מסייעים להורים של ילדים עם ליקויי למידה

פרויקט חדש "יועצים למען הורים" מבוסס על יועצים חינוכיים, שיצאו לגמלאות ומעוניינים להתנדב ולתרום מניסיונם האישי להורים הזקוקים לכך.

22.05.2012 מאת: פורטל הכרמל והצפון
מסייעים להורים של ילדים עם ליקויי למידה

אגודת ניצן לקידום ילדים ובוגרים ליקויי למידה ו/או הפרעת קשב וריכוז ואגודת היועצים החינוכיים בישראל-תא הגמלאים, יסייעו במשותף להורים לילדים עם ליקויי למידה ו/או הפרעת קשב וריכוז.

ד"ר מלי דנינו, מנכ"לית אגודת ניצן: "הורים לילדים עם ליקויי למידה מתמודדים עם קשת רחבה של בעיות המציבים בפניהם אתגר יומיומי ארוך ומתמשך. הם מרגישים חוסר אונים, האשמה עצמית, דאגה רבה, בלבול וחוסר ידע. כתוצאה מכך התפקוד ההורי נפגע והם מתקשים לסייע באופן יעיל לילדים. מהניסיון שלנו אנו למדים שליווי של איש מקצוע יכול לשנות את התמונה עבור ההורה וילדו".

עמליה הדרי, יו"ר אגודת היועצים החינוכיים בישראל: "היועצים החינוכיים מכירים את מערכת החינוך ואת קשיי הילדים, ומשום כך, הניסיון והמקצועיות  שלהן ישמשו את ההורים בהתמודדות. המטרה היא לתת למשפחה תחושה שהיא לא לבד במערכה. כל יועצת חינוכית, תלווה את ההורים ותשמש להן מתאמת טיפול אשר תעזור להם בדיאלוג עם בית הספר ושאר הגורמים המקיפים את הילד".

ד"ר שושנה הלמן, פסיכולוגית ומטפלת משפחתית מוסמכת (בעבר מפקחת על יועצות בשפ"י): "גם ההורים וגם הילדים זקוקים לעזרה ולתמיכה. ליווי ההורים נועד לעזור לסייע בהתמודדות עם הבעייתיות בבית ועם קשיי הילד במקביל להתמודדות עם בית הספר. בחלק מהמשפחות נמצא שגם אחד ההורים סובל מליקויי למידה והפרעת קשב, מה שיכול להעצים את הקושי של ההורה בהתנהלות עם ילדו. בכל מקרה, תרומת היועצות החינוכיות שבגמלאות להורים היא עצומה. יש להן ניסיון חיים וניסיון מקצועי רב והן נהנות מתחושת נתינה וסיפוק אישי ומקצועי".

איך נעזרים בשירות החדש?

פונים ליועצת החינוכית של אגודת ניצן, סיון האפט-נפתלי בטל: 03-5372266, שלוחה 221, או באמצעות המייל

sivan@nitzancenter.org

תגובות

מומלצים