רימה זהר אלדין
חינוך חברה מאבק האדמות פוליטיקה ספורט מפגעים מדור נפטרים أدب وفن גולשים כותבים עסקים סרטונים שונות פייסבוק מודעות פרסום
פורטל הכרמל
ראשי | אודותינו | צור קשר

מבזקי חדשות

מאוחדת דאליה

ד

אמין כיוף חדש

פאדי נטורסקרעסקים
קנאפה גאלב
תאונות עבודה כל מה שכדאי לדעת
13/09/2017,  מאת: פורטל הכרמל

תמונה לדוגמהרבים מאיתנו נוהגים "לבלות" שעות רבות במקום העבודה כאשר המטרה הראשונית הברורה והמוצהרת היא לפרנס עצמנו בכבוד.


מבחינים כיום במספר רב ומגוון של מקומות עבודה בתחומי הייצור, המסחר השירותים ועוד כאשר בין היתר קיימים במשק מעסיקים מממשלתיים, ציבוריים, מוסדיים ופרטיים.

המשותף לכל אלו היא העובדה שכולם פועלים תחת מערכת דיני עבודה ברורים שנחקקו במרוצת השנים על ידי ממשלות ישראל לדורותיהן. ישנם חוקי עבודה שונים המסדירים תנאי העבודה כאשר אחד מרכזי וחשוב מבינם הוא חוק המסדיר את כל הטיפול בעובדים אשר נפגעו בתאונות עבודה.

תאונת עבודה קלה מול קשה

כאשר מדובר במקרים של תאונת עבודה המוגדרת כקלה הרי שהעובד יקבל טיפול רפואי מתאים באמצעות המוסד הרפואי המוסמך המטפל בתאונות עבודה, כאשר במהלך חופשת המחלה שכרו של העובד ישולם לו על פי החוק ולאחר החלמתו אמור הוא לשוב לעבודתו.

במקרים חריגים יותר של תאונת עבודה המוגדרת כקשה אזי הסיפור הינו שונה ומורכב הרבה יותר. תאונות מורכבות שכאלו מובילות פעמים רבות לנכות ובנקודת זמן זאת מתחילות רוב הבעיות מאחר וההתמודדות הופכת למורכבת וסבוכה עד מאוד. בין היתר נאלץ העובד מתמודד מול גופים גדולים בעלי עצמה רבה והליכי בירוקרטיה סבוכים עוד יותר, כך למשל המוסד לביטוח לאומי, חברות ביטוח השונות, ולעיתים גם המעסיק עצמו.

במקרים מסוימים, ניתן גם "לפרש" את החוקים בנושא בצורה מעט שונה והפרשנות המורחבת הזאת בנושא מובילה, לא אחת, לשלילת זכויות שמגיעות לכאורה לעובד. לעובד שנפגע בצורה חמורה יהיה קשה לשוב לעבודה, אם בכלל, ולכן, הוא זכאי לסיוע כספי ואחר מהמוסדות הללו. על מנת להתמודד היטב ולאורך זמן כנדרש מול כל הגופים הללו מוטב להיעזר בשירותיו של עורך דין מנוסה ומיומן המתמחה בתחום נזקי הגוף ותאונות העבודה.

סיוע משפטי בתחום

עורך דין המתמחה בתחום תאונות העבודה מכיר היטב את חוקי העבודה השונים הקשורים בתחום על בוריים עו"ד מנוסה בתחום יודע גם להעריך את חומרת הפגיעה על סמך ממצאי האירוע השונים, מכיר מקרוב את הלכות המוסד לביטוח לאומי וחברות הביטוח השונות העוסקות בעניין. רצוי ואף מומלץ לנסות ולבחור עורך דין אשר עבד משכבר הימים בשירות מוסדות אלו כאשר מנגד כמובן לא כדאי להיעזר בעורך דין אשר מייצג מי ממוסדות אלו באותו זמן כדי להימנע מניגוד עניינים שעלול לפגוע ישירות בתובע.

עורך דין מומחה יכול לייעץ כבר בתחילת השיחה ולהעריך אם יש סיכוי לזכות בתביעה - יכול בהחלט להיות מצב בו הוא יאמר ללקוח שהוא אכן זכה לקבל את מלוא זכויותיו (אחוזי נכות ופיצוי כספי למשל) אך אין לו סיכוי לקבל זכויות נוספות. יש להעריך חוות דעת זאת בשל אמינותה ויושרה, שכן, היא יכולה למנוע בזבוז זמן מיותר והוצאה כספית כבדה.

שלבי טיפול ראשוניים.

עורך דין שמקבל על עצמו תיק משפטי העוסק בתאונת עבודה יפנה תחילה בכתב למוסדות הנתבעים בדרישה לקבלת הסברים ואת ההטבות המגיעות לדעתו, אם ייענה בשלילה הוא יפנה לערכאות משפטיות הדורשות השקעת כספים.

בבואו לדיון יצטייד במסמכים רפואיים ואחרים המוכיחים נזקי בריאות וכספים, כי רק כך הוא יכול לשכנע את בית המשפט לפסוק לטובתו. תביעה כוללת, לרוב, פיצויים כספיים עבור הפסדי השתכרות, נכות, דרישות לתגמול חודשי וכיוצא בזה. כדאי לבחור עורך דין על סמך המלצות ועם זכיות מוכחות בתביעות מורכבות, כך אפשר להגדיל את אחוזי ההצלחה בתביעה.

המידע באדיבות צוות האתר Glazberg.com אפרים גלסברג משרד עו"ד באזור חיפה והכרמל

המאמר הנ"ל מהווה מידע כללי בלבד ואינו מובא כתחליף לקבלת ייעוץ משפטי פרטני  הוספת תגובה  היה הראשון להגיב למאמר זה    שתף בפייסבוק  שתף בפייסבוק    הדפסה גירסה להדפסה      שלח לחבר שלח לחבר  
< קודם   הבא >

קנאפה גאלב

נדים קבלאן

מאוחדת עוספיא

עמאר מנסור

סאמר והבהמתוך פורום העסקים והעמותות של הכרמל
אידלמן תיקון ציוד גינון
אידלמן תיקון ציוד גינון
מודעות פרסום