רסן לשיניים

מהו, איך הוא עובד וכיצד תדעו האם אתם זקוקים לו

27.07.2022 מאת: פורטל הכרמל והצפון
רסן לשיניים

freepik

 

מהו?

 

רסן לשיניים הינו מכשיר שמטרתו לבצע יישור שיניים, פעולה המתבצעת מסיבות רפואיות ואסתטיות כאחד, בדרך כלל. הרסן מחובר ל2 טבעות המודבקות על השיניים האחוריות, ומושכן בכדי להוביל ליישור. השימוש ברסן מגוון ומשתנה בהתאם למצבים ספציפיים, כך למשל יכול להיות מצב בו מושם רסן ולאחר מכן גשר, או, לחלופין, שימוש ברסן בלבד לכל אורך הטיפול.

 

סוגי רסן

 

ישנם שני סוגי רסן:

רסן המחובר לרצועה המותקנת על הצוואר וכן רסן המחובר לכובע.

 

סוג הרסן הנבחר נקבע בהתאם להחלטת הרופא, תוך התחשבות במבנה פניו של המטופל ומצב השיניים שלו.

 

מטופלים רבים מגלים העדפה לרסן הצווארי עקב הנוחות הרבה יותר אותה הוא מאפשר, ובהעדפה זו רופאים מתחשבים בדרך כלל, עד כמה שהם יכולים. במקרים מועטים שימוש ברסן צווארי לא יתאים ויומלץ השימוש ברסן ראש, בדרך כלל כאשר הרסן הצווארי לא מסוגל להביא לשיפורן של הבעיות ואף עלול להוביל לנזקים נוספים וחמורים יותר.

 

רסן לשיניים- מנגנון הפעולה הנפוץ

 

את הרסן מתקינים מחוץ לפה המטופל ומחברים אותו אל שן טוחנת, בדרך כלל אל הראשונה. הרסן יוצר לחץ על השיניים כדי להזיזן במסגרת הלסת העליונה ובמקרים מסוימים גם את הלסת עצמה. מכשיר הרסן כולל מעין קשת שהינה פנימית, המתחברת סביב השן הטוחנת הראשונה. כמו כן ישנן רצועות העשויות ממתכת היוצרות את החיבור בין קשת הפנים אל הרצועות של הצוואר.

 

האם אתם זקוקים לרסן?

 

אנשים ונשים כאחד תוהים לעצמם לא אחת האם הם זקוקים לרסן בשיניים. אם הגעתם עד לפה, כנראה שהנכם רוצים לעשות סוף לתהיות ולקבל תשובה ברורה. שימוש ברסן מיועד בעיקר עבור אנשים ונשים הסובלים משיניים בולטות בלסת העליונה או התחתונה וקשתיות השיניים אינן תקינות.

 

שיניים בולטות מהוות מטרד אסתטי ניכר במיוחד העלול להוביל לפגיעה של ממש בביטחון ובדימוי העצמי של ילדים, נשים וגברים כאחד. אחד הגורמים המשפיעים ביותר על הצלחה בחיים הוא הגישה של האדם אל אותו הדבר, וכאילו כאשר רמת הביטחון העצמי ירודה, דבר זה עלול להשפיע לא רק על מידת הצלחתו של האדם, אלא בראש ובראשונה גם על מידת המסוגלות שלו, עד כדי מצבים של הימנעות מביצוע פעולות שונות בשלל תחומי חיים: מחיי חברה ועד לימודים.

 

חולמים על שיניים ישרות? נמאס לכם להביט במראה ולומר את המילה השגורה, 'אוף'? רסן עשוי להיות פתרון מצוין, הכנסו למידע נוסף.

 

תגובות

מומלצים

\