פארק מופיד עאמר בחורפיש אטרקציה למבקרים בצפון

יו"ר עמותת דרך מופיד עאמר אחים לחיים הצליח יחד עם החברים שלו להפוך חלקה בהר זבול לפארק שממחיש את ההיסטוריה של בני ובנות העדה הדרוזית, עבור מופיד והחברים זה עוד לא הסוף, הם ממשיכים בחלוקת מלגות וקיום יום החייל הדרוזי והנצחת הנופלים.

03.07.2022 מאת: חסין חלבי

פסטיבל המורשת דרך מופיד עאמר חורפיש חלק ראשון

 

עבור מופיד זו עוד תחנה, אבל הוא רוצה להגשים את החלום הבא, שזה לראות את כולם חיים באחווה ושלום בכל האזור של מדינת ישראל והמזרח התיכון, יומיים של פסטיבל עשיר במוזיקה וציוד אתגרי, פינות יצירה ואומנות של אמנים ואמניות מקומיים מהגליל והכרמל, ומה שבלט זה הכנאפה המיוחדת של ממתקי אלסראי בהנהלת וליד רמאל, שאת כל ההכנסות מהמכירות, הוא תורם לכפר הילד בחורפיש.

 

 

הכל התחיל לפני שנה, כאשר מופיד עאמר, אלוף משנה במיל', ראש מועצה ויו"ר פורום ראשי המועצות הדרוזיות והצ'רקסיות לשעבר, מצליח להפוך את המדרון בהר זבול באזור המקום הקדוש לדרוזים נביא סבלאן עה"ש למקום לימודי הממחיש לכל המשפחה את העבר הלא רחוק, הפארק ממוקם בצד הדרומי להר זבול הוא משקיף לעבר נחל כזיב המקיף את ההר, ומשקיף על כל מישור החוף והישובים ממערב ומזרח.

 

 

זה הוא מקום שאפשר לבקר בו לגעת בפסלים של האמן חכמת חריס מהעיר מגאר, אפשר גם להקשיב להרצאות על ההיסטוריה ועל המקום המיוחד ולהכיר את הנופלים הדרוזים במערכות ישראל בני הכפר חורפיש, וגם ליהנות ממאכלים שמוצגים בימי פעילות וחברה, במקום הוקם מגרש ספורט לקט רגל ושטח לפעילות ספורט.

 

 

לפני שנה יו"ר עמותת דרך מופיד עאמר אחים לחיים לזכרו של סאלח פלאחמופיד עאמר, יחד עם נציגים מכל הכפרים חנכו את הפרויקט נוף בנים, הגן הציבורי לזכרם של חללי חורפיש, שכולל אמפי תאטרון, גן, מגרשי ספורט קטרגל וטניס, מסלול הליכה בטבע ועוד.

 

ביקרנו בפסטיבל שהתקיים בסוף השבוע, בו שוחחנו עם יו"ר העמותה מופיד עאמר ועם הפסל האמן חכמת חריס, זה הוא פרק ראשון מהתכנית, בהמשך ישודר פרק נוסף.

 

 

פורטל הכרמל

תגובות

מומלצים

\