להבין לשמוע ולהתרגש מהצלילים

כ-600 סטודנטים וסטודנטיות מאוניברסיטת בן גוריון בנגב השתתפו השבוע במפגש מרגש ואחרון שציין את סיום קורס "חוויה מוסיקלית שומעים שזה קלאסי" שמתקיים בשת"פ עם הסינפונייטה הישראלית באר שבע. חוויה מוסיקלית על דורית.

24.03.2024 מאת: פורטל הכרמל והצפון
להבין לשמוע ולהתרגש מהצלילים

צילום נלי סירוטין

 

ערב סוחף ומלא רגש התקיים בקונסרבטוריון העירוני באר שבע בהשתתפות מאות רבות של סטודנטים, בו סיימו את הקורס האקדמי המוסיקלי.

 

המפגש השישי, שהתקיים ביום ג'  ציין את סיומו של מסע בין צלילים, היסטוריה ורגש אנושי על דורי שמועבר באמצעות המוסיקה.

 

באמצעות הרצאות עשירות ומרתקות מפי מאסטרו רני קלדרון- מנהלה המוסיקלי של התזמורת, וקונצרטים מיוחדים של הסינפונייטה הישראלית באר שבע, נחשפו הסטודנטים בששת המפגשים לאורך הסמסטר, למלחינים הגדולים בכל הזמנים וליצירותיהם, לז'אנרים, מונחים ומושגים מעולם המוסיקה.

 

"הקורס מעשיר ומגוון, למדתי במהלכו כיצד להבחין בין סגנונות מוסיקליים והרכבי נגינה שונים ומה מאפיין כל אחד מהם״, מתארת עליסה, סטודנטית שלומדת בקורס בסמסטר הנוכחי. ״לאורך שנות הלימודים בתואר אנו מתמקדים ומעמיקים בשדות מדעיים שונים והקורס של הסינפונייטה הישראלית באר שבע הוא הזדמנות להרחיב אופקים ולרכוש ידע עולם רחב בתחומי הרוח. מאסטרו רני קלדרון שמעביר את הקורס לא מלמד רק מוסיקה, אלא מתאר גם את התרבות וההיסטוריה שהתעצבו יחד איתה".

 

לאחר הרצאת סיכום מרתקת, התחדשו הסטודנטים בחולצות מיוחדות וממותגות של התזמורת שלבשו במיוחד לקונצרט סיום המסע המוסיקלי. בקונצרט הסיום, למדו הסטודנטים והאזינו לביצוע חי של שתי יצירות מאת בטהובן- פתיחה ל"קוריולן" והסימפוניה השנייה. בשל המלחמה, יתקיים בחודש הבא קונצרט השלמה לסטודנטיות וסטודנטים משרתי מילואים שלא יכלו להשתתף באירוע הסיום.

 

הקורס, שמוצע לסטודנטיות וסטודנטים באוניברסיטת בן גוריון, מתמלא תוך זמן קצר מרגע פתיחת ההרשמה ומביא את קסם עולם המוסיקה הקלאסית לדור הצעיר. בהיותה התזמורת הקלאסית היחידה שפועלת בדרום, מביאה הסינפונייטה הישראלית ב"ש קול ייחודי גם בתחומי החינוך והקהילה ופועלת במגוון פרויקטים חינוכיים וחברתיים לקידום והעשרת סטודנטים ותלמידי בתי ספר במקצועות המוסיקה.

תגובות

מומלצים