עסקת ישראל סוריה יצאה לפועל

בהתאם להנחיית הדרג המדיני צה״ל החזיר שני רועי צאן לשטח סוריה, השניים נמסרו לידי הצלב האדום דרך מעבר קוניטרה, הצעירה הישראלית כבר נמצאת בדרכה לרוסיה ומשם לישראל, המחבל מרג'ר סירב להשתחרר לסוריה, נהאל אל-מקת שוחררה ממעצרה.

18.02.2021 מאת: פורטל הכרמל והצפון
עסקת ישראל סוריה יצאה לפועל

 

רועי הצאן נעצרו על ידי כוחות צה״ל בשבועות האחרונים כחלק מסדרת מארבים ייזומים של הכוחות מזרחית לגדר הגבול עם סוריה, לאחר שהרועים חצו את קו הגבול לשטח ישראל.

בהתחלה דובר שהעסקה תהיה בדרישה לשחרורו של המחבל זיאב קהמוז תושב כפר רג'ר בגולן שסרב להשתחרר לאזור סוריה וכך הוא העדיף להשאר בכלא הישראלי.

במקומו הוחזרו שני רועי הצון לסוריה ושוחררה נהאל אל-מקת תושבת הגולן ממעצר הבית.

בהתחלה הסורים דרשו לשחרר שני אסירים תושבי רמת הגולן בתמורה לישראלית העצורה בסוריה.

הפרסום הקודם:

סאנא סוכנות הידיעות הסורית מפרסמת שהממשל הסורי מקיים משא ומתן באמצעות תיווך רוסי לשחרר את נהאל אל-מקת וזיאב קהמוז תושבי רמת הגולן, בתמורה לצעירה הישראלית המוחזקת בסוריה, הדרישה לשחרר את המחבל קהמוז שהיה בשירות חזבאללה.

לטענת הדיווח הסורי "נעשים מאמצים לשחרור תושבים סורים מבתי המעצר הישראליים.

במסגרת דאגתה של סוריה להביא לשחרורם של תושביה הנמצאים בבתי המעצר של הכיבוש הישראלי, וזאת בכל הדרכים וככל שיהיה המחר לכך,

נעשים כעת מאמצים להביא לשחרורם של תושבים סורים מבני רמת הגולן "הסורי הכבוש" שנמצאים בבתי המעצר של הכיבוש הישראלי".

לפי המקורות פעולת החילופים נעשית כעת באמצעות תיווך רוסי, כדי להביא לשחרורם של התושבים הסורים נהאל אל-מקת מכפרי הדרוזים בגולן שהואשמה בתקיפת אמבולנס צבאי, וזיאב קהמוז מכפר רג'ר שנשלח ע"י חזבאללה להניח מטען נגד ישראלים בחיפה צומת גולני ונשר, ובמסגרת עסקה זו תשוחרר נערה ישראלית שנכנסה לשטחי סוריה בטעות באזור אל-קונייטרה, והיא נעצרה על ידי הגופים הסוריים הנוגעים בדבר.

כזכור השחקן הסורי המפורסם ע'וואר אלטושה "דוריד לחאם" התייחס בראיון בתקשורת הסורית שהוא מסכים לנהל משא ומתן עם ישראל בכל הקשור לאינטרס הסורי, הדברים של דוריד לחאם הובילו לסערה והאשמות קשות נגדו.

זה לא סוד שהשחקן דוריד לחאם מקורב לשלטון הסורי ובעבר השמיע קיצוניות קשה נגד מדינת ישראל, הפעם יתכן והוא מדבר בשליחות השלטון הסורי.

לגבי הנערה היא תושבת מודיעין עלית, כנראה שהגיעה לסוריה בדרך לא דרך, את הפרטים על הנערה לא ניתן לפרסם בשלב זה.
 

תגובות

1. אזרח לפני 11 ימים
הצגה עלובה ומגוכחת

מומלצים