יש סיבוכים לאחר ברית מילה?

עם ישראל חי, והמסורת שלו, אשר מלווה אותו משחר הימים, ממשיכה לפעום ולהדהד גם היום. אחת מהמסורות הללו, ויש אלו שיתווכחו כי היא החשובה מביניהן (ואחרים יתווכחו בדיוק להפך), היא ברית המילה.

30.07.2022 מאת: פורטל הכרמל והצפון
יש סיבוכים לאחר ברית מילה?

 

למרות שהיא נעשית כל יום על אלפי תינוקות, ולמרות שתשעים אחוז מהבנים בישראל עברו ברית מילה, הרי לעיתים, בכל זאת, ישנם סיבוכים לאחר ברית מילה.

 

הסיבה העיקרית שרובנו לא מודעים לכך או לא חושבים על כך מבעוד מועד, היא שאנו מורגלים כי זו הנורמה. אבל מי שלוקח כמה רגעים, ואפילו נשימה עמוקה, וחושב על התהליך, הרי מובן לגמרי – מדובר בהליך כירורגי, ניתוח של ממש, בו מסירים חלק מגוף האדם. בין אם זה תינוק ובין אם זה גבר בוגר, זה ניתוח לכל עניין ודבר.

 

מה עושים עם סיבוכים לאחר ברית מילה?

 

דבר ראשון, לא להיכנס לפאניקה, אך בהחלט להיכנס לטיפול. במידה ויש סיבוכים לאחר ברית מילה, יש לפנות למומחה אורולוגיה בהקדם האפשרי. במידה ומדובר בברית המילה הנפוצה יותר, כלומר ברית מילה בילדים, אז רצוי, כמובן, לפנות ישירות לאורולוג המתמחה בילדים.

 

אורולוגיה הינו תחום רפואי המתמקד במערכת השתן, ובמקרה של גברים, מערכת השתן והרבייה, שהן מערכות חופפות. כחלק מההתמחות הזו הרופאים, כולל המנתחים, מתעסקים עם שלפוחית השתן, האשכים, בלוטות יותרת הכליה, הכליות עצמן, הערמונית והפין עצמו.

 

במידה והתינוק שלכם עבר ברית מילה לאחרונה – שימו לב לסימנים הבאים:

  • האם התינוק מדמם בצורה מחשידה, הדם לא מפסיק גם ביום שלאחר הברית?
  • האם ישנם סימני דלקת, או שינויים בגוון העור בפין וסביבו?
  • האם ישנה נפיחות, הפרשת מוגלה, אדמומיות רבה באזור?
  • האם התינוק בוכה ללא הרף, מסרב לאכול ומתנהג בצורה לא רגילה?

 

אם זיהיתם אחד או יותר מהסימנים הללו, או סימנים אחרים שאתם מזהים כי התינוק לא במיטבו, ומשהו "עובר עליו", אין מה להסס. פנו מיידית לייעוץ רפואי מקצועי בכדי לקבל הערכה למצבו של התינוק, שכן במקרים מסוימים יש לקבל טיפול רפואי מיידי, ויפה שעה אחת קודם.

 

מה עם ברית מילה רפואית?

 

לאחר שמבינים כי יכולים להיות סיבוכים לאחר ברית מילה, חלק מההורים בוחרים לגשת לברית המילה מכיוון אחר, מודרני יותר, אחראי יותר. נכון, אנחנו רוצים למול את בנינו, ולו בכדי לשמור על המסורת שלנו. אך אין כל הכרח לעשות זאת בצורה המסורתית. היא פחות היגיינית, פחות אחראית, ובעצם יוצרת יותר פתחים לטעויות. כאשר מדובר בתינוק שלכם, אתם לא רוצים טעויות.

 

ובכן, ברית מילה רפואית מהווה תחליף נבון להורים השקולים. ברית המילה מתבצעת על ידי כירורג המתמחה בניתוחים אורולוגיים בתינוקות וילדים, מה שאומר שהסיכונים יורדים בצורה משמעותית, וגם אם מתגלה בעיה כלשהי בתהליך, התינוק הרי כבר בידיו של רופא מומחה שידע כיצד לפתור את הבעיה בצורה הטובה ביותר.

 

תגובות

מומלצים

\