כתב אישום נגד פלסטיני בן 44 בגין רצח הנער עאדל חטיב

כתב אישום הוגש היום בבית המשפט המחוזי בחיפה נגד וויסאם אבו אלחסנה, פלסטיני כבן 44, בגין רצח הנער עאדל חטיב בן ה-17 משפרעם, שגופתו נמצאה בשטח פתוח מבודד באחת משכונות העיר, סמוך לבית ספר ומתקן של מקורות.

03.02.2020 מאת: פורטל הכרמל והצפון
כתב אישום נגד פלסטיני בן 44 בגין רצח הנער עאדל חטיב

 

פרקליטות מחוז חיפה – פלילי הגישה זה עתה לבית המשפט המחוזי בעיר כתב אישום נגד ויסאם בן מוחמד אבו אלחסנה (43) תושב רצועת עזה בגין  רצח  הנער המנוח  עאדל ח'טיב ז"ל בן ה17 לאחר שנחטף ע"י הנאשם, על מנת לסחוט כספים מבני משפחתו ודקר אותו למוות. כתב האישום מייחס לו עבירות של רצח בנסיבות מחמירות ,חטיפה לשם רצח וסחיטה, וכניסה או ישיבה בישראל שלא כחוק.

מעובדות כתב האישום שהוגש באמצעות עוה"ד הילה כץ  עולה כי במשך מספר שנים עובר הנאשם בעיר בשפרעם, ללא אישור ובניגוד לחוק .

במהלך חודש נובמבר האחרון  עבד המנוח יד עם הנאשם  בעבודות בנייה, בבית דודו של המנוח. בתקופה זו החלטה הנאשם להמית את המנוח, ולסחוט, בהמשך להמתתו, תשלום כספי מבני משפחתו. 

על מנת להוציא את התכנית לפועל  יצר הנאשם קשר עם המנוח והציג בפניו מצג שווא, לפיו מצא דבר מה, אותו הוא מעוניין למסור למנוח ויום לפני הרצח הסתיר הנאשם מעדר בשטח אדמה סמוך לבית ספר בשכונת עין עאפיה בשפרעם. 

ביום  4.12.19, תיאם הנאשם עם המנוח, שיגיע  לשכונת עין עאפיה בשפרעם על מנת למסור לו דבר מה. ובסמוך לשעה 19:06, בהתאם לסיכום, הגיע המנוח לשכונת עין עאפיה, הלך לכיוון בית העסק "לוטו יאסין", שם שהה אותה עת הנאשם, והודיע לנאשם כי הגיע למקום.

הנאשם יצא מבית העסק, כשהוא נושא עמו סכין, בה הצטייד מבעוד מועד והלך אחר המנוח לכיוון הזירה ושם דקר הנאשם את המנוח 21 דקירות בגו ובעוד המנוח מנסה להגן על עצמו באמצעות ידיו, וגרם למותו.

מותו של המנוח נגרם  בעקבות עשרות פצעי דקירה בגו שחלקן עברו דרך הלב והריאות.  מיד  לאחר שדקר את המנוח, קבר אותו הנאשם בזירה, וכיסה את גופו באופן מלא, באמצעות המעדר.

עוד עולה כי לאחר מכן, עזב הנאשם את הזירה, ובהמשך הניח על שמשת רכב שחנה סמוך לבית המנוח, מכתב, בו כתב בערבית, בין היתר, כי המנוח נמצא במקום בטוח, דרש סך של 400 אלף ₪ בתוך חמישה ימים, איים כי אם יודיעו למשטרה, המנוח יחתך, וציין כי בעוד חמישה ימים, לאחר שיקבל את הכסף, והמנוח יימסר לאביו, יגיעו להסדר.  למחרת (5.12.19)בשעות הבוקר עזב הנאשם את שפרעם, והסתתר בטמרה עד למועד מעצרו. באותו היום.

הפרקליטות ביקשה מבית המשפט להורות על מעצרו של הנאשם עד לתום ההליכים המשפטיים נגדו.

עאדל ז"ל שהיה בן יחיד הותיר הורים וארבע אחיות צעירות ממנו.

התיק נחקר ע"י ימ"ר צפון – משטרת ישראל

פענוח מותו של הקטין ז"ל אשר נרצח בתאריך 4.12.19.

לאחר חקירה מורכבת, בה חוקרי ימ"ר צפון מחברים פיסות מידע ומצליבים ראיות, נמצא כי הנאשם בן 44 תושב עזה ששהה ועבד בישראל שלא כחוק, רצח את הנער המנוח ז"ל באמצעות מספר רב של דקירות סכין וקבר אותו בשטח פתוח בסמוך לבית ספר במטרה לסחוט מבני משפחתו כסף תמורת מציאתו בסך של 400,000 ₪.

פיענוח מותו של הנער בוצע  בפרק זמן קצר, תודות לפעילות נחושה ומקצועית של חוקרי משטרת ישראל, תוך שילוב כוחות של כלל היחידות השונות במהלך החקירה, הפעלת אמצעים מיוחדים ומז"פ. החוקרים התמודדו עם גל שמועות זדוניות אשר נבדקו ביסודיות ונשללו.

מפקד מחוז צפון עמד מקרוב על החקירה שהתנהלה ביחידה המרכזית של מחוז צפון, ביקר אצל הוריו של הנער המנוח ואמר להם כי חוקרי המשטרה לא ינוחו עד אשר יגיעו לרוצחיו של המנוח.

אתמול חוקרי היחידה  הודיעו להוריו של המנוח,  כי הרוצח נמצא ומלאכת החקירה הסתיימה, וכי הבוקר יוגש כתב אישום חמור כנגד הרוצח ע"י פרקליטות מחוז חיפה. 

להלן פרטי החקירה:

בשעות הלילה המאוחרות, בתאריך 4.12.19, הוריו של הנער המנוח הגישו הודעה בתחנת המשטרה כי בנם היחיד בן ה-17 לא חזר הביתה מאתמול בשעות הערב  והם דואגים לו מאד.

עם קבלת הדיווח כוחות משטרה גדולים ביניהם: מסוק, פרשים, רחפנים, כלב לחיפוש נעדרים, גשש ומתנדבים ערכו סריקות נרחבות לאיתורו של הקטין המנוח. 

בשעות הצהריים של יום חמישי (5.12.19), בשכונת עין עפייה בשפרעם, בשטח פתוח סמוך לבית הספר, אותרה חלקת אדמה שנראה כי לאחרונה נחפרה, השוטרים חפרו במקום וגילו את גופתו של הקטין כשעליה סימני אלימות ומספר רב של דקירות. 

כוחות משטרה נוספים, הגיעו למקום, סגרו את הזירה, פינו את ההמון שהתקהל סביב והחלו לבצע פעולות חקירה ראשוניות, במקביל הוזעקו למקום כוחות משטרה בניהם מעבדת זיהוי פלילי ניידת, חוקרי זירה, מפקד המחוז, פיקוד מחוז צפון וחוקרי מחלק פשעים מהיחידה המרכזית. 

מהנתונים הראשונים בזירה עלה כי: המנוח יצא מביתו סמוך לשעה 19:00, אחד מחבריו הסיע אותו לשכונת עין עפיה, מהחקירה הראשונית עלה כי בין המנוח לבין מספר נערים מהעיר קיים סכסוך ועלה חשד כי ככל הנראה זהו הרקע למותו של המנוח. החוקרים עיכבו את הנערים ועוצרו אותם. במהלך חקירה נמרצת בה נבדקו פרטי חקירה רבים, תוך שימוש באמצעים טכנולוגיים מתקדמים – החוקרים מבינים כי הנערים אינם קשורים למותו של המנוח והנערים משוחררים.

חוקרי המשטרה ממשיכים בחקירה אינטנסיבית תוך כדי שהם בודקים כל קצה חוט והופכים כל אבן במטרה להגיע לרוצחיו של הנערך, כיווני חקירה שונים נבדקים בעקבות שמועות רבות ושונות ביניהם גם זדוניות על נסיבות מותו של המנוח.

השמועות נבדקו ונחקרו ביסודיות ונמצאו כלא נכונות.

לאחר חקירה מאומצת חוקרי המשטרה עולים על חשוד נוסף בן 44 שגר בעיר שפרעם אך מיד לאחר הרצח נעלם. חוקרי המשטרה מבצעים פעולות חקירה רבות לאיתורו. החשוד מאותר לבסוף כשהוא מסתתר בבניין בשלבי בניה בעיר טמרה וכוחות המשטרה עוצרים אותו.
 
מחקירה אינטנסיבית עולה כי:
הנאשם תושב רצועת עזה התגורר ועבד בעיר שפרעם ללא אישור ובניגוד לחוק. הנאשם והקטין המנוח עבדו יחד בעבודות בניה בבית דודו של המנוח ז"ל.

בשלב מסוים החליט הנאשם להמית את המנוח, ולסחוט מבני משפחתו כספים בתמורה כביכול לאיתורו של בנם. 

הנאשם יצר עם המנוח קשר שבוע לפני הרצח (ביום רביעי 27.11.19) וסיפר לו כי הוא מצא דבר מה והוא רוצה למסור לו אותו. 

מאוחר יותר ביום שלישי (3.12.19) הנאשם הצטייד במעדר אותו לווה מאחד האנשים בעיר והסתיר אותו בשטח האדמה סמוך לבית הספר שם תכנן לבצע את רצח הקטין המנוח ז"ל. 

הנאשם יצר קשר עם המנוח ביום רביעי (4.12.19) והם תיאמו להיפגש בשכונת עין עפיה בשפרעם. 

סמוך לשעה 19:00 המנוח נפגש עם הנאשם אשר היה מצוייד בסכין, הנאשם הוביל את המנוח אל שטח האדמה שם הסתיר יום קודם לכן את המעדר. 

שם, הנאשם הוציא את הסכין, דקר את הקטין המנוח דקירות רבות עד אשר גרם למותו וקבר אותו באמצעות המעדר. 

הנאשם עזב את המקום לכוון ביתו של המנוח שם הניח על שמשת רכב שחנתה בסמוך לבית מכתב ובו כתוב בערבית: כי הקטין נמצא במקום בטוח והוא דורש עבורו סכום של 400,000 ₪ בתוך חמישה ימים, ולאחר שיקבל את הכסף הקטין יוחזר לאביו. עוד ציין כי במידה ויפנו למשטרה הקטין יחתך.
 
הנאשם, בשעות הבוקר שלאחר הרצח (5.12.19), עזב את העיר שפרעם ונעלם, עד אשר נמצא כחודש ימים לאחר הרצח (5.1.20) כשהוא מסתתר בבניין שנמצא בהליכי בניה בעיר טמרה. 

בתום חקירה שכללה גם שחזור של הרצח במהלכו ההמון ידו אבנים והפריעו לפעולות המשטרה, הגישה היום פרקליטות מחוז חיפה לבית המשפט המחוזי בחיפה, בקשה למעצר עד תום ההליכים וכתב אישום חמור כנגד הנאשם, המייחס לו עבירות של רצח בנסיבות מחמירות, חטיפה לשם רצח וסחיטה.  העתק מהבקשה ניתן לקבל מדובר פרקליטות מחוזות חיפה והצפון.

 

פורטל הכרמל

פורטל הכרמל

תגובות

מומלצים

\