מאוחדת עוספיה
חינוך חברה מאבק האדמות פוליטיקה ספורט מפגעים מדור נפטרים أدب وفن גולשים כותבים עסקים סרטונים שונות פייסבוק מודעות פרסום
פורטל הכרמל
ראשי | אודותינו | צור קשר

מבזקי חדשות

תעופה

מאוחדת דאליה

פאדי נטור

ד

אמין כיוף חדשסקר
מה אתם מעדיפים קולנוע או תיאטרון ?
 עסקים
קניון אמין כיוף אמצעי
טבע עירוני להביא את הטבע אל תוך הבית
05/08/2017,  מאת: פורטל הכרמל

טבע בביתהמציאות מראה כי האדם התרחק בצורה ניכרת מאורח החיים הכפרי שאפיין אותו עד לא מזמן. כיום רובנו חיים בסביבה עירונית ויוצאים אל הטבע אך ורק במסגרת טיולים בשעות הפנאי.


 

גם המזונות שאנו צורכים כבר אינם "טבעיים" ובריאים כבעבר, עמוסי חומרי הדברה וחומרים משמרים למיניהם. מתגעגעים לתקופה הנהדרת של פעם ורוצים ליצור טבע עירוני בסביבה הביתית המוכרת? הישארו עימנו וגלו כיצד ניתן בקלות לחזור ולראות ירוק מול העיניים ממש בתוך הבית.

טבע עירוני – למה הכוונה?

כשמדברים על טבע עירוני מתכוונים לדרכים בהן ניתן להביא את הטבע אל תוך הבית וע"י כך לבטל את ההשפעה העירונית והמרחק של צורת חיים זו מהכפר. הדרך לעשות כן מתבטאת ביצירת תנאים אופטימאליים לגידול צמחים, ירקות ופירות בתוך הבית, וכאשר דבר זה מתרחש באים לידי ביטוי לא מעט יתרונות. היתרון הראשון הוא העיצוב של הבית. הרי אין מראה יותר מלבב ושובה לב מבית שבו גדלים צמחים לאורך כל ימות השנה, בצבעים וסגנונות שונים. היתרון השני כולל שימוש פרקטי בכל אותם צמחים שתבחרו לגדל בין היתר ירקות ופירות, צמחי תבלין ואף צמחים טורפים למיגור תופעת החרקים בבית.

כיצד יוצרים טבעי עירוני מושלם?

רבים נמנעו עד כה משתילת צמחים שונים בבית מכיוון שהדבר טמן בחובו לכלוך רב (שימוש באדמה והשקייתה), מה גם שנדרשה מומחיות מסויימת בגידול חקלאי על מנת לשמור על הצמחים חיים וחיוניים לאורך זמן. כיום כבר ישנן שיטות יעילות יותר ליצירת טבע עירוני בכל מתחם, כך שאומנם משיגים את היופי והפשטות הכה רצויה בבית אך בצורה מתקדמת במיוחד. קיימות 2 שיטות מרכזיות לצורך העניין:

•הידרופוניקה – בשיטה זו הצמחים גדלים באדניות ללא אדמה כלל וכלל, כאשר מערכת מיוחדת מזרימה את המים במעגל סגור תוך שמירה על רמת חומציות נדרשת וריכוז דשנים שחיוניים להתפתחות הצמחים.

•אקוופוניקה – שיטה מתקדמת שכוללת גידול דגים בשיתוף פעולה עם צמחים. בשיטה זו מקור המים הינו מהאקווריום והדשנים מקורם מחיידקים שמתפתחים באופן טבעי במהלך החיים לצד הדגים. הצמחים משמשים למעשה כפילטר לפסולת שנוצרת באקווריום וכך נשמרת לה מערכת סגורה וטבעית לגמרי ללא צורך בשימוש בדשנים.

חשוב לציין כי על מנת ליצור טבע עירוני מוצלח שאכן יצליח לקיים את חיי הצמחים לאורך הזמן, יש צורך שהם יקלטו את כמות האור המיטבית לפי סוגי הצמחים הספציפיים. לצורך העניין ניתן להצמיד לכל אחת ממערכות הגידול שציינו גם תאורות לד מיוחדות ובכך לא להיות מוגבלים בהצבתן בחלונות או מרפסות הבית. גופי תאורה אלו מספקים אור באורכי הגל הנדרשים ולפרקי זמן מתוכננים מראש, כך שהצמחים מקבלים בדיוק את סך כמות האור הנדרשת עבורם ועל כן הגידול שלהם הופך להצלחה וודאית.

טבע בבית  הוספת תגובה  היה הראשון להגיב למאמר זה    שתף בפייסבוק  שתף בפייסבוק    הדפסה גירסה להדפסה      שלח לחבר שלח לחבר  
< קודם   הבא >

קניון אמין כיוף אמצעי

עמאר מנסור

נדים קבלאן

סאמר והבה

מאוחדת עוספיאמתוך פורום העסקים והעמותות של הכרמל
אלבסאתין סנטר
אלבסאתין סנטר
מודעות פרסום