חט"ב ותיכון דתי אלאשראק בלב הסערה

מועצת עוספיה לא הצליחה לקדם בתקופה האחרונה מבנה נוסף לתיכון דתי אלאשראק, מנהל המחוז ד"ר הראל סער זעם, בהיג הציע חלופה שהתלמידים ילמדו במכללה, רפיק חלבי התנגד, הושגה פשרה ש200 תלמידים ילמדו באגף של תיכון רונסון, לדברים

09.08.2019 מאת: פורטל הכרמל והצפון
חט"ב ותיכון דתי אלאשראק בלב הסערה

 

בית ספר דתי אלאשראק שנמצא בשטח שיפוט מועצת עוספיה עם סמל מוסד חינוכי של הישוב, נמצא בלב סערה מזה הרבה שנים, בהתחלה זה היה בניין לא מאושר וללא היתר בניה, מבקר המדינה ביקר במקום, משרד החינוך ובעלי מקצוע רבים היו במקום, למרות הכל הבניין נשאר בלי היתר אבל הוגדר כלא מוסכן לאכלוס, השנה קבלו אישור זמני.

מה בעצם קרה כאן, השנה ישנו גידול במספר התלמידים שילמדו בחט"ב ובתיכון דתי אלאשראק, שעלה ל380 תלמידים, דבר שלא מאפשר ללמוד בבית הספר הנוכחי מאחר וצריך כיתות נוספות.

מועצת עוספיה הציעה מספר חלופות, בית הספר שמאפיין אותו השותפות בין שני הכפרים התעקש שהחלופה יכולה להיות רק בין שני הכפרים, לא בדליה ולא בעוספיה, נטען שזה פוגע באימון ההורים בבית הספר אם למשל ילכו ללמוד בדליה או בחט"ב אורט עוספיה.

רפיק חלבי התנגד ואך איים במשבר, אם התלמידים יעברו למכללה, בסופו של דבר נמצאה חלופה בהסכמת אורט, מועצת עוספיה ודליה והנהלת בית הספר וועד ההורים, שכ 200 תלמידים יעברו לאגף חדש ברונסון, עם כניסה נפרדת ושביל המחבר בין החט"ב לתיכון והפרדה כוללת בין תלמידי אלאשראק לתיכון.

בשבוע האחרון התקיים סיור שנערך ברונסון, בהשתתפות בהיג מנסור ראש מועצת עוספיה, מנהל המחוז ד"ר הראל סער והצוות המקצועי ומפקחים, מנהלת בית הספר נואל סקר והב, מנהל חט"ב שיח' אדהם חסיסי.

בבית ספר חט"ב ותיכון דתי אלאשראק מלמדים מעל 46 מורים ומורות ועוד מספר אנשי צוות.

לפני שנה הונחה אבן יסוד לבניית בית ספר חדש לדתי אלאשראק, זה התעכב כי המועצה לא קידמה את ההליך. לאחרונה בעקבות לחץ ועד ההורים, מועצת עוספיה מנסה למצוא פתרונות להתחלת הבנייה.

דובר ועד ההורים שיח' רביע נסראלדין שהיה קרוב לדברים וסייר עם ההנהלה והצוות המקצועי מעדכן שועד ההורים מרוצה מהפשרה ושהם ימשיכו לתמוך ולעזור לבית הספר.

 

פורטל הכרמל

תגובות

8. علي صلالحه לפני 10 חודשים
بيت جن
7. מקיר מקרוב לפני 10 חודשים
עוספיה דאליה
6. תושב לפני 10 חודשים
הצעת המכללה
5. דילאוי לפני 10 חודשים
לאחי אוהבי האדם בליה
4. אב לפני 10 חודשים
פוליטיקה וחבל
3. על חשובוננו לפני 10 חודשים
מאבק נפסד
2. אבא לפני 10 חודשים
עושים עסקים על חשבון הילידים
1. אני לפני 10 חודשים
שחיתות

מומלצים