד עם האתגרים הביטחוניים המונחים לפתחנו.

תמצאו ביניהם לוחמות לצד לוחמים, בני עדות ודתות שונות, יוצאי יחידות מגוונות ובני גילים שונים שליבם הוא שהוביל אותם לשרת בחיל המיוחד שלנו.

כמפקדים במשמר הגבול שותפים אתם למסורת בת 65 שנים של משפחה לוחמת. אתם מהווים חלק מחיל שליווה את המדינה מאז הקמתה, עובר לבנייתה והתפתחותה.

במהלך הקורס עברתם מסע אישי במסגרתו גיבשתם את זהותכם המקצועית והערכית, למדתם ורכשתם כלים שיסייעו לכם למלא את תפקידכם באופן מיטבי . קיבלתם כלים נפלאים להמשך הדרך ואחריות כבדה מונחת על כתפיכם.

בסיום דבריו הודה מפקד מג"ב למשפחות הבוגרים ואמר: "אני רוצה להודות למשפחות התומכות והאוהבות על שהיו לכם כתף ומשענת במהלך תקופה זו ואשר בהשראתם תרגמתם הלכה למעשה את הערכים עליהם חונכתם מבית".

מצ"ב קישור לתמונות וסרטון מהטקס,  צילום: דוברות המשטר

קישור לסרטון קישור לתמונות  לכל הדברים

תגובות

מומלצים