לא נותנים יד לחרם

במחוז הצפון החלו במבצע לחלוקת צמידי היד אשר נושאים את הכיתוב לא נותנים יד לחרם בעברית ובערבית, כחלק מקמפיין למניעת אלימות וחרמות במערכת החינוך

27.09.2023 מאת: פורטל הכרמל והצפון
לא נותנים יד לחרם

משרד החינוך הודיע כי בשנת הלימוד תשפ"ד תפעל מערכת החינוך ביתר שאת לקידום שייכות ומוגנות, לפיתוח מיומנויות חברתיות, מניעת אלימות, דחייה חברתית, הדרה וחרם.

 

 

תכנית מקיפה פותחה בנושא והיא כוללת: קידום למידה רגשית ומניעת אלימות ליצירת מרחב בטוח. כחלק מהתוכנית מוסדות החינוך יעסקו בנושא מניעת אלימות בשעות החינוך לאורך כל השנה.

 

 

מנהלת מחוז הצפון, ד״ר אורנה שמחון: "הצמיד שעליו הכיתוב "לא נותנים יד לחרם" יושב על הדופק של כל אחד ואחת שעונד אותו, תזכורת יומיומית להיות עם היד על הדופק להיות ער לסביבה, להיות רגיש,ֶלדאוג להעביר מסר חד משמעי נגד אירועי אלימות והחרם ולא לעמוד מהצד - לקחת אחריות ולפעול. חרם ואלימות הם אירועים שמותירים צלקת בנפשם של התלמידים שחווים ארועים אלו, לכל החיים! אסור לנו לתת יד לחרם, להדרה הפתרון טמון ביכולת שלנו להעביר מסר ברור -לא ניתן יד ולא נשתוק".

 

 

במחוז הצפון החלה חלוקת צמידים בקרב תלמידי כיתות ד׳-ט׳ *בכל מוסדות החינוך, שינוע הצמידים למרכזי הפס"גות החל כבר בתחילת השבוע ע"י צוות הלוגיסטיקה המחוזי.  כ-72 רשויות מתוך 92 משכו את הצמידים מהפסגות והתחלו לחלק את הצמידים לבתי הספר. שאר הרשויות יקבלו את הצמידים כבר בתחילת השבוע הבא לאחר יום כיפור. 

 

 

חלוקת הצמידים פועלת באופן מיטבי ויעיל בעזרת כלל השותפים בהובלת מנהלת המחוז, ד"ר אורנה שמחון, סגן מנהל המחוז, מאיר גבאי, קב"ט המחוז חיים אדרי, צוותי הפס"גות ברשויות וקב"טי מוסדות החינוך במחוז הצפון.

 

 

קב״ט מחוז הצפון, חיים אדרי:* ״אני נרגש ונפעם מחלוקת הצמידים במחוז הצפון. החלוקה מתבצעת בצורה מופתית. התלמידים מאוד התרגשו לקבל את הצמידים ושמחו לענוד אותם״.ליאור כהן מנהל חטיבת הביניים ע"ש יגאל אלון בנוף הגליל: בחיים בכלל ובחינוך בפרט, אם רוצים לפעול בנושא מסוים צריך לעסוק בו ולהציבו מול העיניים.

 

 

בני הנוער מסתובבים היום עם מגוון צמידים המעבירים מסרים שונים, כחלק מהזהות שלהם. בעבר הרחוק, חרמות היו שמורים כצעד קיצוני ביותר. כיום בין היתר גם בעקבות נגישות המדיה ומהירות המידע, חרמות עלולים לקרות בכל מקום.

 

 

חלוקת הצמידים "לא נותנים יד לחרם" מהדהדת את המסר שחרם הוא מחוץ לתחום, ובאחריות כל אחד מאיתנו למנוע את החרם הבא אנשי חינוך, הורים ותלמידים.

פורטל הכרמל

פורטל הכרמל

פורטל הכרמל

תגובות

מומלצים

\