מדוע כדאי לכם לבחור ליווי עורך דין במשפט תעבורה?

כל אזרח ישראלי רשאי לבחור שלא להיות מיוצג על ידי עורך דין בדיון, והוא יוכל לייצג את עצמו מול מערכת המשפט. ללא ליווי עורך דין במשפט תעבורה, משפט תעבורה הוא עסק רציני שכן הסיכון הגדול ביותר הוא שלא תוכלו לזכות בתיק שלכם בפני השופט ושרישיון הנהיגה שלכם עלול להיות בסכנה.

02.04.2024 מאת: פורטל הכרמל והצפון
מדוע כדאי לכם לבחור ליווי עורך דין במשפט תעבורה?

FREEPIK

אתם צריכים להיות מודעים לסיכון זה ולהבין שללא ליווי מקצועי אתם לוקחים הימור מאוד משמעותי. ייצוג משפטי הוא חיוני שכן עורך הדין מומחה בענף ויכול לייעץ לכם מה לומר וכיצד להתנהל בבית המשפט. מסיבה זו, מומלץ לקחת ייצוג משפטי בבית המשפט לתעבורה במקום לנסות לטפל בנושא ללא הניסיון הנדרש.

 

מתי אפשר לצפות לזימון מבית המשפט לתעבורה?

שוטר תנועה שאוכף את החוק ועוצר אתכם בחשד להפרתו רשאי להוציא זימון לדיון בבית המשפט לתעבורה. הזימון במצבים אלו ייכלל בדוח. כל המידע הקשור לזימון, לצד הפרטים הסטנדרטיים הכלולים בדוח (כגון תגובת הנהג למעשה בו נתפס, פרטיו, פרטי הרכב וכן תאריך ושעת ביצוע העבירה) , יתועדו בדוח שיימסר אלינו.

 

בנוסף, את הזימון ניתן לקבל באמצעות מכתב לאחר שמצלמות ומערך הכלים הטכניים של משטרת ישראל מתעדים עבירת תנועה. משטרת ישראל משתמשת במספר לא מבוטל של כלים טכניים בנוסף לכוח האדם, כמו מצלמות מהירות, שנועדו ללכוד נהגים בשעת מעשה ולספק תיעוד

 

ויזואלי ומקיף של ההפרה. במצבים אלו, בעל הרכב שמספר הרכב שלו מופיע על לוחית הרישוי יקבל זימון בדואר רשום עם זיהוי מוצלח של לוחית הרישוי במצלמה וקבלת הפרטים המדויקים למקרה.

 

קבלת זימון לדיון בתגובה לבקשתנו לערער על חומרת עונש מסוים היא חלופה שלישית. בדרך כלל מדובר, כאמור, בהגשת ערעור על דו"ח, או בקשה להישפט בבית המשפט לתעבורה.

 

זימון בעקבות ניתוח מקרה- במצבים מסוימים, האירוע ייבדק על ידי בוחני תנועה וגורמים רלוונטיים נוספים עד לקבלת החלטה. זאת בשונה מזימון אוטומטי שהוצא בגלל שהנהג תועד במצלמה מבצע עבירת תנועה, או מחשד של שוטר תנועה שהנהג היה מעורב באחת. במקרה זה, הנוגע לתאונות דרכים, יקבע מטעם משטרת ישראל האם להגיש כתב אישום ולהביא את הנהג החשוד בפני בית המשפט לתעבורה לאחר חקירת הצדדים המעורבים באירוע, ואיסוף הראיות מהזירה.

 

מי זקוק לשירותי ליווי עורך דין במשפט תעבורה?

אין ספק, מי שמואשם בעבירת תנועה שאין בגינה עונש מאסר או התליית רישיון, אגרה כספית מינימלית וללא נקודות תנועה אינו מחויב לקחת ליווי עורך דין במשפט תעבורה. אך מכיוון שרוב עבירות התעבורה גורמות לתוצאות חמורות יותר כמו השעיה דה פקטו או נקודות תנועה, שעלולות להביא לשלילת רישיונו של הנאשם, מומלץ מאוד להשתמש בשירותי ליווי עורך דין במשפט תעבורה. בבית המשפט לתעבורה, אנשים רבים 'מתפתים' לייצג את עצמם משום שהם סבורים, בטעות, שהם עשויים לקבל הסדר טיעון מקל. אבל האנשים האלה לא מודעים לכך שרוב הזמן, ההסדרים שנעשו עבורם באמת יפעלו נגדם בטווח הרחוק.

 

אתם יכולים לנסות את המזל, ולייצג את עצמכם ללא ייצוג מקצועי רק בגין האשמות קלות במיוחד. אבל אם לא תקבלו את התוצאה הרצויה, הדבר יקשה על ההתמודדות עם התביעה ופחות סביר שיהיה ניתן להגיע להסדר טיעון בהמשך הדרך - גם עם עורך דין תעבורה הטוב ביותר! אם אתם זקוקים לייצוג משפטי בדיני תעבורה, צרו קשר עם משרד עורכי דין אלי אנושי.

 

תגובות

מומלצים