ד"ר אורנה שמחון נבחרה ליקירת שירות המדינה

מנהלת מחוז הצפון במשרד החינוך, ד"ר אורנה שמחון נבחרה לקבל את אות 'יקיר שירות המדינה' בטקס מטעם נציבות שירות המדינה שיתקיים ב 28.5.24 בבית ידיעות אחרונות בתל אביב.

03.04.2024 מאת: פורטל הכרמל והצפון
ד"ר אורנה שמחון נבחרה ליקירת שירות המדינה

 

ד"ר אורנה שמחון התמנתה למנהלת מחוז בשנת 2007, קודם לתפקידה ביצעה שורה של תפקידי ניהול משמעותיים.

 

בשנים 2017-2020 ניהלה במקביל, בנוסף על תפקידה, את הטלוויזיה החינוכית ושימשה מנכ"לית בפועל. את שני התפקידים הללו ביצעה בהצטיינות רבה.

 

בין הסיבות למענק האות: ד"ר שמחון הובילה והטמיעה שפה ותרבות ארגונית של איכות ומצוינות, שהובילו את מחוז הצפון להישגים מרשימים.
 

מזה שמונה שנים מובילה מנהלת המחוז מהלך משמעותי של חדשנות ויזמות והובילה לפיתוח מודל ייחודי לבתי ספר המובילים חשיבת עתיד ופדגוגיה מוטת עתיד.  
 

בעת מלחמת חרבות ברזל הובילה הנחת עבודה מחוזית, שקיום פעילות חינוכית, בעיצומם של המלחמה והאיום הביטחוני, היא עוגן בחיזוק החוסן המחוזי והלאומי ובהעברת מסרים של איתנות, לכידות ותקווה.

 

בנוסף, פעלה לקליטתם של המפונים מהדרום ומהצפון ונתנה מענה חינוכי ל-16500 מפונים, זאת בעוד שהד"ר שמחון ובני משפחתה גם הם מפונים מביתם.  
 

ליוותה ברגישות את משפחות הנופלים מהצפון, ביקרה את הפצועים ומעל לכל, הכינה את המחוז לתרחיש הסלמה תרחיש שבו צפון הארץ נמצא תחת לחימה בעצימות גבוה.


השר יואב קיש: "אני שמח ומברך את ד"ר אורנה שמחון על קבלת אות 'יקיר שירות המדינה'. אורנה חיה את החינוך בישראל בכלל ובמחוז הצפון בפרט, בתקופת המלחמה המנהיגות וההובלה המקצועית שלה היו חלק משמעותי ביכולתו של משרד החינוך לתת מענה לאתגרי הצפון. כל זאת עושה אורנה בהשקעה אין קץ במסירות ובמקצועיות רבה".

 

תגובות

מומלצים