תלמידי תיכון אורט קריית שמונ התארחו בתעשייה האווירית

עשרות תלמידי כיתות ז'-ט' ואנשי חינוך בתיכון שש שנתי אורט דנציגר בקריית שמונה, המפונים מבתיהם ומתארחים תקופה ממושכת במלונות בטבריה, הגיעו בשבוע האחרון לפעילות מעשירה וחווייתית בתעשייה האווירית.

08.02.2024 מאת: פורטל הכרמל והצפון
תלמידי תיכון אורט קריית שמונ התארחו בתעשייה האווירית

צילום התעשייה האווירית

 

התלמידים נהנו מקבלת פנים חמה בקמפוס נתב"ג של התעשייה האווירית ולאחר ארוחת בוקר מפנקת יצאו לסיור חווייתי ומלמד ברחבי הקמפוס, שכלל ביקור בהאנגר מל"ט של החטיבה הצבאית, בו ראו מל"טים וקיבלו הסבר על פעילותם, המשיכו בסיור במטוסי מנהלים וקו טיסה בחטיבת תעופה בו קיבלו הסבר ואף עלו על אחד המטוסים, המשיכו בביקור בהאנגר הסבות של החטיבה, בו עלו על עוד מטוס וקיבלו הסבר על תהליך ההסבה ממטוסי נוסעים למטוסי מטען.

 

בסיום הסיור התלמידים אכלו ארוחת צהריים משותפת ועשירה בחדר האוכל ולאחריה קיבלו שי קטן מהתעשייה האווירית, אשר כלל בקבוק תרמי, אוזניות, רמקול קטן, משחק קלפים, מחברת, מגנט "נעבור את זה יחד" וקובייה הונגרית.

 

 

את הסיור ליוו ניר רייס, סמנכ"ל הון אנושי בתעשייה האווירית, גיא, יו"ר סקטור המהנדסים בחברה, ושרון , ראש דסק בחברה.

 

סמנכ"ל ההון האנושי, ניר רייס הסביר על המערכות של התעשייה האווירית שמשתתפות בלחימה העכשווית, והזכיר כי כחברה הביטחונית הגדולה במדינה, המעסיקה כ-  15,000 עובדים, בנוסף לצה"ל וכוחות הביטחון, חשוב לתעשייה האווירית לעזור לכל חלקי החברה הישראלית. "לאחר כ- 120 ימי לחימה, חשוב לנו לארח אתכם, מפונים שנמצאים בתקופה מורכבת, הרחק מביתכם, ולהראות לכם את פעילות החברה שעוזרת לשמור על הביטחון של כולנו, ואנו מקווים שתחזרו הביתה בביטחון מהר ככל האפשר. בסיור תראו מטוסים שתוכננו על ידי מהנדסות ומהנדסים שלנו ונשמח לראות בעתיד גם אתכם, תלמידי בית הספר, משתלבים בתעשייה האווירית".

 

 

מאז תחילת המלחמה, מעל 3000 עובדות ועובדי התעשייה האווירית נרתמו ליוזמת הנהלת החברה וארגון העובדים והתגייסו לטובת סיוע למשקים חקלאיים ברחבי הארץ, אשר נקלעו לקשיים בעקבות המלחמה ושוועו לסיוע של ידיים עובדות.
 

 

עובדי התעשייה האווירית המגויסים בצו 8 לפעילות מואצת סביב השעון לטובת צרכי צה"ל ומערכת הביטחון, התגייסו גם לצרכי החקלאות הישראלית מתוך תחושת ערבות הדדית והבנה ששמירה על החקלאות המקומית היא אינטרס לאומי.
 

 

העובדים יצאו לימי התנדבות מלאים הכוללים עבודות קטיף, שתילה, סידור, מיון ואריזה במשקים שונים ברחבי הארץ וקטפו טונות רבות של עגבניות, מלפפונים, אבוקדו ופירות הדר שניצלו.

 

מלבד הסיוע לחקלאים מקומיים, עובדי התעשייה האווירית גייסו ציוד וארוחות חמות לחיילי צה"ל והמילואים, סיפקו ציוד וביגוד למפונים ועוד.

 

פורטל הכרמל

צילום התעשייה האווירית

תגובות

מומלצים