לא רק מזגן איך לבחור מאוורר?

משנה לשנה אנחנו חווים טמפרטורות גבוהות יותר בעונת הקיץ, מה שגורם לך שמיזוג האוויר עובד שעות נוספות, ואיתו גם חשבון החשמל שמתנפח לממדים עצומים ולסכום כבד שיש לשלם. מסיבה זו ומסיבות נוספות, אנשים רבים בוחרים בפתרון של מאוורר, שמלבד צריכת חשמל נמוכה, גם עלותו נמוכה וניתן להשיג באמצעותו אפקט קירור ממוקד יותר.

11.05.2022 מאת: פורטל הכרמל והצפון
לא רק מזגן איך לבחור מאוורר?

 

סוגי מאווררים

 

ישנם סוגים שונים של מאווררים, חלקם גדולים ומיועדים לאוורר חלל שלם כדוגמת מאוורר תקרה או מאוורר תעשייתי, וישנם מאווררים קטנים יותר כדוגמת מאוורר רצפה שיכולים לאוורר באופן ממוקד. המאוורר הרגיל, שעומד על הרצפה באמצעות רגל, מאפשר גם וגם, בזכות היכולת שלו להתמקד ולנוע מצד לצד.

 

התאמת מאוורר לחדר

 

התאמת מאוורר לחדר, הן מבחינת הסוג והן מבחינת הגודל, היא הכרחית כדי שנוכל להפיק ממנו את המיטב, והוא לא יהיה שווה ערך לחתיכת פח שמפזרת אוויר חם. לצורך זאת, אנחנו צריכים להתחשב בגודל החדר, בכיווני האוויר ואפילו במיקום המיטה עליה אנו ישנים. לעיתים מאוורר תקרה אחד יעשה את העבודה, ולעיתים שני מאווררים קטנים יהיו עדיפים. גם ייעוד החדר משנה לנו בהיבט הזה, כיוון שמשרד יהיה שונה מסלון, וסלון שונה מחדר שינה לתינוק – לעיתים אנו רוצים אוויר קריר ולעיתים קירור ישיר.

 

כיצד בוחרים מאוורר? 

 

כדי לבחור מאוורר מעולה לבית או לעסק, כזה שמספק את הצרכים שלכם בצורה הטובה ביותר, ישנם פרמטרים שונים שכדאי לקחת בחשבון בבחירה:

  • עיצוב – בשנים האחרונות, מאווררים הפכו לפריט עיצובי לכל לדבר ועניין מתוך הבנה שהם צריכים להשתלב בצורה הרמונית עם הריהוט בבית.

 

  • שימוש – האם אתם מעוניינים במאוורר המספק רוח ישירה – למשל, עבור אדם מבוגר שישן, או שמא מספיקה לכם רוח קלילה ולא ישירה, עבור חדר תינוק או סלון הבית?

 

  • מחיר – מחיר מאוורר אמנם זול משמעותית ממחיר מזגן, והוא יכול לנוע מעשרות שקלים ועד מאות שקלים, ויותר מזה אם מדובר במאווררים תעשייתיים גדולים או מאווררי תקרה מהודרים.

 

  • אחריות – ככל שמדובר במאוורר יקר יותר, כך הוא יגיע עם תקופת אחריות. אם תעודת האחריות חשובה לכם, לדוגמה אם אתם רוכשים מאוורר תעשייתי גדול, כדאי להתעכב על סעיפי האחריות השונים כדי לדעת מהו הכיסוי.

 

מאוורר – גם לחורף או רק לקיץ?

 

יתרון משמעותי במאווררי תקרה הוא שהם מותאמים גם לפעילות בחורף, כל עוד מותקנת בהם הפונקציה. בהפעלה של רדיאטור, מפזר חום ואמצעים אחרים, החום בדרך כלל עולה למעלה, מה שגורם לכך שאנחנו לא מרגישים את החום כפי שהיינו רוצים – לא בכל חקי הבית וגם לא ברצפה.

 

מאוורר תקרה המופעל על מצב חורף ביחד עם מקור חימום אחר, מפעיל את הכנפיים שלו בצורה שמורידה את החום כלפי מטה ומפזר את החום בכל רחבי הבית בצורה נכונה יותר. כאמור, מאווררים המותאמים להפעלה גם בעונת החורף הם מאווררים ייעודיים לכך ויש להם תקן מיוחד. 

 

 

תגובות

מומלצים