נשיא המדינה יצחק הרצוג פתח את שנת הלימודים ביוקנעם

נשיא המדינה, יצחק הרצוג ורעייתו הגב׳ מיכל הרצוג, פתחו את שנה"ל תשפ"ד בחנוכת בית הספר לאומניות ביוקנעם שיקרא ע"ש חיים ואורה הרצוג זכרם לברכה, הוריו של נשיא המדינה. מנהלת מחוז הצפון במשרד החינוך, הד"ר אורנה שמחון ברכה את נשיא המדינה והתלמידים.

01.09.2023 מאת: פורטל הכרמל והצפון
נשיא המדינה יצחק הרצוג פתח את שנת הלימודים ביוקנעם

ערן ירדנ לע"מ

 

"חיים הרצוג ייצג מנהיגות שהאמינה בעולם ערכים המושתת על קידום אחדות כל אזרחי ישראל ללא הבדל לאום, דת ,מגזר. כבוד הנשיא , מנהיגותך הבוטחת המאחדת והמפייסת ופועלך למען אחדות העם והלכידות הישראלית מהווים המשכיות למורשת אביך הנשיא, חיים הרצוג".

 

הנשיא ורעייתו התקבלו בתרועת שופרות בשער בית הספר על ידי תלמידי בית הספר שהגישו לנשיא שי צנוע, עשרות תלמידי כיתות ג' שעמדו בצידי הדרך נופפו בדגלי ישראל.

 

 

מנהלת המחוז, הד"ר אורנה שמחון:"אנו שמחים לארח את הנשיא ביום חגה של מערכת החינוך וגאים להציג את מיטב הכישרונות שטיפח בית הספר מתוך תפיסה שכל ילד הוא אמן ועולמות היצירה מהווים לו דרך לצמיחה והתפתחות. שיתוף הפעולה בין גווניה השונים של החברה הישראלית מביא לתוצרים  איכותיים המשקפים את מיטב כישרונותיה ובאים לידי ביטוי בזכות המחבר המלכד והמאחד בין כל גווניה".

 

 

לאחר קבלת הפנים החמה המשיך הנשיא לפארק "שבעת המינים", שם קיבלו את פניו רבני העיר ותלמידי בית הספר לאמנויות בטקס מיוחד שנערך לכבודו.

 

 

הנשיא טבל חלה במלח כנהוג על פי המסורת ולאחר מכן נטע עץ בגן "שבעת המינים" כשברקע צלילי ניגון פסנתר ב-4 ידיים. 
לאחר הסרת הלוט, חשף הנשיא בהתרגשות את שם בית הספר שנחנך על שם הוריו חיים ואורה הרצוג זכרם לברכה.

 

 

בהמשך, סייר הנשיא בכיתות הלימוד ונפגש עם תלמידי כיתות א', ביקר בסטודיו לתיאטרון וזכה למופע מחול קצר בחדר המוזיקה. לאחר מכן השתתף הנשיא ורעייתו בטקס חגיגי בהשתתפות תלמידים, הורים, צוותי חינוך ונבחרי ציבור במהלכו ניגנו תלמידי בית הספר קטעי נגינה בשילוב פסנתר וכינורות.

 

 

הנשיא הרצוג גילה עניין מיוחד בתלמידים העולים לכיתה א׳, הוא שוחח איתם על ההתרגשות ואיחל להם שנה טובה ומוצלחת. תלמידי החוג לקרמיקה העניקו לנשיא שי מיוחד שיצרו עבורו צלחת ועליה פורטרט של הוריו של הנשיא, חיים ואורה הרצוג זכרם לברכה. מנהלת המחוז ד"ר אורנה שמחון זכתה אף היא לקבל שי מתלמידי בית הספר צלחת קרמיקה עם פורטרט שלה. 
במהלך הטקס סיפר הנשיא על מורשת הוריו והתלאות שעברו מאז עליתם ארצה. ראש הרשות סימון אלפסי העניק לו ציור פורטרט של הוריו.

 

 

מנהלת המחוז ציינה בהתרגשות בסופו של הביקור:"שמחנו לארח את כבוד הנשיא ורעייתו ולהציג בפניהם את מקבץ הכישרונות של התלמידים שבזכות מצוינות וכוח היצירה מביאים לקדמת הבמה את מיטב הכישרונות של הפסיפס הישראלי - אותו מגוון שמצליח לברוא כל יום מחדש הישגים ייחודיים מרשימים חשובים פורצי דרך וייחודיים בכל תחומי החיים".

 

 

"רוח היצירה חיונית לחוסן החברתי האומנות היא חוליה מקשרת חשובה בעמוד השדרה ממש כמו המדע הטכנולוגיה והרפואה. בוגרינו מדגימים אמנות ישראלית מהי. מפגן של אומנים ומעצבים המחברים בין אוכלוסיות קהילות ומגדרים".

 

 

לאחר הביקור בבית הספר לאומניות פגשה מנהלת המחוז את תלמידי כיתה א׳ בבית הספר ע״ש יצחק נבון, היא איחלה להם בהצלחה וברכה אותם לשנה טובה ומוצלחת. 

 

 

בתום הביקור הנשיא הרצוג ורעייתו הודו למנהלת המחוז,ד״ר אורנה שמחון וראש הרשות סימון אלפסי על האירוח המכובד.

 

פורטל הכרמל

ערן ירדנ לע"מ

תגובות

מומלצים