קבלת פנים למשלחת הפראלימפית אצל נשיא המדינה

ספורטאי משלחת ישראל למשחקים הפראלימפים בטוקיו, שחזרה עם 9 מדליות התארחה היום, ג', בבית הנשיא לאירוע קבלת פנים חגיגי במעמד נשיא המדינה יצחק הרצוג ושר התרבות והספורט חילי טרופר.

15.09.2021 מאת: פורטל הכרמל והצפון
קבלת פנים למשלחת הפראלימפית אצל נשיא המדינה

 

הנשיא הרצוג פתח ואמר:"קירות הבית הזה צרים מלהכיל את הגאווה שאנחנו מרגישים עם שובכם הביתה עטורי מדליות והישגים, עם שיאים חדשים אישיים, לאומיים ובינלאומיים. הבאתם לכל עם ישראל רגעים משמחים ומרגשים מאד. היו הרגעים שבהם עקבנו אחריכם והיינו אתכם בקשר. כל יום כמעט, עצרנו את שגרת העבודה בשביל עוד רגע של גאווה ונחת שהסבתם לנו. אתם ההוכחה שגם כשקשה כשהלב רוצה הכל אפשרי. אני גאה להיות חלק ממדינה שאלה הם ספורטאיה. עלו והצליחו, לחיי עוד ועוד שיאים ופסגות".

 

שר התרבות והספורט הוסיף:"המשחקים הפראלימפיים היו מפגן של כוח רצון, שאיפה למצוינות ורוח אנושית גדולה. תודה לכם על משב הרוח הטוב הזה. אתם, כולכם, בעצם חבורה של אנשים אשר מנצחים כל יום מחדש. אתם מצויים כמו בריצת משוכות שאינה נגמרת, שחיה נגד כיוון הגלים, וגם נגד סטראוטיפים מעליבים, הנחות מוקדמות מקטינות, אצבע שמכוונת כלפיכם בהליכה במקום הומה, גילויי רחמים מנמיכים. אבל כאמור, אתם קורצתם מחומר של ווינרים, חומר אנושי שמנצח כל יום מחדש".

 

יו"ר הוועד הפראלימפי, ד"ר שוקי דקל, אמר: "יצאנו לטוקיו עם ברכת הנשיא והנה היום חזרנו לבית הנשיא במעמד מכובד מאוד. חזרנו לכאן כדי לומר "עשינו זאת! הבטחנו וקיימנו, והוכחנו לכולם את ניצחון הרוח על הגוף, ושהבלתי אפשרי הוא אפשרי! ספורטאינו מעוררי ההשראה עשו מעבר לגבולות ומעל למגבלות".

 

בשם הספורטאים דבר השחיין זוכה שתי מדליות הזהב ואחת כסף עמי דדאון, שאמר: "האפשרות לייצג את המדינה, ולהביא כבוד ושמחה לעם ישראל כולו, זו זכות ענקית. אני וכל חברי במשלחת הרגשנו שאנחנו נציגים של המדינה והרגשנו שצופים בנו, ומפרגנים. אני מקווה שהפירגון והאהבה לה אנחנו זוכים עכשיו ילוו אותנו גם בהמשך השנה,.

 

והסיפה שחקנית הכדורשער, רוני אוחיון, שהגיעה עם נבחרתה עד לשלב רבע הגמר בתחרויות, "עברנו בטוקיו חוויה מדהימה, התמודדנו מול הספורטאים הטובים בעולם וגם אם חזרנו ללא מדליה, עשינו את מאה האחוז של כל אחת ואחד מאיתנו וייצגנו את מדינת ישראל בכבוד על במת הספורט הגדולה בעולם".

 

"זו ההזדמנות להודות לכל מי שבלעדיהם כל זה לא היה מתאפשר, לחברי הספורטאים, למאמנים, למעטפת המקצועית- התזונאים, הפיזוטרפיסטים, המעסים, היועצים המנטליים והפסיכולוגים, להנהלה, למועדונים, למשרד הספורט, לאתנה, לחברות החסות שחשובות כל כך לביטחון שלנו כספורטאים ולבני המשפחה שכולנו שהיו חלק מרשת הביטחון והתמיכה בנו והיו חלק חשוב בדרך. טוקיו נגמרה, והשאירה לנו טעם של עוד. נתראה בפריז 2024".

 

במהלך הטקס בישר נשיא המדינה כי מנכ"ל הביטוח הלאומי, מר מאיר שפיגלר, שנכח באירוע, הודיע כי מעתה לא תיפגע הבטחת ההכנסה של בני משפחה שילוו את הספורטאים לחו"ל למשך תקופות ארוכות, כפי שקרה בעבר עם אביו של איאד שלבי הזכאי להבטחת הכנסה מהביטוח הלאומי אך זו נמנעה ממנו לאחר שיצא עם בנו לתחרויות ברחבי העולם.

 

עוד השתתפו באירוע חברת הכנסת שירלי פינטו, יו"ר ההתאחדות לספורט נכים מר אלי בירנבאום, יו"ר ארגון נכי צהל מר עידן קלימן, יו"ר מרכז איל"ן רו"ח אהוד רצאבי, מ"מ יו"ר הועד הפראלימפי אפרים זינגר, נשיא הכבוד של הוועד הפראלימפי מר אנדרו דאנוס, פרופ' ארנון אפק מתל השומר, פרופ' מיקי שיינוביץ מאוניברסיטת תל אביב וד"ר אורית שטיין רייזנר מנהלת בית החולים השיקומי רעות.

 

הישגי המשלחת לטוקיו הציבו את ישראל המקום ה-22 בדרוג המדינות שהשתתפו במשחקי טוקיו 2020. המשלחת מנתה 33 ספורטאים, 18 נשים ו-15 גברים, בתוכם שני מוסלמים, ודרוזי אחד.

 

שלושה השחיינים, עמי דדאון, מארק מליאר, ואיאד שלבי, כולם חברי אילן חיפה, חניכיו של המאמן יעקב ביננסון, המתחרים ברמות נכות שונות, חזרו עם 8 מדליות. דדאון (קלאס 4) חזר עם שיא עולם, שתי מדליות זהב ואחת כסף, מליאר (קלאס 7) עם שני שיאי עולם, שתי מדליות זהב ומדלית ארד, ושלבי (קלאס 1) המוסלמי הראשון אי פעם הזוכה במדליית אולימפית או פראלימפית שב עם שיא עולם ושתי מדליות זהב.

 

החותרת מורן סמואל, חברת בית הלוחם תל אביב, המתאמנת במרכז דניאל בת"א עם המאמנת פאולה גריזטי ועוזר המאמן דימה מרגולין, שדרגה את מדלית הארד בה זכתה בריו 2016 ושבה לארץ עם מדלית כסף.

  

קישור לתמונות מהאירוע - צילמה קרן איזיקסון

 

 

פורטל הכרמל

פורטל הכרמל

תגובות

מומלצים

\