עו"ד סרי חוריה נעצר בחשד לפרסום פוסטים מסיתים

הותר לפירסום שמו של עורך הדין שנעצר על ידי שוטרי מחוז צפון הוא עו"ד סרי חוריה, מזכיר תנועת חד"ש בשפרעם שפירסם תמיכה בארגון הטרור חמאס ובין היתר אמר:"חמאס נתן מכה שתשכיח את ההפסדים הערביים".

08.11.2023 מאת: פורטל הכרמל והצפון
עו"ד סרי חוריה נעצר בחשד לפרסום פוסטים מסיתים

צילום משטרת ישראל

בתאריך 07/11/23 עצרו שוטרי המחוז הצפוני את עו"ד סרי חוריה המשמש כמזכיר מפלגת חד"ש בעיר מגוריו שפרעם בחשד לפרסום מספר פוסטים מסיתים. בדיון שנערך בעניין בקשת המשטרה להאריך את מעצרו בבית המשפט בעכו מעצרו הוארך ביומיים אך שמו נאסר לפרסום.

 

 

בשל האינטרס הציבורי המובהק בפרסום שמו, הגישה היחידה ללוחמה בפשיעה (יל"פ) של מרחב גליל ערעור על החלטת בית משפט לאסור את פרסום שמו. בדיון שנערך אתמול בפני כבוד השופט אבי לוי בבית המשפט המחוזי בחיפה החליט השופט להתיר את פרסום שמו וציין בדבריו "שום עם המצוי בעיצומה של לחימה קשה כאשר סכנה קיומית מרחפת מעל ראשו וחייליו, טובי בנינו הנלחמים יום יום שעה שעה מעבר לקווי האויב כדי להשיב לכולנו את הביטחון שהוא כה חשוב למדינתנו, אינו יכול לסבול גילוי עידוד שבח או הסתה של האויב בתקופה שכזו ולהבליג".

 

 

בתוך כך, בדיון בהארכת מעצרו שהתקיים היום בבית משפט השלום בעכו מעצרו של סרי חוריה הוארך על ליום 12/11/23 ע"י כבוד השופט עמית רוזינס שציין בהחלטתו כי "אין צורך להסביר את המסוכנות הנשקפת מאפשרות של פתיחת זירות נוספות של אלימות ומלחמה, שעלולה להיגרם מפרסומים מסוג זה".

 

 

משטרת ישראל פועלת תוך הפעלת כלל האמצעים העומדים לרשותה כנגד האוייבים מבית שקוראים לאלימות ולמעשי טרור ברשתות החברתיות תוך תמיכה והזדהות עם ארגון הטרור הרצחני "חמאס-דעא"ש" ופועלת למיצוי הדין עם אותם מסיתים.

 

שומרים על הבית נלחמים יחד בחזית

 

תגובות

1. עורך דין לפני 7 חודשים
אהבל

מומלצים