איך תוכלו לשמר לקוחות ביתר קלות?

במציאות תחרותית מאוד, ככל שיש יותר חברות בנישה שלכם כך גם גובר הקושי לשמר נאמנות של לקוחות למותג שלכם. זה לא קורה בהכרח כי המוצר או השירות שלכם אינם מתאימים ללקוח. זה יכול להיות גם בגלל פיתויים אחרים שמוצעים לו על ידי מתחרים או בגלל שינוי הרגלים, או בגלל רצון להתנסות במוצר של מי שמציע לו יותר.

21.11.2023 מאת: פורטל הכרמל והצפון
איך תוכלו לשמר לקוחות ביתר קלות?

Shutterstock

 

בעבר אנשי השיווק והמכירות היו אתם במגע ישיר ויכלו להבין אותם יותר. היום, כשיש לכם אפשרויות שיווק נוספות שנמצאות בשליטתכם, אתם יכולים לאסוף נתוני לקוחות על ידי מערכת לניהול לידים פשוטה ובעלת פונקציות רבות. מערכת כזאת הופכת נתונים כאלה לנגישים שבלחיצת כפתור בכל שעה של היום, והיא מיוצרת על ידי שלג תוכנה.

 

הבינו את הלקוח שלכם והרגליו

בשוק חופשי אין כמעט נאמנות למוצרים, אלא אם כן יש בו משהו מיוחד שהופך את הלקוח לקבוע ללא פשרות. כיום, הקושי הגדול ביותר הוא להבין לקוחות שאינם שומרים על נאמנות מוחלטת למותג וכדי להבין את הבחירה שלכם בכם או בכל מוצר מתחרה, אתם זקוקים להרבה נתונים שמתקבלים רק ממעקב קבוע ומתמיד אחר הרגלי הצריכה והקנייה שלהם.

נתונים אלה ייתנו לכם מושג מיהו הקונה שלכם, מה הוא אוהב, מתי הוא קונה אצלכם, האם יש לזה קשר למבצעים ולהנחות שאתם מציעים לו, האם מבצעים שנשלחים אליו ברשימת דיוור אכן עובדים, האם שהה זמן רב באתר שלכם ובאילו דפים, האם התלבט בין מוצרים שונים והאם נטש את העגלה רגע לפני שביצע מכירה והזמין את המוצר שלכם? כל אלה נתונים שתוכלו לנתח בקלות כשהם זורמים אליכם בקביעות מכל המערכות אצלכם במפעל או בחנות. זאת בדיוק מערכת CRM שמנהלת את כל המידע על הלקוחות שלכם ביעילות רבה.

 

מה אפשר לעשות עם מערכת שמגייסת לידים?

כשיש לכם מידע שמספקת מערכת ניהול לידים וניהול לקוחות על הרגלי קנייה של לקוחות מקבוצת גיל מסוים ואתם רוצים להרחיב את המכירות לגילים נוספים, אתם יכולים לטרגט קהל נוסף באמצעות מודעות רלוונטיות שידברו אליו ויסבירו לו למה זה המוצר שמתאים גם לו. אם תרצו לרענן תדמית של מוצר או לשווק אותו לקהל שלא נחשף אליו, תדעו זאת מיד לפי הנתונים על גיל הלקוחות, מאיפה הם באים, באילו דפים הם גולשים ומהן האפשרויות שלהם לתשלום ועד כמה התקציב שלהם נדיב גם להצעות נוספות.

זה מידע חשוב מאוד שמאפשר לכם לנתח את הרגלי הצריכה של הלקוחות ולהפנות אליהם עוד הצעות שונות שמתאימות להם, הצעות לשת"פים עם חברות נוספות שמציעות מוצרים משלימים כדי להגביר את שביעות הרצון שלהם מהחברה וכמובן – ליצור אתם קשר בכל פעם שעובר יותר מדי זמן מאז הרכישה האחרונה שלהם אצלכם.

 

הכירו את שלג תוכנה

שלג תוכנה היא חברת פיתוח אפליקציות ופתרונות תוכנה מתקדמים לחברות וארגונים. ההתמחות שלה היא במערכות CRM לניהול קשרי לקוחות ונתונים על לקוחות, שמסייעות לבתי עסק לקבל במהירות ובכל שעה את כל הנתונים שמגיעים אליה בזמן אמת. כבר עשרות שנים היא מפתחת מערכות שמיועדות לניהול שיווק, מכירות וקשרי לקוחות.

 

תגובות

מומלצים

\