גרמו מפגעים סביבתיים חמורים

היחידה הארצית למאבק בפשיעה כלכלית בלהב 433 והמשטרה הירוקה במשרד להגנת הסביבה עצרו בעלים של אתר פסולת פיראטי ובעלים של תחנת מעבר מורשית ועיכבו קבלני ביצוע של תשתיות בחשד לעבירות זיוף, מרמה והלבנת הון במסגרת פרויקטים של חברות ממשלתיות וגרימת מפגעים סביבתיים חמורים.

09.07.2024 מאת: פורטל הכרמל והצפון
גרמו מפגעים סביבתיים חמורים

היחידה הארצית למאבק בפשיעה כלכלית (יאל"כ) בלהב 433 והמשטרה הירוקה במשרד להגנת הסביבה ניהלו חקירה סמויה עם גורמים נוספים בחשד לעבירות מרמה והלבנת הון של בעלי אתר פסולת, האחד חוקי השני פיראטי ושל בעלי חברת תשתיות בתחום הבנייה. מהחקירה עולה כי בעלים של אתרי פסולת במרכז הארץ, הפיקו מסמכים כוזבים בעבור קבלני התשתיות בהקשר לפינוי פסולת בפרויקטים של תשתיות לאומיות.

 

מהחקירה עולה כי הקבלנים הזוכים בפרויקטים של תשתיות לאומיות הובילו את הפסולת שנוצרה בפרויקטים לאתר פסולת פיראטי באמצעות קבלני פסולת, בעת שהיו מחויבים לפנות את הפסולת לאתרים מורשים שמוכרים ע"י המשרד להגנת הסביבה, עפ"י חוק וכמתחייב בחוזי ההתקשרות שלהם מול היזם נת"י. החשודים פעלו בניגוד לחוק ורחוק מעיני רשויות המס, זייפו מסמכים בעשרות משלוחי פסולת מאתר הפרויקט וזאת במטרה לגרוף לכיסם כספים שהושגו במרמה ובניגוד לתנאי החוזה, כשהפסולת מוצאת דרכה לאתרים פיראטים הממוקמים בשטחי c, תוך גרימת נזק סביבתי חמור.

 

החקירה הפכה גלויה עם מעצרם של 4 חשודים ועיכובם לחקירה של 5 חשודים נוספים. במהלך חיפושים בבתיהם ובמשרדים נתפס רכוש רב הכולל בין היתר רובה ציד, מחשבים, כסף במזומן, צ'יקים, מסמכים, רכבים ו-6 משאיות.

 

במהלך החיפוש באתר ההשלכה הפיראטי בזמר נצפתה השלכת פסולת בזמן אמת שעה שהכוחות בשטח.

 

תגובות

מומלצים