רפיק וסמי אבא ובן בשרות צה"ל

להיות משפחה של לוחמים זה לא דבר שמובן מאליו, רפיק וסמי בדרייה מדאלית אל כרמל הם אבא ובן שמשרתים באותה חטיבה ומסתדרים נהדר ביחד, האב נגד חימוש והבן לוחם, בראיון לפורטל הכרמל והצפון השניים מחדדים שזה בא מבית שכולם מורעלים צבא ורוצים לתרום למדינה.

12.02.2020 מאת: אמילי חלבי
רפיק וסמי אבא ובן בשרות צה"ל

 

להיות משפחה של לוחמים זה לא דבר שמובן מאליו, רפיק וסמי בדרייה מדאלית אל כרמל הם אבא ובן שמשרתים באותה חטיבה ומסתדרים נהדר ביחד, האב נגד חימוש והבן לוחם, בראיון לפורטל הכרמל והצפון השניים מחדדים שהם גאים להיות חלק מצה"ל ושהם באים מבית שכולו רצון לתרום למדינה.

רב טוראי סמי בדרייה לוחם בחטיבת כפיר שהלך בעקבות אביו והתגייס לאותה חטיבה בה משרת אביו במרץ 2019, האב רס"ל רפיק בדרייה משרת בחטיבה כבר 12 שנים, כך שכולם מכירים אותו והוא בקשר טוב עם המ"פ של בנו ושאר המפקדים. בין האב והבן קיימת מערכת יחסים מאוד מיוחדת, האב פוגש את הבן בצבא ולא רק בבית ונותן לו עצות, הם מדברים כל יום והקשר הוא רציף.

רס"ל רפיק בדרייה: " אני נגד חימוש בחטיבת כפיר, שירתתי בכל הארץ, בן 45, התגייסתי לצבא ב1996 כשהייתי בגיל 23, ומאז אני נמצא בצבא, ב2007 התחלתי באספקה של החטיבה, 12 שנה בלוגיסטיקה של החטיבה,
ועכשיו בלוגיסטיקה של נחשון, אני אוהב את החטיבה שגדלתי בה, בן 45 ועדיין רוצה לעסוק בזה".

רפיק: "נגד לוגיסטיקה בגדוד נחשון, זה לתמוך בלוחמים, ולתת את כל השירותים הנדרשים, זה תפקיד בעל אחריות שאתה רוב הזמן מחוץ לבית, אני מצליח לשלב בין הבית לצבא, ומקבל הרבה תמיכה מאשתי והילדים, אני נשוי ואבא ל5 ילדים, סמי הוא הבכור".

רפיק: "הצעירים הדרוזים היום יודעים הכל לא כמו שהיה בזמן שאני התגייסתי, הצעירים היום נחשפים לכל ויודעים מראש לאן להתגייס, יודעים הכל על כל יחידה וחטיבה, המדיה עושה את שלה, יש להם הכוונה טובה יותר ממה שהיה לנו דאז".

רפיק שיחסית התגייס לצבא בגיל מאוחר כשהוא בן 23, מספר שהוא דחה את הגיוס כי היה אדם דתי "אני באתי מבית דתי, הפחידו אותי מהצבא שזה מקום מלא חטאים ואני כצעיר כמו כל צעיר רציתי לנסות את הדבר הזה האסור, אז התגייסתי ולא התחרטתי".

על בנו סמי, רפיק מספר שלא ידע תחילה לאן הוא רוצה להתגייס ואז רפיק החליט למשוך אותו לחטיבה, סמי היום נמצא במסלול של דוכיפת, "היעד שלי שסמי יתקדם בצבא ויגיע להיות קצין ושכל ילדיי יצליחו, כל אחד והאתגר שלו, אנחנו כהורים צריכים להכווין את הילדים שלנו להתגייס ולתרום את חלקם למדינה שלנו, אם לא נשמור על המדינה שלנו, אף אחד לא ישמור לנו עליה".

רפיק: "אני אומר לצעירים שרוצים להתגייס שהם צריכים לחוות את החוויה הזו של שרות בצבא, שזה חושף אותם להרבה אתגרים, ובעיקר תמיד לשמור על המדינה שלנו. להיות בצבא זה אתגר, בצבא אדם נחשף להמון אתגרים וזה עושה אותו יותר בוגר ויותר בקיא".

 

 

רב טוראי סמי בדרייה: "להיות בצבא עם אבא, זה מרגש וזה תמיד פוגש אותי במהלך השבוע, אם אני הולך למפקדה אז כל הקצינים והנגדים שמכירים את אבא פוגשים אותי, אני תמיד נזכר שאנחנו באותו מקום, זה בעצם שאבא מבין את מה שאני עובר".

סמי: "כבן אני תמיד מתייעץ עם אבא, בהתחלה רציתי להתגייס להיות פרמדיק צבאי ואז החלטתי ללכת בדרכו של אבא, אני שמח על החלטתי בסופו של דבר, זה משהו מיוחד, אני זוכר איך נפגשנו במהלך ההכשרה שלי לטקס בירושלים, כחייל לפגוש את אבא זה נותן הקלה, אני יכול לשתף את אבא בכל דבר ממש כמו חבר".

סמי: "אני תמיד סומך על עצמי להשיג את היעדים שלי, וזה מאוד חשוב, היעד שלי זה להתקדם ולתרום את חלקי ולייעל את חיי, במטרה להפוך את העתיד שלי ליותר טוב, אני מנסה לשלב גם בין השרות בצבא וההתנדבות שלי במד"א, כי זה מהווה חלק גדול מהחיים שלי".

"אני נהג חפ"ק בתעסוקה מבצעית, בשגרת היום יום, אנחנו מתחילים מוקדם מאוד ומסיימים מאוחר".

סמי: "יש איתי חברים מדהימים, בעבר גרתי במעלות, והייתי חבר טוב של ילד שלמד איתי, שלא פגשתי מאז, פתאום אני פוגש אותו בצבא בבסיס, מאז התחדשו הקשרים ונהיינו חברים טובים".

"הדברים שאנחנו עושים ולומדים בצבא מאוד מאתגרים, אני מתכוון להמשיך בדרכי ולצאת לקצונה". 

פורטל הכרמל והצפון מאחל לרפיק וסמי המשך שרות מוצלח והגשמת יעדים.

 

פורטל הכרמל

תגובות

5. עלי פרחאת לפני 5 חודשים
דליית אל כרמל
4. מהא לפני 5 חודשים
חיבור מנצח
3. אמירה לפני 5 חודשים
גאווה
2. אדם לפני 5 חודשים
כיף לכם
1. חבר לפני 5 חודשים
כבוד גדול

מומלצים