מותקאל חלבי
חינוך חברה מאבק האדמות פוליטיקה ספורט מפגעים מדור נפטרים أدب وفن גולשים כותבים עסקים סרטונים שונות פייסבוק מודעות פרסום
פורטל הכרמל
ראשי | אודותינו | צור קשר

מבזקי חדשות

פאדי נטור

ד

מאוחדת דאליה

תעופה

אמין כיוף חדשסקר
מה אתם מעדיפים קולנוע או תיאטרון ?
 פוליטיקה
בני עוספיה
ניהול כושל של בכירי מועצת דליה הביא לזכיית ביצורית ב2.200 מלש"ח
27/04/2017,  מאת: פורטל הכרמל

תמונה לדוגמהחשיפת פורטל הכרמל, חברת ביצורית שביטלה את חוזה ההתקשרות עם מועצת דאלית אל כרמל זכתה בתביעה במיליוני ₪ ממשלם המיסים בדליה, בגלל ניהול כושל ולא אחראי של בכירי המועצה


מועצה מקומית דאלית אל כרמל נתבעה ע"י חברת הגביה ביצורית בע"מ בחודש 6/2012, בזמן מועצת כרמל נסר אלדין כשהגזבר עדואן עדואן ופקיד הגביה רמי כמאל, היום אותם אנשים במועצה מאז, נזק למועצת דליה מעל ל600 אלף ₪ כתוצאה מניהול כושל.

בתיק 31530-06-12 על סך 1.780972מיליון ₪ בטענת ביטול ההסכם מסיבה של הפרה יסודית של המועצה והערמת קשיים לסיכול ביצוע ההסכם, המשיבה חויבה לשלם לה סך של 223,000 ש"ח בצירוף הפרשי הצמדה למדד וריבית מיום 4.8.2015. לאחר קיזוז כל הסכומים ששלמה המועצה לביצורית.

כמו כן, חויבה המשיבה לשלם למערערת הוצאות משפט בסכום של 31,500 ש"ח, ושכר טרחת עורך דין בסכום של 30,000 ש"ח.

אחרי הערעור של ביצורית חויבה המועצה בפסק דין מיום 15.11.2016לשלם עוד 321479 ₪ לזכות ביצורית בע"מ וגם הוצאות משפט ואגרת ערעור על סך 30000 ₪.

בסה"כ עלה למועצה המשפט הזה לפני הוצאה לפועל 2.193951 מיליון ₪.

מתברר ממהלך המשפט בפרוטוקולים כי הגזבר ומנהל הגביה לא ידעו לתת תשובות משכנעות או להציג מסמכים כדי לבסס את טענות המועצה נגד חברת הגביה ביצורית וכל הטענות נגד חברת ביצורית לא הוכחו וכך נכתב בפסק דין:

"שכן מטעמה של הנתבעת הובא לעדות גזבר המועצה אשר הודה בפה מלא כי העדים הרלבנטיים להוכחת טענות הנתבעת לא התייצבו לעדות, ראה עמ'30שורות 13-16לפרוטוקול, וכן מנהל מחלקת הגביה אשר הודה כי המסמכים המתאימים להוכחת טענותיו לא הובאו על ידו, לדוגמא עמ'37 שורה 32עד עמ' 38 שורה 5 לפרוטוקול, חזקה על הנתבעת כי לו אכן היו נופלים אי סדרים כה חמורים כנטען על ידה הייתה היא זו אשר מודיעה על ביטולו של ההסכם לתובעת ולא להפך".

העובדה כי לא ניתנה על ידה הודעת ביטול להסכם מעידה על מידת הרצינות אשר יש לייחס לטענותיה של הנתבעת.

כמו כן הגזבר עדואן טען בבקשת הרשות להתגונן שיש לקזז סכום 676000 ₪ כהוצאות המועצה על הוצאות משרד, שכירות ושכר עובדים, אולם המומחה של בית המשפט הגיע לסכום יותר גבוהה שמגיע ל 808000 ₪ וההפרש הוא 137000 ₪ שטעה בהם הגזבר ובזכות המומחה של בית המשפט הוחזרו לזכות המועצה.

המועצה חויבה לשלם סכוםשל 130000 ₪ כהחזר הוצאות אכיפה לביצורית עפ"י החוזה לתקופה של 12חודשים לאחר סיום עבודתה במועצה למרות שהמועצה הצהירה שלא גבתה ולו שקל אחד מהחייבים והמומחה של בית המשפט אישר זאת.

כבוד השופטת מירב קלמפנר נבון כתבה: "שאין כל הצדקה שלא נגבתה על ידי המועצה ולו אגורה אחת בגין הוצאות האכיפה להן הייתה זכאית המערערת במהלך 12 החודשים מסיום ההתקשרות החוזית".

בתחילת עבודת חברת ביצורית המועצה העבירה לביצוריתשיקים לגביה על סך 1.2מיליון ₪ כדי שהיא תגבה אותם ותעביר תמורתם למועצה, אולם עד מועד פסק הדין חברת ביצורית לא העבירה למועצה שקל אחד והשיקים עדיין אצלה או בהוצאה לפועל.

בפסק דין יש הוראה של כבוד השופטת מירב קלמפנר נבון שכנגד ביצוע תשלום בפועל של מלוא הסכומים המגיעים למערערת מן המועצה עפ"י שני פסקי הדין, תשיב המערערת למועצה את השיקים וההמחאות שנמסרו לה לגביה וגם תקבל המועצה דיווח מפורט באשר לתיקי ההוצאה לפועל הרלוונטיים.

אחרי הכל המועצה נשארה חייבת לתשלום סכום של 635979 ₪ לפני הוצאות ותוספות ההוצאה לפועל וביצורית חייבת להחזיר למועצה שיקים ותיקי הוצאה לפועל לחייבים בסכום כולל של 1.2 מיליון ₪ שקבלה אותם בתחילת עבודתה.

לסיכום מה יצא למועצה המקומית מהכנסת חברת הגביה ביצורית לדאלית אל כרמל חוץ מהפסדים כספיים אדירים בשוטף וגם במשך ניהול המשפט על ידי היועץ המשפטי למועצה, הגזבר ומנהל הגביה, אשר גרמו ליתר תשלומים והוצאות לקופתה הריקה של המועצה מחוסר מקצועיות והבנה בחוזים ובמשפטים.

להלן קישור לפסקי הדין של המועצה הקליקו

להלן קישור פסק דין ערעור מחוזי הקליקו

בישיבה שהתקיימה במליאת המועצה בתאריך 5-8-2014 מועצת דלית אל כרמל תחקרו גם את אזור התעשייה ביצורית ותיק הפנסיה של העובדים!  מאז לא נעשה דבר.


קניון אמין כיוף אמצעי
  הוספת תגובה  הוספת תגובה    שתף בפייסבוק  שתף בפייסבוק    הדפסה גירסה להדפסה      שלח לחבר שלח לחבר  

תגובות (22)
 22 מאוד רע לי עם המצב הזה
מאת תושב מסכן, ב- 01-05-2017, 06:57
הדברים מתנהלים בצורה לא מקצועית ללא התחשבות ודאגה למשלם המיסים מועצה לא אחראית לשום דבר רפיק והחבורה שלו לא ראויים לכבוד עוד התושבים משלמים יקר והכל יהיה בסדר
 21 הבלגאן חוגג במועצת רפיק
מאת תושב מבין עניין, ב- 01-05-2017, 02:33
ארבע שנים רפיק חלבי מנהל את המועצה והוא רק מחזיר אותנו אחורה ובכל זאת הוא בפיסבוק מתפאר בכביש הראשי וכאילו הוא המבצע והמממן..אלי אסתחו מאתו...הכביש הראשי במימון וביצוע משרד התחבורה וזה מכספי אגרות הרישוי שהתושבים משלמים שנתי 
על רכביהם ואין שום נגיעה למועצה..ומה עם כספי הארנונה שלנו שמשולמות למועצה????איפה הכסף שלנו נעלם???כל מקום שמשולם לו מס מחזיר בצורה כלשהיא למשלמי המס רק מועצת דלית אל כרמל גונבת את כספי הארנונה שלנו ולא עושה כלום לרווחת התושבים משלמי הארנונה .
 20 מועצה כושלת
מאת מדליה, ב- 01-05-2017, 02:26
כל המועצות בישראל מפתחים את יישוביהם ,אם זה בבניה למגורים ולתעשיה ואם זה בפיתוח בשכונות קיימות מדרכות תאורה כבישים וכו' ומחזקים את החינוך ומחזקים ענפי הספורט ודואגים ליישוב בכל נקודה, רק בדליה המועצה נאבקת כל הזמן עם עצמה,ואפילו לא משקיעה שקל בפיתוח הכפר, כספי הארנונה שלנו משרתים את שכר העובדים וכספי הממשלה הולכים גם למשכורות המיותרות לעובדים חדשים ממשפחת ראש המועצה וככה זה עובד כל השנה רק מינוסים ורק טעויות ורק בכי,דלית אל כרמל במצב הכי גרוע מיום קיומה 
המועצה הורסת את היישוב בכל הבחינות ובכל הכיוונים .
קניון אמין כיוף אמצעי
 19 ראמי תתפטר
מאת סאפי, ב- 30-04-2017, 23:49
ראמי אתה כשלון..תפנה את המקום שלך כי אתה לא מתאים יותר  
.נגמרו מספיק חממתה את הכסא
 18 רפיק הבעיה
מאת חוקר ראשי מועצות, ב- 30-04-2017, 19:34
זה שראש מועצת דליה עובד בשני מקומות עבודה הבלגאן חוגג במועצה והכל באחריותו המליאה ראש מועצת דליה עובד כקבלן בערוץ 2 ו50 אחוז מזמנו נמצא באולפני  
ערוץ 2 וחצי מהמשרה שנשארת לו 25 אחוז ממנה מבלה באירועים ו 25 אחוז מנהל  
את המועצה למרות שהוא מקבל 100 אחוז שכר ממועצת דליה --- 
גם הוא אדון רפיק בילהט מהמועצה
 17 בעיות ניהול קריטי למה כי אנחנו מעסקים כושלים
מאת איש איש, ב- 29-04-2017, 20:23
לרפיק שכל גרוש שהמועצה שלמה יהפוך להיות ואקף על האשם אנשאלה בי בי מהקטנים אתם מפעלים כוח חובה על הגדולים לא ועל החברים והמקורבים לא אכססססס
קניון אמין כיוף אמצעי
 16 אדוני ראש המועצה
מאת נ.נ.מ, ב- 29-04-2017, 10:33
להעמיד את שני האחראיים לדין .שני // ממשכים לשבת בעמדת בעלי החלטות ולנהל  
את הכספיים שאנו משלמים כמסים . אדוני ראש המועצה צריכים לעשות טיפול שורש  
ולעקור את המחלה מהשורשים ולהתחיל עם מקצועניים ולהתעלם מזה שיש בחירות ,  
רפיק עשה את זה ותסמוך על האינטליגנציה הגבוהה של אנשי דליה הם יעריכו אותך יותר
 15 הכתבה.
מאת פלוני, ב- 28-04-2017, 17:45
אני לא מופתע מהתוצאות. זומנתי ע"י אחד מהנ"ל למשרדו הפרטי באותה תקופה. 
האיש ביקש שאני אעזור בפרשת ביצורית,לדבריו נודע לו מחבר על המומחיות שלי בניהול כסף והכנסות ברשויות המקומיות וכעד מומחה מטעם המשטרה ורשויות מקומיות במקרים של היעלמות כספים ובמיוחד כנגד חברות הגביה, פקידים ובעלי תפקידים ברשויות שהעלימו וגנבו כספים. אחרי בדיקה בסיסית של החוזה ושל מספר תנועות כסף מהמערכת שבוצעו ע\"י ביצורית ראיתי שהבעיה ממש פשוטה. דרשתי מחיר של 3000שח בלבד. בתמורה לפתרון הסוגיה. כי הייתי חייב לקחת חופש מHP SCITEX- מקום העבודה שלי באותה תקופה. הוא לא היה מוכן לשלם את הסכום הזעום שביקשתי וחשב שאני אעשה זאת חינם. באותה תקופה התקשר אלי אדם מחיפה שלמד אצלי בעבר וביקש לשאול את עצתי אם כדאי לו לקחת את הסוגייה לטיפולו בתמורה ל30000שח. שהוצעו לו מהמועצה. אינני יודע אם הייעוץ, העבודה והתמורה של 30000שח שולמו או לא לאותו חיפאי. אבל את התוצאות אנחנו רואים כאן. בחודש האחרון כתבתי לראש המועצה רפיק חלבי. שתאגידי המים וחברות הגבייה הם חבורת אבו דורה משנות השלושים. אך ללא התייחסות הם בשלהם. אני חושב שהמיומנויות וחוסר המקצועיות של שני האנשים שמוזכרים בכתבה מסוכנת לא פחות מחזירותם של חברות הגביה. אסכם בזה שאומר לכם. שאישית לא מופתע ממה שקורה בכל התחומים אם בחינוך אם במים וביוב אם בגביה ואם בכספים אם באיכות הסביבה ואם בבעיות השכונות והרווחה. וזאת בהיעדר עומק ומחשבה ובהיעדר מינויים מקצועיים וריבוי התחשבנויות ברמות הנמוכות ביותר والحبل عالجرار. חברות הגביה -תאגידי המים וחוסר המקצועות והנאמנות של הנבחרים והפקידות הבכירה שוות בסכנתן הן למועצה והן לישוב.. עם זאת אינני יכול להתעלם من تعبيد الشارع الرءيسي والدوارات.
 14 חיוב אישי דחוף
מאת הוגן ----חשוב לקרוא, ב- 28-04-2017, 13:38
על משרד הפנים להשיג מסקנות ולפטר לאלתר את הנוגעים בדבר ולעשות חיוב אישי כי התושבים כאן ממורמרים משירות הרשות היומי למרות שהם משלמי המסים ומשלמי השכר לעובדי הרשות ,,,,לא יתכן שכספנו שאמור לשפר את היישוב נזרק לזבל ,חובתו של משרד הפנים להגן על כספי הציבור שמשולם לרשות המקומית ,במדינת ישראל יש חוקים וסדר בכספי המס ,,משרד תחבורה שגובה אגרות רישוי מחזיר כסף דרך שיפור כבישים {כמו כביש הראשי שהיום משפרים בדליה ועוספיה} וכמו משרד הבריאות שמחזיר כסף לציבור בשירות בבתי חולים ובתרופות ,וכל משרד במדינה שהציבור משלם לו הוא מחזיר לציבור ,,,,,רק בדליה המועצה המקומית לא מחזירה כלום למשלמי המסים להיפך משלם המסים בדליה כל הזמן צריך למלות את הקופה שמתרוקנת לתפקידי משפחה ולמקורבים ולהוצאות בתי משפט ולעובדים וזהו כאילו התושבים הם שנותנים שירות למועצה כולל תשלום והמועצה היא שמקבלת את השירות מהתושבים ,,,,הפקרות ושחיתות שלטונית ממדרגה ראשונה
קניון אמין כיוף אמצעי
 13 האשמים צריכים לשלם מכיסם
מאת דלואני לא פוליטי, ב- 28-04-2017, 13:25
המשפט התנהל בתקופת רפיק חלבי אבל הדרג המקצועי במועצה נפל בגדול אם זה הגזברות, 
הגביה,המחלקה המשפטית . כנראה חברת ביצורית ניצלה החלפת ראשי רשות וידעו שבדליה היום הניהול כושל והתיקים נעלמים ככה שהם גם תכמנים ולא פשוטים והצליחו להפיל את ההגנה של המועצה ,לא יעלה על הדעת שמחלקת גזברות וגביה לא ידעו לתת מענה מוכח לבית המשפט ,וזה מראה על חולשתם בניהול .
 12 תגובה
מאת מקלדה לשאמי, ב- 28-04-2017, 13:19
ביצורית חברה שזכתה במכרז בזמן אכרם חסון ,היות והחברה התחילה לעקל לאנשים חשבונות בנק על חוב קטן ואז הציבור מאוד כעס כרמל החליט לוותר על השירות שלהם ממש בחודשים הראשונים שלו במועצה .אז המועצה טענה שביצורית צריכה להחזיר כסף למועצה אנני מבין אך היום הם זכו בתביעה ? כנראה ביצורית מנצלת את הבלגאן של היום במועצה כאשר הם יודעים שהתחלפו ראשי רשויות והם זכו מההפקר של מחלקת הגביה והגזברות שמנוהלים תחת משטר פוליטי לחוץ והם הסיבה לתוצאות האילו .
 11 הגזבר אשם
מאת אזרח, ב- 28-04-2017, 07:54
גזבר המועצה אשם. 
היה לו זמן למלחמות בחטיבת הביניים, אבל לניהול כספי ציבור אין לו זמן
משחקית אלואדי
 10 רפיק אכזבה
מאת חלבי קוח, ב- 28-04-2017, 07:29
אדם שלא מבין בשום דבר חוץ מלשקר אין לו מקום בחברה שלנו רפיק הביתה מיד
 9 ניהול כושל
מאת שאמי, ב- 28-04-2017, 07:22
התקופה של כרמל החזירה אותנו הרבה אחורה ואני התרעתי כמה פעמים נגד התנהלותה של ביצורית והראיתי מעשית לאנשים מי זאת ביצורית ומי זה שלמה שמנהל ביצורית ואף אחד לא הקשיב ועכשיו אני רואה את התוצאות ומאשים אותך מר כרמל ואדון עדואן ורמי כמאל במיוחד רמי שהוא חסר כל ניסיון וידע וחוסר המקצועיות שלו בתפקיד
 8 מועצת פושעים
מאת איכפת לו, ב- 28-04-2017, 00:24
מועצה מקומית שתפקידה לשפר את חיי התושבים בכל מקום בארץ ולא לעשות מהתושבים רק משלמי מסים ללא שום פיתוח והתקדמות,המועצה של רפיק רק דוחפת את היישוב אחורה בכל התחומים וכל הזמן נלחמת על שכר עובדיה מכספי הארנונה ולא נלחמת לקידום הכפר ,,,אני חושב שצריך לפרק את המועצה ולהקים ועדה ציבורית מקצועית במקום הזבאלה שנמצאת במועצה ,,,,,חבל על כל יום שיש מועצה כזאת ,,,,כנראה צריך לקדם חוק בכנסת שיפזר רשויות כושלות כמו אצלנו.
קניון אמין כיוף אמצעי
 7 למה יא רפיק כך??
מאת תושב טוב, ב- 27-04-2017, 18:45
שאלוהים יתן לך לשלם בכל היקר לך במה שגרמת לכפר שלנו תתביש יא כושל
 6 רפיק שישלים את ה-50 אחוז משרה בטלויזיה כי מחזיר או
מאת מזועזע, ב- 27-04-2017, 17:25
זה שלא מעבירים בזמן תשלום לספק כלשהו משלמים ביוקר,,במקום ליל הלבן שהושקע  
בו 1.5 מיליון שקל שליש מהם לזמר אחד וסתם הוצאות מיותרות ש95 אחוז מהכפר לא  
נכח באותו יום כי זה לא עניין אותו,יכלה המועצה להעביר את חובה 200 אלף שקל  
ולגמור עניין ,מה לעשות שיש לנו ראש מועצה ב 50 אחוז משרה במועצה ו50 אחוז  
משרה בטילויזיה בעסק פרטי.
 5 משלם מס
מאת דליה, ב- 27-04-2017, 13:10
חבל מאוד שנבחרו אנשים שאין להם מושג בערכים ובשמירה על כספי ציבור רפיק הבטיח לפי מה שאומר בסרטון להלחם בשחיתות אההה הבנתי זו רק הצהרה בפועל אין שום מעשה רפיק קח את הזבלה שלך ולך מהמועצה כי אנחנו זקוקים למנהגים ולא לאנשים רעבים שפוטרו מעבודתם
בני עוספיה
 4 אחריות אישית
מאת מוניר חמדאן, ב- 27-04-2017, 09:50
זה המקום לפעול לחיוב אישי , כך ילמדו הבכירים לא לזלזל ולהשקיע את כל מרצם ועמלתם נכון במשאבי הציבור בלבד . 
אין האחריות כאן היא רק של אותם בכירים שהתרשלו, ההתרשלות הגדולה היא העסקת לא מתאימים בשירות הציבור וללא הכשרה מספקת , העדר בקרה מקומית בזמן אמת, העדר קשר בין המערכות במועצה ,עוד הגם ועיקר הוא שחלק נכבד בהנהגות מועצותינו ראש מועצה וחברים אינם ראויים לתפקיד מהעדר אישיות,והכשרה מקצועית לניהול אפקטיבי.
 3 איפה היועץ המשפטי ????
מאת חלבי, ב- 27-04-2017, 08:35
קראתי מה שנכתב ונדהמתי לגלות /// שיושבת במועצה שלא איכפת לה מהאזרחים משלמי המיסים ; עוד פאשלה אדון רפיק שעולה לנו הון תועפות ; אדוני האזרח הקטן והפשוט תתעורר בבקשה יום הדין הולך וקרב חייבים להחליף כל הכנופיה תזכור!!!!!!
 2 נאמנות
מאת מוואטן, ב- 27-04-2017, 08:27
לצערי אנחנו תמיד מאשימים את ראשי המועצה אבל מעלימים עיין ולא מעיזים לבקר את הפקידים ועובדי המועצה שממשיכים לזלזל במשרות אימון שנתנו להם התושבים כן התושבים . תמיד כבני משפחה מכסים עליהם ועל הטעיות שהם עושים . העובדים בדליה לא נאמנים כלל למשרה שהם קיבלו ולא לציבור . אני בטוח אם היו עובדים במועצות במגזר היהודי היו מבצעים את המשימות שלהם כמו ילדים טובים
משחקית אלואדי
 1 לפטר את האחרים
מאת תושב, ב- 27-04-2017, 08:13
גם בעבר מר אמיר עיסמי אמר שניהול המועצה לא נכון יש למר עדואן הרבה טעיות בחישובים שלו ואי דיוק בהצגת הנתונים והטעית ראש המעוצה וחבריה וגם אותו דבר אמר על ראמי כמאל ראש מחלקת הגביה והרבה פשלות ולצערי כולם קמו נגדו ולחצו עליו מכל הכיוונים אפילו מראש המועצה  
ואם ימשיכו השניים האלו בתפקידם לא משנה מי הנבחר או ראש המועצה תמיד יחזירו אותנו אחורה ואין לי שום דבר נגדם להפך כואב לי אבל הכאב שעושים לכפר יותר כואב באלף אם הם מכבדים עצמם ויכפת להם הכפר שילכו הביתה כם קצת כבוד

  הוספת תגובה  הוספת תגובה    שתף בפייסבוק  שתף בפייסבוק    הדפסה גירסה להדפסה      שלח לחבר שלח לחבר  
< קודם   הבא >

משחקית אלואדי

עמאר מנסור

מאוחדת עוספיא

סאמר והבה

נדים קבלאןמתוך פורום העסקים והעמותות של הכרמל
פלטיניום
פלטיניום
מודעות פרסום