חינוך בחזית המחקר מובילים לדור העתיד

בזמן מלחמה בישראל המכללה הערבית לחינוך חיפה לא מפסיקה לפעול להכשרת צוותים חינוכיים והענקת כלים אפשריים לחינוך, יחד עם השאיפה להיות במקומות הראשונים במחקר במוסדות האקדמיים במדינה, פגשנו את עו"ד זכי כמאל נגיד המכללה ונשיאת המכללה פרופ' רנדה ח'יר עבאס.

01.07.2024 מאת: חסין חלבי

 

מעל 50 מחקרים הוצגו ע"י חוקרים צעירים, חלקם מרצים של המכללה האקמית וחלקם מחוץ למכללה, הנהלת המכללה נתנה ביטוי מגוון פלורליסטי אקדמי. מאות המשתתפים התכנסו באולם המרכזי ברחוב החשמל וחלקם צפו בשידור באולמות נוספים, מהמחקר שעסק בתחומי החינוך ניתן ללמוד על אופי החינוך ואיך הוא הולך להראות בעתיד בישראל.

 

פגשנו לשיחה את עו"ד זכי כמאל נגיד המכללה, שמתגאה בהישגי המחקר שמביא אותם כמכללה אקדמית לקדמת הבמה בחקר המדעים המדויקים במישורים השונים שקשורים לחברה הערבית בישראל.

 

ע"ד זכי כמאל: "הכנס הוא ביטוי לרמה האקדמית המחקרית של המכללה האקדמית לחינוך חיפה, החזון שלנו במכללה שהמוסד הזה יכול להתחרות אקדמית ומחקרית עם כל מוסד אקדמי בעולם ובארץ, אחד מהיסודות החשובים ביותר לקיום מוסד אקדמי שיש לנו ייחוד, אנחנו מוסד אקדמי ותיק מ-1949, הקשרים הבינלאומיים שלנו עם מוסדות להשכלה רציניים מאד, המחקר בעצם בא לגלם את הפן האקדמי, אנחנו באים לחקור לא רק מדע, חברה ומשפט, אלא באים לחקור את החברה הישראלית בכלל והערבית בפרט".

 

 

"המסר שלנו, למרות שאנחנו נמצאים במצב חירום ומלחמה, האקדמיה אצלנו היא לא רק בועטת, אלא באה ע"י ביטוי בכנס רב משתתפים".

 

 

"אני מברך את נשיאת המכללה שהיא עמלה קשה שהכנס הזה יצליח ויביא למספר רב של חוקרים, מצד שני החוקרים של המכללה הוכיחו את עצמם ברמה הגבוהה ביותר, יש מהות, רצינות ואקדמיה ברמה גבוהה".

 

 

ע"ד זכי כמאל:"יש לנו מרכז סימולציה מהטובים ביותר, אנחנו מוסד אקדמי שבוחנים את עצמנו אחרי כל אירוע שמתקיים, מפיקים לקחים ויש לנו מסרים ברורים ביותר, לשאוף ליותר טוב".

 


 

נשיאת המכללה פרופ' רנדה ח'יר עבאס: "החינוך בחזית המחקר, הכנס מהווה אכסניה מדעית איכותית ומכובדת, שמושכת אליה אנשי אקדמיה מהארץ ומהעולם".

 


עו"ד זכי כמאל אמר בדבריו: "החינוך בישראל חייב להשתנות, אנחנו חייבים לחנך לערכים, אחד הערכים החשובים ביותר זה ערך האדם ואסור לאבדו".

 

 

בנוסף לעו"ד זכי כמאל ופרופ' רנדה ח'יר עבאס, הופיעו ד"ר ראפע ספדי ראש רשות המחקר ויו"ר הכנס, ד"ר ראיד זידאן ראש הרשות ללימודים מתקדמים, בנוסף התקיימה הרצאה של ד"ר ראפע ספדי ובסוף היום התקיימה הרצאה של ד"ר אסמעיל סלמאן בנושא יישומי בינה מלאכותית גנרטיבת במחקר, הנחתה את האירוע ד"ר חנאן בשארה.

 

פורטל הכרמל

פורטל הכרמל

פורטל הכרמל

תגובות

מומלצים