משמעות העלייה לרגל בכל הדתות

אגף בכיר לעדות דתיות במשרד הפנים שמוביל איאד סרחאן, בשיתוף פעולה עם מועצה אזורית עמק יזרעאל והמועצה הארצית לשימור אתרי מורשת, קיימו אירוע בין דתי תחת הכותרת "שכנות עולה לרגל" על משמעות העלייה לרגל בכל הדתות.

08.07.2024 מאת: פורטל הכרמל והצפון
משמעות העלייה לרגל בכל הדתות

צילום: מועצה אזורית עמק יזרעאל

 

באירוע אשר שנערך בכפר יהושע באתר רכבת העמק, בהשתתפות אנשי דת מכל העדות, מנהל אגף בכיר עדות דתיות במשרד הפנים, ראשת המועצה האזורית עמק יזרעאל ונכבדים נוספים, התקיימו סיורים והדרכה על חשיבות הרכבת כתחנה מרכזית בתחום העליה לרגל.  

 

ראש המועצה האיזורית עמק יזרעאל, שלומית שיחור רייכמן ברכה את המשתתפים מכל העדות, ציינה את חשיבות הקשר הבין דתי בעמק והשותפות עם כלל הרשויות, לצד חשיבות פעילויות משותפות עם משרד הפנים. 

 

איאד סרחאן מנהל אגף בכיר עדות דתיות במשרד הפנים ציין בפתיחת דבריו את חשיבות השמירה על מרקם החיים המשותף לכל הדתות. "כמנהיגים רוחניים ודתיים מוטלת עלינו האחריות להוות דוגמא לקהילות שלנו ולהוביל את הדרך בשיח של הבנה, הערכה וכבוד הדדים, ולהדגיש את המשותף. אני מאמין שזוהי הדרך לחזק את הקשר בפעילות בין דתית על מנת לחיות בהרמוניה, כבוד הדדי ושלום".

 

שייך דיאא חאלדי אימאם מסגד אלנור בעיר שפרעם הסביר על משמעות החאג', עלייה לרגל אצל המוסלמים והציג את הלבוש המסורתי במצווה.

 

הרבה ליאורה אזרחי ורד, ציינה את משמעות העלייה לרגל לירושלים, כפי שהיה נהוג לאורך ההיסטוריה של העם היהודי וזוהי ההתיחדות האישית בלב, בין האדם לבורא עולם. 

 

האב סאבא חאג' מהכנסייה היוונית אורתודכסית באעבלין ציין כי לנוצרים יש ביקורים במקומות דתיים וביקורי צליינות ולכל מבקר זו החוויה האישית והרוחנית.

 

שיח' סאלח חטיב אימאם בעיר מגאר עובד במועצה הדתית הדרוזית, הסביר על טכסיות ומשמעות הביקורים לעדה הדרוזית במקומות הקדושים, ואף הדגיש את חשיבות העליה לרגל לאתר הקדוש נביא שועייב (יתרו). 

 

בסוף האירוע המשתתפים ישבו במעגלי שיח וכתבו על חלוקי נחל מילים וביטויים המתארים את העלייה לרגל אשר יוכנו בהמשך למיצג ברכבת העמק.

 

פורטל הכרמל

פורטל הכרמל

פורטל הכרמל

פורטל הכרמל

תגובות

מומלצים