השר מרגי: "נסייע לצפת לצאת מהמשבר"

בצל המצב הביטחוני המתוח בצפון, שר הרווחה והביטחון החברתי, יעקב מרגי ערך ביקור עבודה בעיר צפת. השר מרגי: "העיר צפת מאותגרת חברתית וכעת גם ביטחונית, אך יש בה פוטנציאל גדול. נסייע לעיר לצאת מהמשבר, יחד נהפוך את צפת לעיר חזקה ומשגשגת".

03.07.2024 מאת: פורטל הכרמל והצפון
השר מרגי: "נסייע לצפת לצאת מהמשבר"

צילום: דוברות שר הרווחה

 

את הסיור פתח השר מרגי בישיבה בחמ"ל העירוני, שם קיבל סקירה מראש העיר יוסי קקון, קב"ט העירייה וצוותי אגף ביטחון וחירום על ההיערכות והמוכנות העירונית למצב של הסלמה ביטחונית בצפון, כולל תוכנית מיגון ופינוי התושבים וסיוע לתושבים בעורף.

 

משם המשיך השר מרגי פגישת עבודה עם ראש העיר יוסי קקון בלשכתו. במהלך הפגישה דנו במספר נושאים חשובים הנוגעים לרווחת תושבי צפת, ועל התמודדות הרווחה בעידן של מלחמה בצפון. 

 

לאחר הפגישה, קיימו השר מרגי וראש העיר ישיבת עבודה מורחבת בבניין העירייה עם מנכ"ל העירייה, בכירי העירייה, צוותי אגף הרווחה והנהלת מחוז צפון במשרד הרווחה.

 

בפתח הישיבה הציג ראש העיר בפני הנוכחים את אתגרי הרווחה של תושבים רבים בעיר, ולאחר מכן דנו הצוותים בחיזוק ובניית תוכנית הבראה לאגף הרווחה שנקלע למשבר בשנים האחרונות ובקידום תוכניות עבודה ופיתוח מענים ייעודיים לסיוע לאוכלוסייה בימי שגרה ובמיוחד בתקופה הזו לאור הצרכים שהתגברו בעקבות המצב הביטחוני.

 

השר מרגי הדגיש את מחוייבותו לסייע לעיר צפת לצאת מהמשבר הכלכלי, וציין כי משרדו יפעל להגדלת תקציבי הרווחה המועברים לעיר וכן להוספת תקנים להגדלת כוח האדם של המחלקה, תוך מציאת פתרונות יצירתיים שיאפשרו לעירייה להתגבר על הגירעונות הכלכליים אליהם נקלעה העירייה ומחלקת הרווחה. 

 

כמו כן, השר התחייב בפני ראש העיר כי יפעל ככל יכולתו להיענות לבקשת ראש העיר להרחיב את מיזם הביטחון התזונתי, שמטרתו לסייע למשפחות במצוקה כלכלית.

 

בסיום ישיבת העבודה, השר מרגי וראש העיר קיימו סיור במחלקת הרווחה, השר שוחח עם צוות המחלקה וראה מקרוב את מצבה הפיזי המורכב של מחלקת הרווחה בעיר, דבר שמעיק על תושבים המגיעים למחלקה לקבלת שירותי רווחה. 

 

השר מרגי בישר לראש העיר ולבכירי העירייה כי משרד הרווחה יוציא בקרוב קול קורא בסך 5 מיליון ₪ לפרוייקט בינוי מחלקת רווחה חדשה ומאירת עיניים.

 

לסיום, השר מרגי ערך סיור רגלי יחד עם ראש העיר במדרחוב העיר העתיקה ושמע מבעלי העסקים על המצוקות והאתגרים איתם הם מתמודדים בעקבות המצב הביטחוני המתוח, השר ביקש לחזקם והתחייב יאבק עבורם בממשלה.

 

השר מרגי אמר בתום הביקור בצפת: "העיר צפת היא עיר מאותגרת חברתית וכעת גם ביטחונית, אך יש בה פוטנציאל גדול. בשנים האחרונות העירייה נקלעה לגירעון כלכלי שהוביל למשבר באגף הרווחה ולמצוקת כח אדם. משרד הרווחה יסייע לעירייה לצלוח אותו, נעבוד יחד על תוכנית הבראה ונצעיד קדימה את שירותי הרווחה. העיר צפת זכתה בראש מוכשר ומקצועי, עם יכולת ניהולית מוכחת שבא לעבוד למען הציבור - האיש הנכון במקום הנכון. יחד נהפוך את צפת לעיר חזקה ומשגשגת".

 

ראש העיר צפת יוסי קקון הודה לשר מרגי על הביקור ואמר: "אני מודה לשר מרגי על המחוייבות שלו לסייע לעיר צפת. אנו נמצאים כעת בתקופה חדשה ומאתגרת, במיוחד לאור המצב הביטחוני המתוח בצפון. אני בטוח שביחד עם משרד הרווחה נוכל להביא לשיפור משמעותי בחיי התושבים ונצעיד קדימה את שירותי הרווחה בעיר. כמו כן אני רוצה להודות לשר מרגי על הבשורה המשמעותית על כך שמשרד הרווחה ישקיע 5 מיליון ש"ח לבניית אגף רווחה חדש ומרווח".

 

פורטל הכרמל

צילום: דוברות שר הרווחה

תגובות

מומלצים