עבודות להסרת אסבסט וניקוי במרכז חינוכי ליאו באק

האיגוד קידם סדרה של בדיקות משטח לזיהוי סיבי אסבסט בתקרות של ארבעת המפלסים בחטיבה העליונה. הדיגומים הועברו לאנליזה במעבדה בארה"ב, בדיקות מסוג זה שלא מחויבות לפי היתר העבודה באסבסט, מהוות כלי עזר לתכנון השלבים השונים של הפרויקט.

10.07.2022 מאת: פורטל הכרמל והצפון
עבודות להסרת אסבסט וניקוי במרכז חינוכי ליאו באק

 

האיגוד ערך השבוע סדרה חדשה של בדיקות אוויר לנוכחות אסבסט מחוץ לאזור העבודה בחטיבה העליונה, בשלב שלאחר פעולת ה"אנקפסולציה", כלומר לאחר התזת חומר מלכד על תקרות מהן הוסר האסבסט הפריך ולאחר פעולות ניקיון מתמשכות.

 

 

על פי דרישת האיגוד, הדיגומים אשר בוצעו בידי מעבדה מקצועית מוסמכת ובלתי תלויה, התמקדו באזורים שבקרבת בתי המגורים ברח' אדמונד פלג וסמטת בקי וכן בתוך חצר בית הספר בסמוך לחטיבת הנעורים. חשוב לציין כי לא נמצאו סיבי אסבסט בניטור האוויר, הדו"ח המלא יתפרסם באתר האיגוד.
 

 

 

2. וונדליזם בניידת ניטור כתוצאה מוונדליזם, ניידת הניטור ממערב למתחם בז"ן הושבתה למשך מספר ימים אך הליקויים תוקנו והיא חוזרה לפעילות ביום חמישי.
 

 

 
3. פעילות צוות הקהילה בנחל סעדיה כחלק מפעילות אזורית למען שימור נחל סעדיה, הוקמו מספר צוותי הובלה בנושאי תכנון, קהילה ופיקוח.

 

 

בתוך כך צוות הקהילה נפגש בפעם הראשונה ב-30.6 עם נציגי איגוד ערים, החברה להגנת הטבע, עיריית חיפה, רשות ניקוז קישון ורשות נחל קישון.

 

 

במפגש הוחלט לייצר פעילות קהילתית משותפת בתדירות גבוהה יותר ולהגביר את המודעות לנחל בקרב הקהילה.

 

 

כחלק ממהלך רתימת הציבור, הוסכם כי יש לכתוב את סיפור הנחל ולהנגיש לציבור את המידע הקשור לעבר - היסטוריה של המקום, להווה - דגשים אקולוגים ולעתיד היבטים תכנוניים.

 

 

לאחר שהצוות ישכתב את המידע הקיים הוא יפרסם אותו לציבור.
 

 

 

4. אכיפה סביבתית יחידת האכיפה ביצעה סיורים יזומים בשטחי האיגוד כמענה לפניות שהתקבלו תוך שימוש באמצעים טכנולוגיים העומדים לרשותה:

 

 

ניתן קנס בסך 2,000 ש"ח בגין השלכת פסולת בניין בראס עלי סמוך לנחל ציפורי וזאת תוך שת"פ עם מועצה אזורית זבולון. המקום נוקה לאלתר.

 

 

ניתנו שני קנסות בסך 750 ש"ח כל אחד בגין השלכת פסולת של שיירי קרטונים השייכים לעסק בחיפה ובגין השלכת פסולת כללית באזור תעשייה צ'ק פוסט. המקום נוקה לאלתר.

 

תגובות

מומלצים

\