גמילה מסמים ואלכוהול

לעבור דרך תהליך הגמילה מסמים ואלכוהול זה לעבר דרך מסע לגילוי עצמי, שינוי, ובחירה מחדש. הבחירות הקודמות שלכם אולי עזרו לכם פעם, אבל היום הן נגררות כמשקולת שמעכבת, מונעת ופוגעת בכם, ואתם מוכנים להמשיך הלאה לשלב הבא בחיים.

22.06.2022 מאת: פורטל הכרמל והצפון
גמילה מסמים ואלכוהול

 

עברתם את השלב הראשון והמאתגר, ההכרה בכך שיש בעיה. מרבית המכורים לסמים, כמו גם לאלכוהול או להרגלים ממכרים, מתקשים לפגוש את המציאות של חייהם באופן מודע ואחראי, ומכחישים, בפני עצמם ובפני העולם, כי הם מכורים. ההתנגדות הזו למציאות נובעת מהרבה גורמים, אך התוצאה שלה זהה: היתקעות בתוך מבוך ההתמכרות, ללא דרך לצאת. אתם כבר מכירים בכך שאתם מכורים, וזה אומר שאתם מוכנים לשלב הבא.

 

השלב הבא: גמילה מסמים!

 

לאחר שאתם יודעים שהסמים משפיעים עליכם בצורה שלילית, ומאחר ואתם מודעים לכך שתהליך גמילה מסמים הוא לא דבר קל, חשוב שתזכרו שאתם לא לבד. לא רק שיש אנשים שרוצים לעזור לכם, ושיש אנשים שיכולים ומוכשרים לעזור לכם, הרי שגם יש עוד הרבה מאוד אנשים כמותכם, אשר התמכרו, ורוצים להתנקות מההרגל המגביל של צריכת סמים.

 

אנשים אלו עוברים, בדרכם שלהם, את מה שאתם מתכוונים לעבור, וביחד יש הרבה יותר כח. ישנן דרכים שונות ומגוונות להיגמל מסמים ואלכוהול, אך עוד לפני שנכנסים לטכניקה, ההכרה הזו, שיש עוד אנשים כמוני, אשר עברו מה שעברו, ומצאו מה שמצאו בפיתרון של השמים, וכעת רוצים להפסיק, זה לבד יכול לתמוך בכם, ולתת לכם כוח, לפחות לשלב הראשון של בחירה מודעת בגמילה.

 

לאחר מכן יש להתחיל לפעול, והפעולות צריכות להיות מונחות. זה כמעט בלתי אפשרי להיגמל ברשות עצמכם, ועזרה בתהליך הגמילה היא דבר חיוני, שלא לומר חובה. לא משתלם לבצע תהליך גמילה בלי לדעת שיש לכם 100% תמיכה. גמילה מסמים היא דבר כה חשוב, שאין שום סיבה מספקת לקחת את הסיכון הקל שבקלים שהתהליך לא יצליח. לכן, חשוב במיוחד שתקבלו את ההחלטה לקבל תמיכה ועזרה בתהליך, שתצליחו בו ללא עוררין.

 

מה עם גמילה מאלכוהול?

 

גמילה מאלכוהול, ממש כמו גמילה מסמים, היא לא דבר קל. מדובר בחומרים ממכרים, חומרים שלא רק המוח והתודעה מתרגלים להשתמש בהם, אלא גם הגוף עצמו מתמכר אליהם. כימיקלים שונים אשר משפיעים על המוח ועל הגוף הופכים למשהו שאנחנו חייבים, שהרי בלעדיהם לא נוכל לחוש את מה שהתרגלנו אליו לפני, והחמור ביותר הוא שעם הזמן אנחנו צריכים יותר ויותר חומר בכדי לחוש את אותה התחושה, וגם אז היא כבר אף פעם לא אותו הדבר.

 

גמילה מאלכוהול, אם כך, דורשת גם היא ליווי מקצועי ומדויק, בהתאמה אישית, כדי שתוכלו לעבור את התהליך שלכם בצורה מספקת ומלאה, מההתמכרות, ועד החיים החופשיים מהחומר.

 

תגובות

מומלצים