מגד עליאן מצטיין ראש אגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה

סמ"ר מג'ד עליאן, בן 22 משפרעם, הוא משק בכיר בגדוד ההובלה של אבירי הצפון בבסיס טירת הכרמל, בתפקידו מג'ד מנהל את מחלקת הקורסים ומרוצה מהשילוב בין האוכלוסיות השונות.

15.04.2018 מאת: אמילי חלבי
מגד עליאן מצטיין ראש אגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה

סמ"ר מג'ד עליאן מאוד מחובר לארץ ולמדינה: "לא הייתה לי בכלל התלבטות, היה לי ברור שאני מתגייס לצה"ל, רציתי להיות בתפקידים משמעותיים ואני מתכנן להישאר בקבע ורוצה לצאת לקורס מורי נהיגה בקרוב".

את השילוב בין האוכלוסיות השונות מג'ד מרגיש ביום יום:"לא יכלו להיות במקום אחר יותר מגובשים. המרכז באמת נותן לאנשים מקום להתחבר."

הוא מאוד מצטנע אבל מג'ד הוא חייל מצטיין. הוא זכה בלמעלה משישה הצטיינויות והשנה הוא גם זכה להיות מצטיין ראש אט"ל ליום העצמאות ה70 למדינה.

מג'ד שהוא בן יחיד להוריו, יש לו עוד שתי אחיות, מסכם בחיוך:"זה כיף להיות חלק מהמרכז, אני לא חושב שהייתי מגיע לתפקיד כזה במקום אחר. המרכז תמיד מרגיש לי כמו משפחה אחת גדולה".

מג'ד בשיחה לפורטל הכרמל מסביר על מרכז ההובלה: "הלוחמים בשטח לא יכולים בלי מרכז ההובלה, אנחנו מספקים את כל האוכל וכל הלוגיסטיקה, מגיעים אלינו לוחמים חדשים שעושים טירונות אצלנו, מתחילים אימונים אצלנו, חודש אחרי הם מוציאים רישיון ומקבלים משאית, ומכאן הולכים לכל יחידות צה"ל. מרכז הובלה הוא הגלגלים של צה"ל, רוב הנהגים אוהבים את זה למרות שהם נוהגים הרבה שעות בכביש, אבל זו אחת החוויות, לצאת עם יחידות לוחמות, לעבוד איתם להיות איתם ולהרגיש את השטח, להיות בחוץ ולא להיות כל היום באותו מקום".

מג'ד: "אני הולך להיות מורה נהיגה, כרגע אני מש"ק בכיר, מפקד מחלקת קורס נהיגה, עשיתי מסלול נהג רגיל, בסוף המסלול החלטתי על מסלול פיקוד, ומשם התקדמתי הלאה. לפני שהתגייסתי לא ידעתי שאני הולך להובלה, כי לא ידעתי לקראת מה אני הולך, בסופו של דבר צה"ל לא שואל אותנו, אלא משבץ איפה שצריך, אני ניגשתי לואקום ונשארתי שמה שבוע ימים, עד שלקחתי החלטה לאיזה יחידה ללכת, כמובן היו הצעות ליחידות אחרות, אבל אני ננעלתי על ההובלה".

מג'ד: "סיימתי טירונות, התחלתי קורס נהיגה ועברתי אותו, בסוף הקורס החלטתי שאני מתקדם לפיקוד, קודמתי להיות מפקד במחלקה שהייתי בה, הייתי מפקד כיתה כשנה, לאחר מכן מפקדיי החליטו על קידומי למפקד המחלקה, לא יכולתי להיות בתפקיד מאחר והייתי צעיר מאוד והתפקיד דורש מישהו עם 3 שנים בצה"ל לפחות וצריך להיות בקבע, בסופו של דבר אחרי שנה המפקדים שלי קידמו אותו למפקד מחלקה כי עמדתי ויכולתי להחזיק מחלקה, זה לא דבר קל להחזיק 50 חיילים חדשים שהגיעו הישר מהאזרחות ולהכשירם להיות נהגים, עבורי זו אחת החוויות שבתפקיד להפוך את הצעירים האלה לחיילים".

מג'ד: "בתפקיד שלי אמור להיות לי מקביל מ"מ שעובד מולי, אין לי קצין במחלקה ויוצא שאני עובד לבד כמעט מעל לשנה, יש הערכה ויחס טוב, אנשים כאן מאוד מעריכים את העבודה שלי, המפקדים שלי והמפקדים של הגדוד והפקודים שמתחתי, אני לא מרגיש שאני נמצא בגדוד, אלא במשפחה".

לקראת יום הזיכרון, מג'ד מציין שזה יום מאוד רגיש, וכל חייל שיש לו קרוב משפחה חלל, יאפשרו לו לצאת ולקחת חלק באירועי הזיכרון, "אנחנו כאן מאוד מתחשבים בחיילים ובמי שחשוב לו בימים אלה להיות בבית עם המשפחה".

מג'ד: "לרגל העצמאות ה-70 אני מאחל לכל אזרחי המדינה חג עצמאות שמח ושתהיה לכולנו שנה טובה ומבורכת".

 

פורטל הכרמל

תגובות

מומלצים