תא"ל בן צבי אליאסי בלב האוכלוסייה במזרח ירושלים

מפקדים בכירים מוצאים את עצמם בלב הסערה בזירות שונות, מה שגרם לקציני צה"ל להפוך במשבר הקורונה לאנשים מיוחדים שמוכיחים שהצבא הוא צבא העם, תת אלוף בן צבי אליאסי ממקימי פיקוד העורף, שכבר עבר בכל הזירות בארץ ובעולם.

02.01.2021 מאת: אמילי חלבי
תא"ל בן צבי אליאסי בלב האוכלוסייה במזרח ירושלים

 

זו הייתה שנה של פיקוד העורף, שנטמעה חזק בכפרים בישובים ובערים הישראליות, לראשונה ראינו חיילים במדים בתוך הרחובות הצרים בכפרים ובצמתים, כולם באו לסייע ולעזור לאוכלוסייה.

מפקד מרכז השליטה של הקורונה במזרח ירושלים תת אלוף בן צבי אליאסי, בראיון לפורטל הכרמל והצפון, על פעילות המשל''ט ושיתוף הפעולה עם התושבים, שהביא לתוצאות טובות.

בן צבי אליאסי מתגורר בישוב צופים בשומרון, נשוי ואבא ל 5 ילדים, קצין במיל' בפיקוד העורף שנשלח לפני 8 חודשים לאור בקשה של יו"ר עיריית ירושלים, לסייע לו בפיקוד ובשליטה על מזרח העיר.

בן צבי: "למזרח ירושלים הגענו כמה קצינים מפיקוד העורף והתחלנו לסייע לשכונות, והיינו הגורם שתרגם את כל המאמץ הלאומי וההנגשה בכל מה שקשור בתחום הקורונה למזרח העיר.

סייענו בבדיקות הקורונה, פתחנו  בית מלון למען מזרח ירושלים, גייסנו אנשי חייל מתוך הקהילה וביחד עשינו פעילות ענפה לטובת תושבי מזרח ירושלים, בימים האחרונים הצלחתי לגייס איזה 30 מוכתארים ואנשי ציבור שהגיעו להתחסן איתי, כדי לשמש דוגמה לתושבים".

 

 

בן צבי: "הפעילות השוטפת עם המנהיגות המקומית במזרח ירושלים הינה על בסיס יומי, מתוך הבנה ואמונה שצריך לשלב ידיים במשבר הקורונה ולהתמודד יחד ואנחנו עושים את זה בצורה טובה מאוד, יחד עם עיריית ירושלים וכל הגורמים השותפים בתוך המשל"ט שלי, אשר מורכב מאנשי עירייה, משטרה, מד"א, משרד הבריאות, השב"כ, המל"ל, וכל הגופים הרלוונטיים שיכולים לתמוך ולהסביר טוב יותר, לשפר, להקל ולקצר את התהליכים".

בן צבי: "המערך שלי מושתת על המנהלים הקהילתיים, במזרח ירושלים יש לנו 8 מינהלים קהילתיים, שהם חלק מהחשיבה ומהשיח, ז"א יושבים ביחד ועושים השתלמויות, של נאמני קורונה, של הפעלת חמ"לים, של פעילות הדרכתית, וביחד בנינו מערכת שמגיבה, למשל משכנעים אנשים להתפנות לבית מלון, תומכים באנשים חולים שנשארים בתוך הבית, מסייעים בלהוציא יותר ויותר אנשים לתחנות הבדיקות, כיום יש לנו 3 תחנות בדיקות במזרח העיר, בשיח' ג'ראח בהר הצופים ובג'בל מוכבר, התחנות עושות אלפי מבדקים ביום, בהתחלה אנשים לא רצו להיבדק, אבל היום תודה לאל יש שיתוף פעולה מעולה".

בן צבי: "תושבי מזרח ירושלים מטופלים ע"י עיריית ירושלים, ואגף הרווחה מטפל במשפחות הרווחתיות, ומדי פעם גם מבקשים את העזרה שלנו לחלק מנות מזון תחת העירייה למשפחות הנזקקות במזרח העיר".

כל שהקורונה נשארת יותר הקשר עם האוכלוסייה הערבית במזרח ירושלים הולך ומתהדק, כולם מבינים שזה אמיתי ויש חולים ולצערי יש נפטרים, זה משהו שפקד את כולנו וכדי להתמודד איתו צריך שיתוף פעולה, אני יכול להחמיא למנהיגות למוכתארים על שיתוף הפעולה בכל המישורים, במיוחד בקמפיינים של ההסברה ובהנחיות לתושבים, אני חושב שההרמוניה שנוצרה תחת הקורונה יוצרת שיתוף פעולה מדהים בין כולם".

 

 

בן צבי: "כל יום שאני פה זה מרגש אותי, כי כולנו מצליחים לעבוד ולשנות את המצב שהיה, כל יום יש לנו סיפורים של משפחות ושל אנשים שצריכים עזרה, מישהו שחלה וצריך לפנותו, וכו', כל אירוע שאתה מצליח לעזור לאנשים, זה נותן לך סיפוק ואושר, שאתה מרבה במצוות ולקרב לבבות בין כולם".

"המשל"ט נמצא בעיריית ירושלים, אבל אנחנו משתפים פעולה עם כל הגופים, המשטרה, משרד הבריאות. לפני מספר ימים ערכנו סיורים בכל המרכזים, יחד עם המנהיגות המקומית, נאמני הקורונה ורופאים מהקהילה. אני יכול להעיד שלכל מקום שאנחנו הולכים יש אירוח לבבי מתוך הבנה שיש רצון לעשות טוב יותר".

בן צבי: "אני ממקימי פיקוד העורף, השתתפתי במשלחות סיוע בטורקיה, הודו, יוון וטאבה, מתחילת הקריירה שלי כשהייתי צעיר במזרח העיר ירושלים, ארע אסון קשה, כאשר בית קברות קרס על בית קפה, זה היה ב 1992 ונהרגו שמה 23 אנשים, אני לקחתי חלק באירוע הזה ומאז אני בפיקוד העורף".

בן צבי: "מהות הפעולה של פיקוד העורף זה להתכונן למצבי חירום, אין ספק שהנגיף הזה שלא הכרנו לפני, יצר לנו אתגר השנה הזו , יש לציין שהנגיף נמצא בכל העולם ולא רק בישראל, וכל יום לומדים ומנסים לתקן תוך כדי פעולה, ככה גם אנחנו".

"מקווה שהקשר הזה שנוצר בזכות הקורונה, לא יתמוגג ויישאר לאורך הרבה שנים קדימה, עם התושבים במזרח ירושלים. והלוואי שיהיה זה המשבר האחרון".

בן צבי: "למי שלא השכנע שיש פה קורונה, יש קורונה והיא מחייבת אותנו לשמור על ההנחיות של משרד הבריאות, כדי לצמצם את אחוזי התחלואה, ובטח במקום שיש בו כל כך הרבה ילדים, והנגיף עובר למבוגרים ולילדים, גם אם מריחים את החיסונים, הקורונה פה וצריך להתמודד מולה. אני מאחל לכל האוכלוסייה, שיצאו מהמשבר הזה כמה שיותר מהר, ושנחזור לשגרה במהרה וכמובן מאחל המשך שיתוף פעולה פורה".

 

פורטל הכרמל

תגובות

מומלצים