עובדות דרוזיות שמייצרות מלטים

מפעל נדין טק בעוספיה שמובילות עובדות דרוזיות, מצליח לקבל ציון גבוה בסולם היצור הביטחוני, הבנות מתמחות בייצור מל"טים כלי טייס לא מאוישים, והחלום לא נעצר כאן, נדין טק הובילה השנה פרויקטים גדולים, הבעלים מרוצים, פגשנו את המנכ"ל, ההנהלה והצוות המקצועי במפעל.

20.04.2019 מאת: חסין חלבי
עובדות דרוזיות שמייצרות מלטים

 

בשנים האחרונות נפלו על מפעל נדין טק מספר מפלות, שכמעט ריסקו את המיזם, אחרי שנתיים חוזרים למפעל בעוספיה, ונדהמים לגלות שהמפעל רק הלך והתפתח, וקיבל פרויקטים גדולים, בין לקוחות החברה המרכזיים: Aeronautics Ltd, אלביט ועוד.

את המפעל בעוספיה מנהל ביברס מדאגי ומנהלת המשמרת מהא מנסור, עם העובדות עפיפה כיוף, אנעאם שרוף, קמר אבו פחר, הודא מנסור, סאמיה חסיסי, מלכה אבו סעדה, האלה לילאווי, ואחרות, צוות העובדות מאותגרות ומתאגות במה שהן עושות.

מנכ"ל החברה ומייסד נדין טק אל"מ במיל' עו"ד אנואר סעב, שמוביל את החברה במספר מישורים, פיתוח תוכנה ואפליקציות, מערכות ניהול ומערכות מידע. תחום בדיקות תוכנה וחומרה, הבטחת איכות (QA) ואימות שבבים (Verification). פיתוח מערכות שליטה ובקרה המבוססות על טכנולוגיה מתקדמת. חומרים מרוכבים לכלי טיס, בניית חלקי מטוסים ללא טייס מל"ט. עיבוד שבבי בסיסי לחלקי מטוסים אזרחיים וצבאיים.

עו"ד אנואר סעבר: "אני במפעל הזה לא לבד, בנינו מעצמה, שזה אחד המפעלים המובילים בארץ בתחום החומרים המורכבים לייצור מל"טים, כל העובדות במפעל מובילות ומתמחות בענף".

"המקום הזה הלך והתפתח וממשיך להמריא, אנחנו רק הולכים ומקבלים פרויקטים חדשים מהחברות המובילות בענף והשמים עבורנו הם לא הגבול".

עבור הודא מנסור וקמר אבו פחר, זו עבודה מאתגרת מאוד, השתיים מסופקות ממה שהן עושות במיומנות ובמקצועיות. הודא "מה שמייחד את העבודה, שאנחנו במפעל רק בנות, שמייצרות כל מני חלקים ששייכים למל"טים".

ערין ביסאן רו"ח, מנהלת כספים במפעל, כל כך גאה ומפרגנת גם לעובדות וגם לבעלים, שלא ממהרים לקחת את הרווחים לכיסם, וממשיכים לפתח לצורך פרויקטים חדשים.

ערין "אנחנו חברה מסודרת שמשלמת את כל התנאים לעובדים, אנחנו מפוקחים ע"י משרדי הממשלה השונים, אנחנו מעסיקים במפעל זה בחורות מהמגזר, שעברו הכשרות אצל ספקי הפרויקטים, אנחנו קוראים לכל בחורה שיש לה פוטנציאל ויכולת להגיע אלינו לעבודה".

ערין: "המפעל סיים את השנה האחרונה ברווחים נאים, אנחנו משולבים בעוד מספר ענפים, שכל ההכנסות של הפרויקטים מתנקזים באותה קופה".

ענבל חלבי מנהלת הרכש במפעל "את רוב הרכישות שלנו אנחנו מבצעים דרך ספקים מחו"ל, הכל הולך לפי הסכמים ביננו לבין החברות שעובדים איתם, בנוסף לרכישה מחברות מישראל לפי דרישת הלקוחות, החברה שלנו לאור ההצלחה וכניסת פרויקטים חדשים, מחפשת עובדים חדשים שיקלטו מיד בענפים של המפעל שלנו".

מהא מנסור מנהלת משמרת בנדין טק "זה מקום מבורך לבנות בכרמל, שסוף סוף הגיע מפעל כזה, שנותן לאישה הדרוזית עבודה ליד הבית בענף הטכנולוגיה, שבעיקר העבודה מאתגרת מאוד עבורנו, אני מפרגנת לעובדות המקצועיות שלנו, אנחנו צוות עם מוטיבציה ורוצות לראות עובדות חדשות במפעל".

מנהל המפעל ביברס מדאגי "אנחנו במפעל זה מייצרים חלקים של מטוסים והיעד שלנו להוציא מהמפעל מטוסים שלמים מורכבים ברמה הכי מוגמרת, השנה עמדנו ביעדים שלנו בהצלחה, הליך הייצור הוא הליך מורכב שאיני יכול לפרט, אבל אני יכול לפרגן לעובדות שלנו שעושות את זה בצורה מקצועית".

ביברס: "הציון האחרון שקיבלנו השנה בתקן תעופה, היה 98 ".

לכל הדברים בסרטון

 

מפעל נדין טק בעוספיה

תגובות

מומלצים