מודעות הציבור לתופעת ההונאות הפיננסיות

תופעת ההונאות הפיננסיות, אשר מתבצעת בין היתר באמצעות שימוש לא מורשה בחשבון הבנק או בכרטיס האשראי, גורמת להוצאת כספים במרמה מהלקוחות ולפגיעה בהם.

09.06.2024 מאת: פורטל הכרמל והצפון

 

הפיקוח על הבנקים מפרסם סיכום ביניים של פעילות ההסברה להעלאת מודעות הציבור לתופעת ההונאות הפיננסיות

 

הפיקוח על הבנקים פועל במספר מישורים לטפל בתופעת ההונאות, בין היתר, בדרישות מהבנקים וחברות כרטיסי האשראי לשפר ולשכלל את יכולות הזיהוי, המניעה והניטור של תופעות אלו, באמצעות חיזוק שיתוף הפעולה עם גורמים ממשלתיים רלוונטיים ובהגברת מאמצי ההסברה לציבור הרחב.

 

במסגרת צעדי ההסברה, הוביל הפיקוח על הבנקים בשנה השנייה ברציפות את "שבוע המודעות להונאות פיננסיות". מדובר בפעילות ארצית נרחבת להגברת המודעות לנושא ההונאות אשר בוצעה על ידי פורום חינוך פיננסי, שמוביל הפיקוח על הבנקים ובו חברים איגוד הבנקים, המערכת הבנקאית וחברות כרטיסי האשראי, בשיתוף משטרת ישראל ובתיאום עם משרד הרווחה ומשרד העלייה והקליטה.

 

במהלך הפעילות התקיימו מעל 100 הרצאות בעברית ורוסית, שהועברו על ידי נציגי המערכת הבנקאית, חברות כרטיסי האשראי ונציגי משטרת ישראל בעשרות ישובים ברחבי הארץ, ושתי הרצאות מקוונות (וובינרים) בעברית ורוסית שבהם השתתפו אלפי משתתפים. כמו כן, הוקם אתר ייעודי עם חומרי הסברה (בעברית, ערבית ורוסית) ונערך קמפיין המזמין את הציבור לקחת חלק בפעילות.

 

הפיקוח על הבנקים ימשיך לפעול לצמצום התופעה והפגיעה בלקוחות הבנקים וחברות כרטיסי האשראי ויפעל לקדם פעילות הסברה נוספת ברבעון האחרון של שנת 2024 שבמהלכה המשתתפים יכירו את סוגי ההונאות הפיננסיות הקיימות, ילמדו איך נזהרים משיטות הונאות אלו ויקבלו כלים להתנהל בצורה בטוחה בעת כניסה מקוונת לחשבון הבנק או לאזור האישי באתר חברת כרטיסי האשראי.

 

מצ"ב קישורים רלוונטיים

קישור לדף הפעילות באתר בנק ישראל המכיל את חומרי ההסברה שהועברו בפעילות:

 

קישור לוובינר בעברית:

 

קישור לוובינר ברוסית:

 

תגובות

מומלצים