מחברים בין אנשי הרפואה לקהילה בכפרים הדרוזיים

ראש העדה הדרוזית השייח׳ מואפק טריף, ראש מועצת ירכא סלמאן מולא, חברי המועצה הדתית הדרוזית העליונה, אימאמים, אנשי דת ומובילי דעה מהעדה הדרוזית וראשי רשויות, במפגש עם צוותי מרפאות, לקידום בריאות במגזר הדרוזי. 

09.07.2024 מאת: פורטל הכרמל והצפון
מחברים בין אנשי הרפואה לקהילה בכפרים הדרוזיים

כנס רפואי להגברת המודעות לאורח חיים בריא ורפואה מונעת במקאם נביא אלח'דר עליו השלום בכפר יאסיף

 

על אף הימים המתוחים והלחימה בגבול הצפון, התקיים מפגש חשוב בנושא קידום בריאות בחברה הדרוזית בשיתוף שבין המועצה הדתית הדרוזית העליונה לבין מנהלת אשר, שאחראית על מרפאות הכללית בגליל המערבי. 

 

המפגש התקיים באתר הקדוש נבי אל- חד׳ר עליו השלום שבכפר יאסיף וכיבדו את המפגש בנוכחותם , השייח׳ מואפק טריף, ראש מועצת ירכא סלמאן מולא, חברי המועצה הדתית הדרוזית העליונה, אימאמים, אנשי דת ומובילי דעה מהעדה הדרוזית וראשי רשויות מהעדה הדרוזית. למפגש הוזמנו גם צוותי כלל מרפאות ועובדי מנהלת אשר מהחברה הדרוזית. 

 

 

את המפגש, שנועד לייצר שיתופי פעולה למען שמירה על בריאות הציבור הדרוזי, פתח ראש העדה הדרוזית השייח' מואפק טריף, שהודה למנהל המחוז ולמנהלת אשר על קיום המפגש ועל השותפות רבת השנים בכל הקשור בפיתוח שרותים, תשתיות ובנית דור ההמשך בישובים הדרוזיים בגליל המערבי, הדגיש את חשיבות הנושא וקרא קריאה נרגשת לשיתוף פעולה בין כל הגורמים המעורבים לשם שמירה על בריאות הציבור. 

 

״הייחוד של הכנס הוא בעצם השיתוף והחיבור, בין אנשי הרפואה לבין אנשי קהילה, שהם בעלי השפעה חברתית. ייתכן ואם כל גוף היה פועל בנפרד, בספק אם ניתן היה להעביר את המסר הנכון לכלל הציבור הדרוזי״.

 

עוד אמר השייח' טריף כי בדת הדרוזית יש מקום של בכורה לבריאות האדם, "הרי הגוף הוא ייצור אלוהי שיש לשמור עליו מכל משמר".

 

 

בהמשך שמעו המשתתפים סקירה נרחבת של רונן נודלמן מנהל המחוז, על כללית בחברה הדרוזית כולל ההישגים המשמעותיים במדדי השירות והאיכות הרפואית. 
 

 

את דבריו סיכם רונן ואמר: ״אני מוקיר תודה על שיתוף הפעולה רב השנים עם השייח' והנהגת העדה וכן עם ראשי המועצות ובטוח כי יחד נמשיך לפעול לשמירה וקידום הבריאות של הציבור הדרוזי״. 

 

 

ראש מועצת ירכא סלמאן מולא דיבר על חשיבות שיתוף הפעולה בין אנשי הדת והרשויות המקומיות בנושאי בריאות הציבור.

 

 

לאחר מכן התקיימו חמש הרצאות של רופאי ועובדי המנהלת, כולם בני ובנות העדה הדרוזית, בנושאים שונים הקשורים לרפואה מונעת וקידום בריאות: 

 

פרופ׳ כמאל אבו חסן - מחלות כליה ויתר לחץ דם
ד״ר חסן ח׳יר אל דין - מחלת הסוכרת
האחות אפנאן הנו- רפואה מונעת;
הרוקחת מוניא בדר- ניהול הטיפול התרופתי; בתחלואה כרונית
התזונאית דועאא' קטיש- תזונה ואורח חיים בריא.

 

 

את היום סיכמה ד״ר ליעד ורדי מנהלת האזור, כאשר סיפרה על תוכניות העבודה  לקידום הנושאים ולהמשך שיתופי הפעולה.

 

רבים מהמשתתפים ציינו כי המפגש תרם רבות להבנת חשיבות הנושא וכי הם נחושים לפעול יחד כדי להביא לשינוי חיובי בתחום זה.
 

 

פורטל הכרמל

פורטל הכרמל

פורטל הכרמל

פורטל הכרמל

תגובות

1. حق לפני 5 ימים
כנס לאוכלי חינם

מומלצים