מאוחדת עוספיה
חינוך חברה מאבק האדמות פוליטיקה ספורט מפגעים מדור נפטרים أدب وفن גולשים כותבים עסקים סרטונים שונות פייסבוק מודעות פרסום
פורטל הכרמל
ראשי | אודותינו | צור קשר

מבזקי חדשות

אמין כיוף חדש

תעופה

ד

מאוחדת דאליה

פאדי נטורסקר
מה אתם מעדיפים קולנוע או תיאטרון ?
 חברה
קניון אמין כיוף אמצעי
חרדה שהביאה אישה לאשפוז
09/08/2017,  מאת: פורטל הכרמל

חרדההיפרוונטילציה בשפה מקצועית, נשימה מהירה ועמוקה במנוחה שגורמת לצניחה של רמת הפחמן הדו חמצני בדם, הסימנים דומים להתקף לב, אישה מהכרמל שצפתה בסרט ברשת על דאעש לקתה בחרדה ואושפזה במצב קשה.


לא פעם אנחנו נחשפים למראות קשים או לסיפורים מזעזעים ברשת, יש כאלה שאחרי שהם רואים את הדברים חוזרים לשגרה ויש כאלה שמה שנחשפו אליו ימשיך ללוות אותם לעוד הרבה זמן.

אישה תושבת דאלית אל כרמל נחשפה לסרט על דאעש שבו מראות קשים, בהתחלה היא לא הבינה שזה הולך להשפיע עליה, מספר שעות אחרי הצפייה האישה נכנסה לחרדה, הרגישה נימול בקצות אצבעותיו, לחץ בחזה, כאב ביד שמאל וסימנים אחרים הדומים להתקף לב ולא היא לא סבלה מהתקף לב, אלא מהיפרוונטילציה, האישה נזקקה לטיפול ופינוי לבית חולים.

היפרוונטילציה היא תופעה של נשימת יתר המופיעה באופן פיזיולוגי או פתולוגי כאשר ריכוז הפחמן הדו-חמצני גבוה מדי. במצבי מאמץ גופני, היפרוונטילציה היא דבר תקין, וכולנו מכירים את תחושת ההתנשפות בסיום ריצה או לאחר עלייה ממושכת במדרגות.

כאשר היפרוונטילציה מופיעה במנוחה, מדובר במצב פתולוגי שנגרם בדרך כלל מפגם בחילוף הגזים המבוצע על ידי הריאה, בגלל סיבות שונות, הריאות לא מצליחות להיפטר מהפחמן הדו חמצני בתהליך הנשיפה, והצטברותו בגוף גורמת לנשימת היתר.

היפרוונטילציה נגרמת בגלל גורמים רבים, בעיקר לחץ נפשי וחרדה. מצב של נשימה מהירה ושטחית לאורך זמן גורם לפינוי מוגבר של הפחמן הדו-חמצני מהגוף, וכתוצאה מכך לירידה ברמתו התקינה בדם.

היפרווטילציה גורמת לתחושה לא נעימה וכאב בדרגות משתנות בחזה. הכאב נגרם בגלל עבודת השרירים הבלתי פוסקת והרחבה וכיווץ של קרום הפלואורה הגורמת לכאב עז שמורגש בעיקר בצידי החזה באופן חד וממוקד.

במקרים של היפרוונטילציה חריפה הנגרמת כתוצאה מהתקף חרדה, נגרמת גם תחושת נימול, כיווץ שרירים והגברה של תחושת הפחד והחרדה, קוצר נשימה, סחרחורות, בלבול ועוויתות.

הטיפול בהתקף נשימת יתר הוא בעיקרו החזרת מנגנון הנשימה לקצב תקין "תרפיה נשימתית", כיוון שהתקף כזה מתרחש לעתים קרובות על רקע ריגוש, חרדה או בכי שגורמים לנשימות קצרות ושטחיות, עיקר הטיפול יהיה ע"י הרגעה ובידוד האדם מהסיטואציה שעוררה את ההתקף. רצוי לבקש מהאדם לקחת נשימות עמוקות ולהשתדל ל"החזיק" את האוויר בריאות 2–3 שניות לפי נשיפתו.  הוספת תגובה  היה הראשון להגיב למאמר זה    שתף בפייסבוק  שתף בפייסבוק    הדפסה גירסה להדפסה      שלח לחבר שלח לחבר  
< קודם   הבא >

משחקית אלואדי

עמאר מנסור

סאמר והבה

נדים קבלאן

מאוחדת עוספיאמתוך פורום העסקים והעמותות של הכרמל
קופת חולים מאוחדת
קופת חולים מאוחדת
מודעות פרסום