ברית חיים פעילות שלא מפסיקה

פעילות ענפה ומבורכת שמפגישה בין בתי ספר דרוזים ויהודים בארץ, במטרה שבני נוער מהמגזר הדרוזי ומהמגזר היהודי ילמדו להכיר אחד את השני, ולטפח יחסי דו קיום בין שני העמים, בנוסף לחיזוק הזהות הישראלית, את תכנית ברית חיים במגזר מוביל זייד דגש ממגאר.

05.03.2020 מאת: פורטל הכרמל והצפון
ברית חיים פעילות שלא מפסיקה

 

תכנית ברית חיים (חיים ביחד ) היא תכנית בין בתי ספר דרוזים ויהודים בכל הארץ, שמטרתה להפגיש בני נוער מהמגזר הדרוזי ומהמגזר היהודי במהלך שנת הלימודים במסגרת בית ספרית בכמה מפגשים משותפים.

החודש היה עמוס בפיעלות בין בתי ספר, בשיתוף התנועה הדרוזית הציונית, משרד הביטחון האגף החברתי הביטחוני, משרד החינוך, המועצה הציונית בישראל, וקק"ל .

במהלך השנה ילמד התלמיד היהודי על מורשת העדה הדרוזית, על אורחות החיים של בני העדה, על תולדות ההתיישבות הדרוזית, על חגים ומועדים בדת הדרוזית, על מנהגי השמחות והיגון בקרב המגזר הדרוזי ועוד, ויעמוד על ההבדל שבין הדרוזים לבין יתר העדות והעמים בישראל ובמזרח התיכון. נוסף על כך ילמד התלמיד על המאחד והמחבר בין הדרוזים לבין היהודים בישראל.

לימוד המורשת הדרוזית הוא בסיס חשוב בתוכנית ברית חיים. תוכנית זו החלה לפני שנים אחדות והיא עתידה להתבצע במוסדות החינוך בכלל היישובים היהודיים והדרוזיים במהלך השנים הבאות. מטרתה ליצור עוד נדבך יציב בברית החיים והדמים שבין שני העמים, ולהכין את הנוער הדרוזי ואת הנוער היהודי למפגש משותף בכל מערכות החיים במדינה, ובמיוחד במסגרת השירות בצה"ל ובזרועות הביטחון למיניהן, שבמסגרתן צעירים דרוזים ממלאים חלק נכבד.

השבוע נפגשו ביחד בית ספר היובל הרצליה ותיכון ב' כפר מגאר.

בית ספר רונסון עוספיה ומטרווסט רעננה.

בית ספר עמק החולה ותיכון פקיעין.

בית ספר מגאר ב ובית ספר קציר משגב.

בית ספר אורה מודעין ובית ספר האחווה ירכא.

כל בתי הספר הדרוזים נפגשים עם בתי ספר יהודים, המטרה הכרת העדה והמורשת הדרוזית ולהיפך עידוד גיוס לצה"ל.

בנוסף לסמינרים וטיולים והשתלמויות ביחד, שוויון, אהבת האחר וכו'.

התכנית מאושרת ע"י מנכ"ל משרד החינוך ויצאה בחוזר מנכ"ל המשרד, התכנית היא תלת שנתית .י _ י"א_ י"ב .
 

פורטל הכרמל פרויקט ברית חיים

פורטל הכרמל

תגובות

4. מאזן לפני 1 חודש
לדרוזים ישראלים מגיב 3
3. דרוזים ישראלים לפני 1 חודש
כבוד והערכה לתוכנית ולעושים במלאכה..
2. מן הישוב לפני 1 חודש
מסכנים אנחנו
1. אמיר לפני 1 חודש
יש לי שאלה

מומלצים